Beypazarı Fotoğraf ve Kültür Gezisi (17 Ekim 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cidowsky Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,801
Ynt: Beypazarı Fotoğraf ve Kültür Gezisi (17 Ekim 2010)

cidowsky' Alıntı:
ayarlaya bilirsem gümüş yapım atelyelerinide gezdirmek istiyorum sizlere aslında ayarlamadan yazmak istemedim

Gümüşçüler çarşısındaki dükkanların bazılarında esnaflar bir taraftan imalat yapıp duruyorlar zaten,izlenebiliyor ama kutu gibi küçücük tabi,kalabalık kaldırmaz.Ben gümüş takı tasarım sektörüne kendimi atıp yetiştirmek istiyorum :smiley: Ahh ahh,Beypazarı o kadar uzak olmasa kendimi atıcaktım oraya da,neyse :smiley:

Etiketler

gezimize şehir dışından katılmak isteyen arkadaşlar için bu etkinliği konak kalmalı ayarlayamayı düşünüyoruz katılmak isteyen arkadaşlar listeye isimlerini yazarsa yer ayırtacağız. beypazarından selami arkadaşımız konak için yardımcı olacak gün içinde fiyat ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

burak arkadaşımızın bizim için yaptıgı yemek listesi ve fiyatı

Gruplara uyguladığımız Beypazarı Yöresel Fix menüsü( Tarhana çorbası,Beypazarı güveci,yaprak dolması,80 katlı ev baklavası,mevsim salatası,yayık ayranı ve ikram olarak çay ) bunun indirimli grup fiyatı 15 tl dir
Buna alternatif olarak aynı menüdeki beypazarı güvecinin yerine tavuk saç kavurmayı koyabilirim fiyat yine 15 tl olur
gene aynı menüde tavuk saç kavurmanın yerine dana bonfile saç kavurma koyarsak bu sefer fiyat 20 tl olur
yada gelenler istediği şeyleri alakart sistem olarak yerler genel toplam üzerinden indirim yaparım
bir başka menü ise Uruş Kapamalı menü( buharlı testi kebabı) tesisimizin özel yemeği ve bizzat annem pişirmekte sitemizde fotoğrafını görebilirsiniz bunun fiyatıda 25 tl olur ve pişme süresi 20- 25 dakikayı bulmaktadır.

Beypazarı baklavası tam benim damak tadıma göre,nefis cevizli ev baklavası :smiley:

Güveci çok özellikli gelmiyor ama yaprak sarması mmmm :smiley:

Beypazarına gidip de sucuk lokum,havuçlu cezerye yemeden gelmeyin.Ayrıca Beypazarı kurusu ve tarhanasından almayı da unutmayın :smiley: Kalesine çıkınca sıcak gözleme ve ayran yapan bir yer var.Manzara eşliğinde ahşap piknik masalarına oturup seyri alem ederken lezzet-i mideye-in yapabilirsiniz :smiley:

bilgilendirme için teşekkürler liz umarım o yöreyi görmeyen arkadaşlar gelirde memleketimin o saydıgın güzelliklerini tadarlar. kale dediğin yer hıdırlık tepesi :D

cidowsky' Alıntı:
bilgilendirme için teşekkürler liz umarım o yöreyi görmeyen arkadaşlar gelirde memleketimin o saydıgın güzelliklerini tadarlar. kale dediğin yer hıdırlık tepesi :D

Pardon,dil alışkanlığı :smiley: İsim olarak öyle geçiyor ama benim bildiğim tüm hıdırlık tepelerinde genellikle tarihi bina yıkıntısı genelde de kale duvarı,burçları olduğundan otomatikman kale deyip geçiyorum Hııdırlık tepelerine.Mesela diğer hatırladığım Hıdırlık tepesi olan yerler Antalya,Safranbolu,Afyon,Kütahya..Daha vardı ama hatırlayamadım şimdi.Bu saydıklarımdan Safranbolu,Antalya ve Kütahya'daki Hıdırlık Tepesi'nde kule,fener,kale gibi tarihi eserler var aynı zamanda :smiley: Beypazarı'ndaki Hıdırlık Tepesi'ndekiduvarların bir kısmı yeni yapıldı hatırladığım kadarıyla.Tarihi olan kısmı da var gibi hatırlıyorum,var mı acaba?

Hıdırlık Tepesi Beypazarı Belediyesi tarafından yapılmıştır, daha öncesinde tepede televizyon vericileri bulunmaktaydı onların yerleri değiştirildikten sonra Hıdırlık sıfırdan inşaa edilmiş ve hizmete girmiştir. Eski bir özelliği Beypazarına içme suyu sağlayan su depolarından birinin burada olması. Beypazarına gelmeyenler için söylüyorum Hıdırlık Tepesi eski Beypazarıyla yeni Beypazarını Kuşbakışı seyredebileceğiniz ve aynı zamanda güzel kareleri yakalayabileceğiniz Beypazarına Hakim bir tepedir.

magnum06' Alıntı:
Hıdırlık Tepesi Beypazarı Belediyesi tarafından yapılmıştır, daha öncesinde tepede televizyon vericileri bulunmaktaydı onların yerleri değiştirildikten sonra Hıdırlık sıfırdan inşaa edilmiş ve hizmete girmiştir. Eski bir özelliği Beypazarına içme suyu sağlayan su depolarından birinin burada olması. Beypazarına gelmeyenler için söylüyorum Hıdırlık Tepesi eski Beypazarıyla yeni Beypazarını Kuşbakışı seyredebileceğiniz ve aynı zamanda güzel kareleri yakalayabileceğiniz Beypazarına Hakim bir tepedir.

O zaman söylediklerinize bakacak olursak burada tarihi bir kale sözkonusu değil :smiley:

liz evet aynen öle bi tarihi değeri yok yani :D

etkinlik yağış ve yetersiz talepten iptal olmuştur

cidowsky' Alıntı:
etkinlik yağış ve yetersiz talepten iptal olmuştur

bugün de hava tam tersine gayet güzel gibi : )

tekrarı olacakmıdır?

Ankara'da parçalı bulutlu ama Beypazarı'nda nasıldır bilmem :smiley: Ben Aralık ayında falan olursa katılabilirim,o zamana kadar arada Kurban Bayramı falan olacağı için katılım az olacaktır diye düşünüyorum.

Önümüzdeki hafta sonu Ankara'dan Abant&Gölcük gezisine katılacağım ama inşallah yağmur sabote etmez.Geçen bahar Sapanca'da olduğu gibi :smiley:

Yedigöller gezisi de son hafta belli olacakmış kaynağından öğrendiğime göre :smiley:

hsbasar' Alıntı:
Abant ve Yedigöller gezileri gezenbilir gezisimi?

Yedigöller gezisi Gezenbilir tarafından yapılacaktı,Tempus yani Kürşat Bey organize edicek biliyorum.Abant&Gölcük gezisi ise Gezenbilir dışı başka bir organizasyon.Ben de ilk defa gideceğim bu turizm firmasıyla.Fiatları gördüğüm kadarıyla çok uygun,geçen yılın tur fiatlarının en uygunu 65 Tl idi benim nette araştırıp gördüğüm kadarıyla.Bu gezi ise 45 Tl,ilgilenenler varsa burdan ben de duyurmuş olayım.Ayrıca hem Abant'a,hem de Gölcük'e gidilecek.Facebook'ta karşılaşmıştım ben,gezinin linki buraya kopyalanınca problem çıkıyor.İlgilenenenler facebook ta Senyurt Turızm yazarak inceleyebilir...

selam aslında bi arkadaş ve ben bu etkinliği 2 kişi olarak yapacaktık iptal olmayacaktı talep olmaması beni pek engellemezdi biz çok hevesliydik gidip fotograf çekmeye ama arkadaşım dün küçük bir ev kazası geçirip elinin yarısını yakınca iptal ettim evet bugun hava çok güzeldi biz yine kendimizi küçük grubumuz olarak dışarı göl kenarına atıp balık tutma muhabbeti yaptık.

[quote

author=neo link=topic=61939.msg745971#msg745971 date=1287304772]
bugün de hava tam tersine gayet güzel gibi : )

tekrarı olacakmıdır?

[/quote

tekrarı talep olmadığı için yaparmıyım bilmiyorum ama en azından tarih olarak gitmek isteyen olursa ayarlanabiilir
tekrarını tabiki yapmak ve fotograf çekmek istiyorum memleketimede uzun zamandır gitmiyorum zaten.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR