Bobin Direnci Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ismail aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,017

ismail aksu

Ana Kamp
bana bu taştan lazım bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim bobinin üstüne elektiriği emiyor 05326522641

07052011739

Etiketler
Ynt: Bobin Direnci Aranıyor

iyi güzel hoş da aracınız nedir?istediğiniz taşsa eğer yolda,dağda bayırda çok ama istediğiniz bobin direnci ise sanayideki elektrikçilere bir sorun önce...

şimdi arkadaşım bu fotorafda dağda bayıra gittinmi bilmiyorumda onlara foto pek bezemiyorda elektirikçilere gelince niğde sanayisini komple gezdim bulamadım o yüzden buraya FOTORAFINI koydum anlayan arkadaşlarımdan bilgisi olan arkadaşlarım yardım için buraya baş vurdum umarım aradığımı bulurum araç pilatinli olduğu için pilatini yakmaması için emiyor elinde olan veya bilen varsa yardımcı olursa sevinirim sonuçta burası bir aile gibi

ismail aksu' Alıntı:
şimdi arkadaşım bu fotorafda dağda bayıra gittinmi bilmiyorumda onlara foto pek bezemiyorda elektirikçilere gelince niğde sanayisini komple gezdim bulamadım o yüzden buraya FOTORAFINI koydum anlayan arkadaşlarımdan bilgisi olan arkadaşlarım yardım için buraya baş vurdum umarım aradığımı bulurum araç pilatinli olduğu için pilatini yakmaması için emiyor elinde olan veya bilen varsa yardımcı olursa sevinirim sonuçta burası bir aile gibi

Meksefe desenize şuna distrbütör içinde olması gerekmiyormu normalde

meksefe değil kardeş.bu direnç bobine bağlı oluyor ve fazla gelen akımı absorbe ediyor ve arkadaşın da söylediği gibi platinin meme yapmasını engelliyor.size tavsiyem onu askeri araç malzemesi satan yerlerde aramanızdır.eğer isterseniz zamanım olursa ben sizin için bakıveririm bulunduğum yerde.bana özelden ulaşın isterseniz :smiley:

abi anladığım kadarıyla bobine gelen yüksek V veya W emiyor eğer taştan bulamassan röleri bi tristör devresi bul gelen akımı ve w sabitlersen ne meme yapar nade hasar görür . ek bilgi olarak aklında bulunsun .

kolay gelsin .

o roöleden üzerinde vardı ama ısınınca leğim diplerinden kopartıyor bu bikaç sefer yaptı ama saolsun dağda da bırakmadı bende orjinaline çevirmek istedim o yüzden

resistanslı taşı eski amerikancılarda dodge cilerde kare 4 ayak ve çift ayaklı olandan vardır mutlaka size 2 ayaklıdan lazım maslak sanayide ve bostancı sanayide var ..

Elektirk emmesi filan bana saçma geldi açıkçası...
Bu oluşacak olan manyetik akımı absorbe etmesiyse durum mantıklı... Bir tür nüve diyebilirz o halde...
Ama bana bu taş her nedense daha çok "tutya"yı andırdı... :smiley:
Gemilerde paslanmayı önlemek amacıyla gemi bünyesine ve şafta yapıştırılan bir yumuşak tür metal...
Bu yumuşak metal kendi bünyesinden ödün vererek, yapıştıldığı metal yüzeyin aşınmasını önler...
Saçma ama hani bir ihtimal birinin sonradan konuşlandırmış olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurdum...
Ama öyle bile olsa şaseye konuşlandırılırdı... Çok merak ettim alaşım olarak nedir bu? Ve ne işe yarar?
Ne olduğunu öğrendiğinizde bilgi verirseniz sevinirim... Bende merak ettim.. Öğrenmiş oluruz...
Saygılarımla,
H.ÖNHAN

Sayın Halil bey bende bir kaptan ve bir tekne üreticisi olarak neden bahsettiğinizi çok iyi anlıyorum fakat arkadaşımızın bahsettiği parça sizin bahsettiğiniz tutyayla uzaktan yakından bir alaka ve işlev benzerliği taşımaz. Tutya paslanmayı değil tuzlu sudaki elektrik yükünün metaller arası transferini kendi üzerinde toplayarak statik elektriklenmeyi alır ve erir. Resimde görünen taş eski tip bobinli ve platinli araçların ateşleme sistemine takılan basit bir devredir. Resimdede görüldüğü gibi bobin üzerindedir.. Devre taşın içindedir taş diğer akımların alınmasını engeller ve soğutucu izolasyon olarak görev yapar işlevi gerçekleştiren içindeki devredir saygılar.. Taş kısım seramik karışımdır..

navaraextreme' Alıntı:
Sayın Halil bey bende bir kaptan ve bir tekne üreticisi olarak neden bahsettiğinizi çok iyi anlıyorum fakat arkadaşımızın bahsettiği parça sizin bahsettiğiniz tutyayla uzaktan yakından bir alaka ve işlev benzerliği taşımaz. Tutya paslanmayı değil tuzlu sudaki elektrik yükünün metaller arası transferini kendi üzerinde toplayarak statik elektriklenmeyi alır ve erir. Resimde görünen taş eski tip bobinli ve platinli araçların ateşleme sistemine takılan basit bir devredir. Resimdede görüldüğü gibi bobin üzerindedir.. Devre taşın içindedir taş diğer akımların alınmasını engeller ve soğutucu izolasyon olarak görev yapar işlevi gerçekleştiren içindeki devredir saygılar.. Taş kısım seramik karışımdır..

Bahsederken pek bir alakası olduğunu sanmıyorum ama her nedense görüntüsüyle tutyayı anımsattı bana diyerek bashetmiştim bende o nedenle...
Bende tutya'yı çok iyi bilirim ne olduğunu ve çalışma prensibini (katodik protection). Elektirk mezunuyum...
Elektirk eğitimimden sonrada denizcilik dalında eğiitm alarak uzakyol vardiya zabiti oldum. Ve özellikle gemi elektiriği-elektroniği konusunda tabiri caizse hatim indiririm... :smiley: :smiley:
Daha öncelerde daha stajyerkende INM-C ve INM-B nin bozulduğu bir gemide her iki komplex sistemide yeniden aktif hale getirmişliiğim vardır... :smiley:
Siz üretim derken, her halde artık sefere çıkmıyorsunuz?
Kaptan derken yaş 26 görünüyor bu yaşta nasıl aldınız kaptanlığı çok merak ettim doğrusu...??
Tekne üretim ne üzerine merak ettim?
Belli bir model yada modeller üzerine mi yoksa istenen plana göre herhangi bir model için mi çalışıyorsunuz?
Saygılar...

onun üzerindeki değeri okunuyorsa elektronik malzemecilerde de bulabilirsiniz birebir olmasa bile seri paralel bağlama yöntemleriyle birkaç tane watlı taş dirençle sorun çözülebilir

Kaptanlık ehliyeti 18e basılınca amatör olarak yada 23 yaşında alaylı olarak alına biliyor bunda anlaşılamayan bir nokta olmasa gerek :smiley:
Diğer konulardaki sorularınızın cevaplarını özelden attım sonra reklam oluyor dendiği için saygılar ... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR