Bir V8 130 Kasa Defenderin Daha Restorasyon Operasyonuna Start Verdik Hayırlısıyla...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan langona Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,823
Ynt: Bir V8 130 Kasa Defenderin Daha Restorasyon Operasyonuna Start Verdik Hayırlısıyla...

Abicim emeğinize değmiş gerçekten.. Araç çok güzel olmuş tebrik ederim baya uğraştığınız belli :smiley: iyi sabretmişsiniz ve yüklü miktarda para harcamışsınızdır tahmin edebiliyoruz :smiley: eğer kabul ederseniz ufak bir eleştirim olacak, iç koltukları discovery koltuklarıyla değiştirebilirsiniz kırmızı siyah bu şekilde vinleks tarzındansa, onların koltuğu çok daha güzel oluyor bence bu araçlara. Bir de arka bagajın orada ki yedek lastik yeri sizde tekli, onların çiftli olanları çok güzel duruyo ve oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum :smiley: hem arazide ve yolda oluşabilcek zararları minimize eder hemde yanınızda fazladan bir yerine iki yedek lastiğiniz olur :smiley: gerek varmı kısmı tartışılır tabii..

Etiketler

Ynt: Bir V8 130 Kasa Defenderin Daha Restorasyon Operasyonuna Start Verdik Hayırlısıyla...

Gibi si fazla, gerçekten sanat eseri olmuş. İnsanın ağzının suları akıyor. Ellerinize sağlık. Belgesellik bir iş.

mkilli' Alıntı:
Abicim emeğinize değmiş gerçekten.. Araç çok güzel olmuş tebrik ederim baya uğraştığınız belli :smiley: iyi sabretmişsiniz ve yüklü miktarda para harcamışsınızdır tahmin edebiliyoruz :smiley: eğer kabul ederseniz ufak bir eleştirim olacak, iç koltukları discovery koltuklarıyla değiştirebilirsiniz kırmızı siyah bu şekilde vinleks tarzındansa, onların koltuğu çok daha güzel oluyor bence bu araçlara. Bir de arka bagajın orada ki yedek lastik yeri sizde tekli, onların çiftli olanları çok güzel duruyo ve oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum :smiley: hem arazide ve yolda oluşabilcek zararları minimize eder hemde yanınızda fazladan bir yerine iki yedek lastiğiniz olur :smiley: gerek varmı kısmı tartışılır tabii..

öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı tşk ederim tabiki önerileriniz içinde, hurda bir arabayı bu hale getirmek için gerçekten öncelikle çok sabırlı olmak gerekiyor malum sanayi sitresi çok normalde kendine göre bir maliyet ve zaman hesabı yaparsın ama hesap ikiye katlanır evdeki hesap çarşıya uymaz sıkıntı ve sitres artar ondan çok sabırlı olmak şart
koltukları orjinal kullanmayı tercih ettim çünkü orjinal koltuklarının yükseklikleri tam ölçüde ve koltuk altı hazneyi kullanmak için çok kullanışlı ondan dolayı orjinal kullandım, arka istepne demirini 1 lastik taşıyacak şekilde tasarladık çünkü lastikler çok büyük ve ağır birde kasa çift açılır olduğundan 2 lastik biraz sıkıntı olur diye düşünüyorum? tekrardan çok tşk ederim çok sağol saygılarımla.

burakuysal' Alıntı:
Muhteşem olmuş. Natua Jeep artık bu konuda marka oldu bence. Ellerine sağlık.

Sent from my iPhone using Tapatalk

çok tşk ederim kardeşim allahrazı olsun eksikolma, natua jeep gerçektende bu işi türkiyede çok ileriye götürdü artık üretimini yaptıkları birçok aksesuarların yurt dışınada satışa başladı hepsi arkadaşlarım on numara iş çıkarıyorlar paylaştığım resimlerde yapılan iş ortada başka söylenecek söz yok.

srd5330' Alıntı:
Gibi si fazla, gerçekten sanat eseri olmuş. İnsanın ağzının suları akıyor. Ellerinize sağlık. Belgesellik bir iş.

çok sağolun allahrazı olsun, dediğin gibi belgesellik iş aslında bizim bu iş hurda arabayı nerden nereye getiriyoruz az değil 6 ay gibi bir zaman emek vererek, sizler bizler gibi gönülden sevmek lazım bu işiki yapılan emeğe sanata saygı ve taktir gösterilsin.

Maliyetler konusunda bilgileri verir misiniz bu canavar icin

Gerçekten muhteşem bir eser ortaya koymuşsunuz. Tebrikler!...Döşeme konusunda yapılanlar ve maliyetlerini öğrenmemiz mümkün mü?

çok teşekkür ederim herkeze ilgi ve alakanızdan ve güzel dileklerinizden dolayı sağolun eksikolmayın,
hurda vaziyetde olan bir defenderi özellikle 130 kasa defenderi gerçekden bu hale getirmek benim içim hem çok keyifli hemde çok sitresli oldu bazen herşey istediğiniz gibi yolunda gitmiyebiliyor tabiki, fakat ben bu işde şunu öğrendimki hurda bir aracın restorasyon aşamasında kafanızdaki yapmak istediklerinizi hem çok araştırmalısınız arabaya yakışanı ortaya koymak için, hemde çok sabırlı olmalısınız yoksa bu işin altından çıkamazsınız buda bir gerçek,

maliyet konusunda bu aracın bana maliyeti resimlerde gördüğünüz son şekli arabayla beraber 55 ile 60 bin arası döşeme maliyeti eğer tavan kalıplarınız ve kapı panzutlarınız düzgünse tavan, kapı panzutları, koltuklar,göğüs, taban komple döşeme ortalama 2000-2500 civarı tutuyor saygılarımla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR