Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,047
Ynt: Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

Durdurk yerde ABS uyarı ısıgı bende de yanıyor. Arabayı dun makinaya baglattım, hic bir problem vermiyor.
Servisten cıktım gene ikaz ısıgı yandı, Dondum, gene makinaya bagladik, problem yok. O zaman benim usta aynen sizlerde oldugu gibi bunun sensorde problem olabilir abi dedi.
Uygun bir zaman araliginda elektrikciye gidip, sensoru sokturup, temizletip yerine geri takacagim. Ikaz ısıgı yanarken frene kokledim, hiç bir sekilde kızaklama vs yapmadı arac.
Bende pek kafaya takmıyorum.
Selamlar,

Etiketler

PIKACU' Alıntı:
abi o bendede var.arızamı bılmıyom ama kapmayı cok yapıyo.bı ara abs ısıgı yanıyodu gosterdım abs sensoru arızalı dedıler.yaptırmadım servısten cıktım duzeldı.hıc olmadık gereksız yerde yapıyo kapma.yoksa normalmı acaba. :-\ ::smiley:

Hımmm ben de hiç ışık filan yanmıyor..Bir de frenler ısındığı zaman tutmuyor ben genelde süratli kullanıyorum 140 150 ile giderken frenler ısındıysa nerdeyse tutmuor gibi oluyor...HEralde bu duruma alışıp öyle kullanacağız..

barbecue' Alıntı:
Durdurk yerde ABS uyarı ısıgı bende de yanıyor. Arabayı dun makinaya baglattım, hic bir problem vermiyor.
Servisten cıktım gene ikaz ısıgı yandı, Dondum, gene makinaya bagladik, problem yok. O zaman benim usta aynen sizlerde oldugu gibi bunun sensorde problem olabilir abi dedi.
Uygun bir zaman araliginda elektrikciye gidip, sensoru sokturup, temizletip yerine geri takacagim. Ikaz ısıgı yanarken frene kokledim, hiç bir sekilde kızaklama vs yapmadı arac.
Bende pek kafaya takmıyorum.
Selamlar,

Siz yaptırıp bilgi verirseniz seviniriz..Blazer kullanıcıları arttı bu bilgi alışverişi çok faydalı oluyor :smiley:

Ok, En kısa zamanda Nezih Usta'nın (Elektrikçi) ziyaretine gideceğim.
Boş bir zaman aralığını yakalrsam başında durup etap etap işlemi takip etmek istiyorum.
Selamlar,

Yağsız kalmış araba o yüzden 120 ile giderken tak yaptı yatak sardı sanırım..Şimdi sanayide yarın bakacaz artık...

İlandaki arabayla ilgileniyorum.
Bu aracı bilen,tanıyan varmı ?

http://www.sahibinden.com/sahibinden_satilik_blazer_kazasiz_gazli-91WQQaXQQ19117649WQQpXQQdisplayitem

Dundaralp çok geçmiş olsun.
Bu arabalarda motor yemek cok zordur. Allah beterinden saklasın derim.
NAsıl yağsız kaldı araba, neden omuş biraz detay verebilir misin?
Selamlar,

Herkese teşekkür ederim..Urfaya gittik geldik 2500 km yol bir de yağ değişiminden sonra 1500 yapmıştık toplamda 4000 km yol yapmış olduk..Yağ yakıyordu araba kontrol edecektim ama ertesi güne bıraktım eve dönerken 120 ye filan çıktım ama tam gaz, yağ lambası yok bizim araçlarda basınç göstergesi var ondan da anlayamadım bişey gaza basınca o zaten yükseliyordu, birden arabadan ses geldi ve gaz kesmeye başladı belli bi zaman sonra stop etti..Yağ azaldığından o basınçla yağlama yapamamış araç yağ devrini kesmiş dedikleri bu ..Bugün ilk olarak karter sökülecek belki yatakla kurtarılır diyorlar, kranka bir şey olmadı sanırım ama yağ yakmaya devam eder denildi, biz de başlamışken motor yapılsın diyoruz..

benım araca 2008 basında komple motor yapıldı bostancı jeep garage da 5000 tl tuttu. :( zaten ben o yag gostergesının.... bı ınıyo bı cıkıyo.ınsallah yatakla kurtarırsın.

PIKACU' Alıntı:
benım araca 2008 basında komple motor yapıldı bostancı jeep garage da 5000 tl tuttu. :( zaten ben o yag gostergesının.... bı ınıyo bı cıkıyo.ınsallah yatakla kurtarırsın.

Aynı şey mi geldi abi senin de başına çok geçmiş olsun..Peki abi randman alabildin mi...Bir de ebaydan motor bakıyorum getirtmek mümkün olur mu bilginiz varmı?

abı benımkını arazı vıtesınde zorladık.unutmusuz arazıde.bastıkca basmaya calısıyoz bu araba nıye gıtmıyo falan dıyoz.1 saat zorlayınca komple yedık.kafalar ıyı tabı..ondan dolayı yanı.. ;D abı suan cok memnunum hıc bı sıkıntım yok 10 numara yaptılar.sadece kecelerden bı yag kacırma var onlada ugrasmadım daha.ama ne degıstı ne yapıldı dersen tam bılmıyom komle yenılendı amerıkadan falan parcalar geldı.e-bay olayına bısı dıyemıcem ama sadece blok bıldıgım kadarıyla 2000 dolar.bı sıtesı vardı fıyatları yazan bulursam yollarım bırazdan.

PIKACU' Alıntı:
abı benımkını arazı vıtesınde zorladık.unutmusuz arazıde.bastıkca basmaya calısıyoz bu araba nıye gıtmıyo falan dıyoz.1 saat zorlayınca komple yedık.kafalar ıyı tabı..ondan dolayı yanı.. ;D abı suan cok memnunum hıc bı sıkıntım yok 10 numara yaptılar.sadece kecelerden bı yag kacırma var onlada ugrasmadım daha.ama ne degıstı ne yapıldı dersen tam bılmıyom komle yenılendı amerıkadan falan parcalar geldı.e-bay olayına bısı dıyemıcem ama sadece blok bıldıgım kadarıyla 2000 dolar.bı sıtesı vardı fıyatları yazan bulursam yollarım bırazdan.

Hahahaa ne yapmışsınız abi siz öyle :smiley:)) Ben de memnun kalırım umarım bulursan iyi olur abi teşekkür ederim.Şu araba yenilensin de bi toplanalım hep beraber, gerçi daha arabayı üzerime alacağım, muayane yaptıracağım lpg nin proje çıkmadı onu da bekliyorum çok işim var çookkkk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR