Bazen Yoldan Çıkmak Gerek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ORHANBIYIKLI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 552
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,340
Ynt: Bazen Yoldan Çıkmak Gerek

daha bitmediki bitsinde koyalım resmi ;D

IMG 0320

Etiketler

Orhan bey yapılan son eklentiyi göremedik burada........... ;D

Herkeze Merhaba,

Oncelikle yan yatan aracin sahibine cok gecmis olsun, ancak biraz da meslegimle ilgili oldugundan (13 yildir Is Guvenliginde calisiyorum ve 6 yili yurt disinda) en onemli birkac hatirlatmayi yapmayi kendimde gorev bildim.

1- Mutlaka ve mutlaka emniyet kemeri kullanmayi ihmal etmemeliyiz, (Allah esirgesin bu sekilde yan yatmali-takla atmali kazalarda en cok yaralanma ve olum sebebi aracin disina savrulmadan oluyor) bu sebeple kaza aninda ve sonrasinda aracin icinde kalmamiz gerek.

2- Yan yatan aracin icindeki kazazedeyi kurtarmaya baslamadan once arac motoru stop edilmeli, mumkunse aku baglantisi aractan ayrilmali,

3- Once MUTLAKA ve MUTLAKA arac stabil hale getirilmeli ve sonra icerisindeki kazazedeler kurtarilmali, aksi takdirde stabilizesi bozulan arac yardim icin caba sarfeden arkadaslarin uzerine dusebilir yada cesitli yaralanmalara sebebiyet verebilir.

hepinize kazasiz ve eglenceli gunler dilegi ile.

bahadir70' Alıntı:
Herkeze Merhaba,

Oncelikle yan yatan aracin sahibine cok gecmis olsun, ancak biraz da meslegimle ilgili oldugundan (13 yildir Is Guvenliginde calisiyorum ve 6 yili yurt disinda) en onemli birkac hatirlatmayi yapmayi kendimde gorev bildim.

1- Mutlaka ve mutlaka emniyet kemeri kullanmayi ihmal etmemeliyiz, (Allah esirgesin bu sekilde yan yatmali-takla atmali kazalarda en cok yaralanma ve olum sebebi aracin disina savrulmadan oluyor) bu sebeple kaza aninda ve sonrasinda aracin icinde kalmamiz gerek.

2- Yan yatan aracin icindeki kazazedeyi kurtarmaya baslamadan once arac motoru stop edilmeli, mumkunse aku baglantisi aractan ayrilmali,

3- Once MUTLAKA ve MUTLAKA arac stabil hale getirilmeli ve sonra icerisindeki kazazedeler kurtarilmali, aksi takdirde stabilizesi bozulan arac yardim icin caba sarfeden arkadaslarin uzerine dusebilir yada cesitli yaralanmalara sebebiyet verebilir.

hepinize kazasiz ve eglenceli gunler dilegi ile.

merhaba ilker dostum iyi dileklerin için teşekkür ederim devrilen ben'dim verdiğin bilgiler için ayrıca teşekkür ,istisna da olsa bazı tedbirler sorun yaratabiliyor emniyet kemerim takılıydı, fakat bu yüzeden aracı stop ettirmekte zorlandığım gibi kemerden kurtulmamda zaman aldı ayrıca kemerin baskı yaptığı yer ,buyun fıtığı olmasına neden oldu sıfır hasarla çıkabileceğim yerden kemer yüzünden boyun fıtığıyla çıktım,yanlış anlaşılmak istemem kemer olmasa belki çok daha sorunlu olacaktı,yola çıktığımız arkadaşlar hepsi çok teçrübeli ve off road konusunda deneyimli arkadaşlar, devrilme anından sadece 80 saniye sonra beni dışarı aldılar,ve toplam 4 dakikada aracı düzelttiler 6.dakikada oyunlara devam ediyorduk,hoş ,güzel,zevkli bir haftasonuydu,bugün hala devam ediyoruz,tabi devrilmemeye dikkat ederek bilgi ve tecrübelerini sayfamda paylaştığın için tekrar teşekkür ederim,iyilikle kal.

düzce,yörükler yaylasında yoldan çıkanlar[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

DSC01363

DSC01366

DSC01415

DSC01417

DSC01420

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR