Atv Safari

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,712
Ynt: Atv Safari

Arkadaşlar merhaba,

Bu forumun içerisinde bazı yanlış bilgilendirmeler okuduğum için üye olup bunlara cevap yazmak istedim.okuduğunuz için şimdiden teşekkürler

Çağlar Köker
geçen ay marmariste toplam 2,5 - 3 saat süren bir tura katıldım genel olarak eğlenceli olmasına karşın ticari ,tur ve turist güvenliğinin ön planda olması ,+ coğrafyanın kuru olmasından dolayı "no risk no fun" kuralı burada da çalıştı dolayısı ile eğlenceli olmasına karşın heyecanlı tadı damağımda kaldı diyemiyorum .Bunda off road deneyimlerimden dolayı beklentimin fazla olması da bir etkendi ama ilk kez atv kullanmama karşın attığım spinlerden ve birkaç "tribüne yönelik" estetik hareketimden dolayı birkaç kez tur lideri tarafından uyarıldığımı da eklemek isterim.

Çağlar bey
Gerçekten İyi bir ATV ve iyi bir parkurda Risk almadan keyif alabilirsiniz Bizde ATV Safari yapıyoruz Ticari mantalite ile hiç ilgisi yok. ATV'de diğer arazi araçlarına göre denge unsur %50 kullanıcı %50 araç dengesi olarak ortaya çıkar. Eminim ki Tur liderinin sizi uyarmasının amacı Aracın kırılması ve maddi hasar oluşmasından çok sizin gibi ilk defa atv kullanıp aracı daha tanımadan spin atmaya Çalışırken gerçekleşebilecek bir kazada size herhangi bir zarar gelmemesini sağlamaktır. Offroad deneyimleriniz veya motosiklet deneyimleriniz ATV kullanırken size çok fazla fayda sağlamaz...........

GEZGİNCİ
atv için yorucu ve içim dışıma çıkıyor,vücud değişiyor diyorlar,atv asıl zevki bir arkadaş ordusuyla yapmak güzel oluyor ama benim çok arkadaşım yok,bunların çoğuda sevmez bu sporu,10-15 arkadaş bu sporu yapalım dese,yorucu diyorlar,vücudlar değişiyor diyorlar,ya ben bu sporu yapmak için uzaylı bile olurum.yeter ki 10-15 kişi olsun,10 saat bile yaparım.

Gezginci merhaba,
Piyasada Çoğu ATV safari yapan yerlerdeki ATV lerin Süspansiyon sistemleri Çok kötü veya bakımsızlıktan bozuk olduğu için bu sporu yapan arkadaşların bu tip yorumları olmuş olabilir ama gerçekten iyi bir ATV lle gerçekten arazi için dizayn edilmiş scotter dan bozma sonradan ATV olma değilse Birde Bağımsız süspansiyon ise 3 saat civarı kullanımlarda Acemi bir kullanıcıda en fazla omuz ve kol kaslarında ağrı görülür buda genelde araca tam hakim olmak isteyip kendisini sıkması ile alakalıdı.Bunun dışında uzaylı falan da olmana gerek yok bu sporu düzgün araçlarla yaparsan için dışına çıkmak bir yana çok üst düzeyde sağlıklı bir spor yapmış olursun. vede arkadaş grubuna ihtiyacın yok bizim düzenlediğimiz turlarda Tek başına katılabilirsin

Etiketler

Onur bey slm siz hanki şehirde bu ATV turlarını tertipliyorsunuz sakıncası yoksa tur ücretleri nedir kulanılan aracların hacimleri nelerdir tşkler

Dursun usta biz ATV safari Turlarını İstanbul Kemerburgaz - Kilyos - Kısırkaya - Belgrad vs....... gibi yerlerde yapıyoruz Çok güzel parkurlarımızın yanında kamplı programlarımızda mevcut veya Tam gün diye nitelendirdiğimiz uzun turlarda mevcut Ekte resim olarak bir broşür ekliyorum oradan fiyat bilgisi edinebiliriniz

Araç bilgileri
Polaris Marka 330 cc Trail Boss 330 4x2
Polaris Marka Sportsman 400 4x4
Polaris Marka Sportsman 500 4x4

Mail Bror

Onur bey tşkler araclarda baya güzel kısmet olursa bir gün muhakkak deniycem kısa turlarda bir kac ATV kulandım fakat hic arazide kulanmadım en son kulandıgım arac kavazaki idi makina oldukca büyük ve dört cekerdi sadece sanayi sitesinin merdivenlerinde biraz off road yaptık ama baya keyifliydi

Artık Ankarada ATV Safari yapılabiliyor..Gölbaşı - Haymana yolu üzerinde 5. km de KayraSport ATV Safari ve Piknik açıldı.Yaz kış hizmet veriyor. İletişim için www.kayrasport.com adresine bakabilirsinz..

Onur bey üye olmanıza ve açıklayıcı bilgi vermenize çok sevindim ülkemizde henüz yeni yeni amacı anlaşılan atv motorlarla ilgili bir tanıtım turu düzenlesenizde bizde katılıp hoş sohbetinizle güzel bir gezi yapsak bir değişme olmaz[attachment=1]sa bu hafta istanbulda kar olacakmış sizin dört çeker makinalar var nasılolsa :smiley:)

5540 111863787346 582217346 2110443 1777249 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,487
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR