Ben ve Fotoğrafa Dair...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emine_t Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,128

emine_t

Fotoğraf,dağ,tepe,bisiklet,paten,doğa...
Yer
İstanbul
Web
fotografindunyasi.wordpress.com
Merhaba tekrar herkese,
Ben Emine arkadaşlar.
Fotoğraf alanında da kendimi kısaca tanıtayım istedim. İstanbul'da yaşıyorum 4yaşından beri... Fotoğrafla ilgilendiğim sürenin 10. yılındayım.
Daha çok kurgu çekmeyi seviyorum bu şehirde,ama bir kısıtlamam yok. Belgesel tarzında fotoğraf çekmeyi de sevdiğimin bilincindeyim :smiley:.
Dilerim fotoğrafla ilgili de güzel paylaşımlarda bulunuruz.

Tüm gezenbilir.com üyelerine,fotoğrafçı arkadaşlara ve fotoğrafseverlere kucak dolusu sevgiler.
Emine.

Etiketler
Ynt: Ben ve Fotoğrafa Dair...

emine_t' Alıntı:
Merhaba tekrar herkese,
Ben Emine arkadaşlar.
Fotoğraf alanında da kendimi kısaca tanıtayım istedim. İstanbul'da yaşıyorum 4yaşından beri... Fotoğrafla ilgilendiğim sürenin 10. yılındayım.
Daha çok kurgu çekmeyi seviyorum bu şehirde,ama bir kısıtlamam yok. Belgesel tarzında fotoğraf çekmeyi de sevdiğimin bilincindeyim :smiley:.
Dilerim fotoğrafla ilgili de güzel paylaşımlarda bulunuruz.

Tüm gezenbilir.com üyelerine,fotoğrafçı arkadaşlara ve fotoğrafseverlere kucak dolusu sevgiler.
Emine.
Sayfanıza hoş geldiniz,profilinizdeki adresten çalışmalarınızı izledim,bu topic içeriğindede izlemek isteriz.Kolay gelsin.

Merhaba yeniden,
Teşekkür ederim umarım tüm sayfalar incelenmiştir...
Haa orada yayınlanmayan yüzlercesi var... Ben,öngördüklerimi yayınlıyorum.
Sayfanıza demişsin ya hani... Ben zamanım ve şartlar uygun olur ise dağcılıkla da ilgilenmek istiyorum...
Şunu anlamaya çalışıyorum... Bizler diğer konu başlıklarında,dağcılıkta,off-road da vb. konu açıp merak ettiklerimizi de sorabiliriz sanırım yanılmıyorsam...
Her neyse,ben tanışma kısmında normal olarak kendimi anlattım kısaca... Orada birkaç arkadaş yanlış yorumlarda bulundu,zira ben de hazır cevaplılık yaptım. Arkadan birileri gereksiz desteklemelerde bulundu vs vs.
Vaktim oldukça burada galeri kısmı vardı yanılmıyorsam,orada çalışmalarıma yer veririm. Zira freelance çalışan biri değilim...
Fikir alışverişinde bulunuruz... Fotoğrafın da bir sınırı yok...Yaşadığınız sürece her alanda bilgi sahibi olduğunuz gibi,bu alanda da sınırsız bilgi sahibi oluyorsunuz. Bunu da en çok çok fotoğraf izleyip,göz terbiyenizi arttırarak uygulamalarla yapıyorsunuz.

emine_t' Alıntı:
Merhaba yeniden,
Sayfanıza demişsin ya hani... Ben zamanım ve şartlar uygun olur ise dağcılıkla da ilgilenmek istiyorum...
Şunu anlamaya çalışıyorum... Bizler diğer konu başlıklarında,dağcılıkta,off-road da vb. konu açıp merak ettiklerimizi de sorabiliriz sanırım yanılmıyorsam...
Her neyse,ben tanışma kısmında normal olarak kendimi anlattım kısaca... Orada birkaç arkadaş yanlış yorumlarda bulundu,zira ben de hazır cevaplılık yaptım. Arkadan birileri gereksiz desteklemelerde bulundu vs vs.
Vaktim oldukça burada galeri kısmı vardı yanılmıyorsam,orada çalışmalarıma yer veririm. Zira freelance çalışan biri değilim...
Fikir alışverişinde bulunuruz... Fotoğrafın da bir sınırı yok...Yaşadığınız sürece her alanda bilgi sahibi olduğunuz gibi,bu alanda da sınırsız bilgi sahibi oluyorsunuz. Bunu da en çok çok fotoğraf izleyip,göz terbiyenizi arttırarak uygulamalarla yapıyorsunuz.
ağırlıklı igi alanınız fotoğraf dediğiniz için sayfanız diye yazdım,istediğiniz başlıkta eski,yeni demeden tüm topikleri inceleyip hepsinede görüş yazabilirsiniz.Gezenbilirin bağımlılık yapmasının nedeni bu.Benim asıl ilgili olduğum bölüm karavancılık ancak vakit bolluğundan her yere yetişiyorum :smiley: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=62298.0 burada yaptığımız bir gezimizi izleyebilirsin sıkılmassan.çektiğim fotolar makinenin yeteneği ben fotoğraf konusunda deklanşore basmaktan fazlasını pek bilmem.

emine_t' Alıntı:

sayfayi ben mi bulamadim acaba?

hosgeldin bu arada

: )

Günaydın Neo,
Hoşbulduk :smiley:, şu mesaj sayısı yüzünden hala profilleri göremiyorum ve dolayısıyla isimleri öğrenemiyorum... Sonra Eminece hitaplar kullanınca :"güzel varlık,güzide insan,güzide varlık..." gibi bunlar yanlış anlaşılıyor ve garip polemiklere giriliyor :smiley: Şahsen ömrümde ilk kez bu sitede gördüm böyle birşeyi... Neyse şunu demek istiyorum özetle,adın nedir? :smiley:
İsimle hoşbulduk------------ demek isterdim...
Sayfayı normalde görmen lazım... Google da şunu yazmayı dene bir de istersen :"morcadi" .
Haftanın son çalışma günü...
Burada da galeri oluşturmaya başladım ben... "emine's photographs" galerinin adı...
Fotoğrafları yayınlamaya Nebet Teyze ile başladım... Kendisine Mardin Midyat'ta rastladım... Süryani,sevimli, çok gülen bir teyzemdi... Allah uzun ömürler versin...

Emine hn. Hoşgeldiniz.
Çalışmalarınız gerçekten çok güzel, benim ilgimi çeken asıl nokta ise görselliğin altında yazmış olduğunuz bir kaç küçük satırlarda saklı.
bu anlatım fotoğraflarınıza şahsımca daha mana katıyor.
bende fotoğrafçılığa meraklı,ama kılını kıpırdatmayanlardanım.bu tür çalışmaları fırsat buldukça izleyip, en azından kompozisyon yaratma konusunda
istem dışıda olsa fikir sahibi olmaya çalışıyorum.

Hoşbulduk Sevgili Ömer,
Çok teşekkür ederim nazik fikirlerin adına.
Her fotoğraf bir değil,bir sürü hikayeyi barındırır içerisinde...Ben yazmayı da seviyorum,edebiyatla da aram olduça iyi. Bunu fotoğraflarla harmanlamak bana çok büyük bir katkı sağlıyor.
Fotoğraf denilince,açıkçası kılımızı kıpırdatmamız lazım biliyorsun...
Ben klişe kurallara bağlı kalmayı sevmeyen familyadanım fotoğraf çekerken...

Emine hn,

Biruğraşının içine girince insan, o işin detaylarını öğreniyorsunuz, heves ettiğiniz uğraşılar, elinizdeki imkan ve olanaklarla sınırlı kalabiliyor ve
buda insanda biraz hayal kırıklığı yada hobby den vazgeçme noktasına getirebiliyor.Forumda da benzer konuları görebileceğiniz gibi nacizane benimde
fikrim, ülkemizde trekking, hiking, fotoğrafçılık, R/C gibi hobbylerin ekipmanları fahiş fiyatlara satılıyor.Neyse konuyu saptırmadan.
18-55 lensimle yaptığım çekimlerden pek hoşlanmamakta, benim beklentilerimi karşılamadığı düşündüm, imkanlar dahilinde 55-200 siparişi verdim, yılbaşına doğru
yakınım ABd den gelirken getirecek.Bu lens gelince içimde bir kıpırdı olurda makinamı alırmıyım elime bilmiyorum.

emine_t' Alıntı:
Günaydın Neo,
Hoşbulduk :smiley:, şu mesaj sayısı yüzünden hala profilleri göremiyorum ve dolayısıyla isimleri öğrenemiyorum... Sonra Eminece hitaplar kullanınca :"güzel varlık,güzide insan,güzide varlık..." gibi bunlar yanlış anlaşılıyor ve garip polemiklere giriliyor :smiley: Şahsen ömrümde ilk kez bu sitede gördüm böyle birşeyi... Neyse şunu demek istiyorum özetle,adın nedir? :smiley:
İsimle hoşbulduk------------ demek isterdim...
Sayfayı normalde görmen lazım... Google da şunu yazmayı dene bir de istersen :"morcadi" .
Haftanın son çalışma günü...
Burada da galeri oluşturmaya başladım ben... "emine's photographs" galerinin adı...
Fotoğrafları yayınlamaya Nebet Teyze ile başladım... Kendisine Mardin Midyat'ta rastladım... Süryani,sevimli, çok gülen bir teyzemdi... Allah uzun ömürler versin...

adim Mustafa,
bende kendimce bir arada tutmaya calisiyorum fotograflarimi mcelebi.net adresinde
netfotograf sitesinde baktim ve hos calismalar var dogrusu tebrikler

ekipmanlarin nedir acaba?
netfotograf sitesinde baktim ancak Canon 7D ve Fuji FinePix S9500 gorebildim sadece

Memnun oldum Mustafa :smiley:.
Ekipmanlar :
Pentax MV1 (78) analog,
Fuji Finepix S9500 ( Emektar makinemle çeşitli projeler çektim. ) Buna entegre olan : 28-300mm zoom objektif.
Canon Eos 7D. ( Şu an güncel olarak kullandığım alet. )
Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X116 Pro DX,
Canon EF 50mm f/1.8
Objektiflere eklenenler olacak,bu 50mm gidecek muhtemelen... Yerine 1.4 almak planındayım...
Manfrotto 190XPRO -ALU tripodum...
Bir çift gören gözüm ve de fotoğraf zekam... :smiley:
Gerisi teferruat sanırım...

peki Tokina AT-X 116 PRO DX'dan memnunmusunuz?

Ömer'e
- 55-200mm derken marka belirtme şansın var mı...
Aklıma takılan bir nokta, Hayyam pasajı sirkecide uygun fiyatlarla objektifler satılıyor... Açıkçası 2 yıl resmi garantiye para vermek,bir elektronik eşyayı düzgün kullanan grup için pek akıllıca değil.
Zaten herşey 2 yıl garantili alınsa etrafta bu kdr boynunda DSLR ile dolaşan arkadaş olmazdı...
55-200mm yi hayyamda aramayı hiç denedin mi Ömer?
Şu pahalılık olayına gelince...Haklısın,pahalı uğraşlar. Yalnız şu bir gerçek, fotoğrafçılıkta belli bir lens alır isen yani misal : 18-135mm gibi... Bu objektif en az 1 yıl fotoğraf adına tüm ihtiyaçlarını karşılıyor ve göz terbiyene çok katkısı oluyor. Ben şu tokina yı bulmak adına epey bir uğraştım alırken. Piyasada Nikon uyumlu vardı... 7D yi de seçmek adına Türk siteleri değil,yabancı forumlarda fikir beyan eden arkadaşlara danıştım ve bolca fotoğraf inceledim. Zira bunu objektif adına da yaptım. Ben Atlas dergisi ile büyüdüm,abimin bir YASHICA sı vardı... Efsane onun aleti... Derken derken merak tırmandı,bu noktaya geldim... Melih Akoğul idi sanırım :" Ya zamanınız varken vazgeçin ya da sımsıkı sarılın " der fotoğraf için.
Fotoğrafçılık pahalı uğraş ama, tracking gibi, serbest dalış gibi vs. değil ( deforme olmak açısından diyorum,malzemeler adına...), bilinçli kullanıcı olduğun müddetçe bu işe deli gibi yatırım yapmak gerekmiyor.Bir insan ticari anlamda da para kazanmıyor ise,fazlasının gerekmediği düşüncesindeyim. Maddi imkanlar ve piyasa belli ülkemizde. Fotoğraf çekmek bir zevk bende mesela, beynimi rehabilite ediyor ve bana istemesem de hocam diyen insanlara yol göstermek de beni rahatlatan bir şey.

Mustafa,
Tokina 11-16mm cidden sınıfında geniş de değil, ULTRA GENİŞ OBJEKTİF olarak üretilen bir yol arkadaşı:smiley:.
Ben onunla Hasankeyf 'e gittim. Sonuçlar tatmin edici idi.
Yalnız şöyle bir durum oldu,onunla birlikte filtre seçimim Cookin UV filter oldu (77mm çap),fakat gördüm ki fotoğraflarda keskinliği kırpıyor bu marka,aynı şeyi Kenko da yapıyor.
Dolayısıyla objektif iyi,keskin; ancak filtre seçimi çok önemli. (Bundan kaynaklanan softluk lar oldu arada... Kesinlikle PRO sınıfında filtre kullanmak şart.
Benim yeni filtre markam : B&W.
Genel olarak Tokina: Manzara,mimari,belgesel çekimlerde vs. performansı oldukça yüksek bir objektif.
Bunun incelemesi nette mevcut... google: tokina 11-16mm incelemesi yazarsan eğer: http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2010/02/tokina-at-x-116-if-pro-dx-objektif.html
bu adresteki bilgilere de ulaşabilirsin.

filtre olarak tek marka bilirim bende B&W

lensi review sitelerinde arastirdim gayet basarili fiyat performans olarak
macro ve ultra genis aci lens arastirmasindayim bakalim henuz karar vermis degilim : )
sigma 10-20mm de basarili lens

neyse aratirmaya devam bakalim : ))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.