Arazi Vitesinde Ses Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MARKO Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,109

MARKO

Yeni Üye
Yer
KARAMÜRSEL
Merhaba arkadaşlar bugün vitaramla arazide dolasırken 4x4 H ve L ye aldıgımda araçtan vuruntu sesi gelmeye başladı daha sonra 4x4 L ye aldıgımda vuruntu dahada arttı vuruntu sesi 3-4 metrede bir geliyor acaba neden oluyor bu şekilde kullanmamın bir zararı olurmu yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Etiketler
Ynt: Arazi Vitesinde Ses Sorunu

ön şafttınızda yada baglı oldugu aksamlarda sorun ola bilir bence hemen müdahale ederseniz daha büyük sorunları önliye bilirsiniz

Ön diferansiyel askılarından biri kopmuş olabilir acilen lifte kaldırıp kontrol etmeniz gerekli yoksa ön diferansiyeli kırabilirsiniz??

arkadaşlar ilgileriniz için teşekkürler bizim kocaelide suzukı yetkili servisi malesef bu araçlarla ilgili bilgi konusunda çok yetersizler.

direksiyonu cevirdikce artiyorsa ve onden geliyorsa %80 on diferansiyel karpuzunun baglantilari kopmustur. benim aracta oyle bir sorun olmustu, o sekilde kullanmaya devam ederseniz koray'in da dedigi gibi diferansiyele ciddi zarar verebilirsiniz.

O şekilde kesinlikle kullanmayın, araç lifte alındığında herhangibir usta (Sorunu Gideremesede) en azından sesin kaynağını tespit edebilir. Geçen yıl ön diferansiyeli kırmış bir vitara kullanıcısı olarak söylüyorum. İyi akşamlar.

benim vitaradada 4 çekere aldığımda hızlandıkça artan ince bir cızırtı var vitaraların arazi şanzımanlarında zincir varmış ondan gelme ihtimali büyükmüş bu zincir gerçektende arazi şanzımanının içindemi sesi kesmek için zincirimi değişmek gerek şanzımana katkı koymam tavsiye edildi onu deneyeceğim hangi tip bir katkı önerirsiniz bilgisi olan varsa ve bilgi verirse sevinirim dursun ustamın bu konuda ayrıca yardımını bekliyorum

veteriner' Alıntı:
Kesin iddia etmiyorum ama bildiğim kadarıyla bu ses normal bence kesin bir bilgi olmadankatkı felan ilave etmeyin bu tip katkılar genelde zararlı.

ama vuruntu sesi diyor arkadas, normal oldugunu sanmiyorum pek. bugune kadar bindigim vitaralarda da yoktu o tarz bir ses, baktirmakta fayda vardir bence...

Arkadaşlar 1998 model JLX vitara arcım var benimde aynı sorunum var 4x4 de kullanırken önden cızırtı yani ince bir ses geliyor ustaya götürdüm arazi vitesini fazla kullanmamaktan kaynaklandıgını söyledi bende o günden sonra günde yaklaşık 1 saat kadar 4x4 şeklinde kullanıyorum iki ay oldu ses daha kesilmedi aksine çogaldı ne yapacagımı bilmiyorum şanzumancıyamı gitsem acaba yoksa bu arabalarda normalmi bilemiyorum bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum

uzman06' Alıntı:
Arkadaşlar 1998 model JLX vitara arcım var benimde aynı sorunum var 4x4 de kullanırken önden cızırtı yani ince bir ses geliyor ustaya götürdüm arazi vitesini fazla kullanmamaktan kaynaklandıgını söyledi bende o günden sonra günde yaklaşık 1 saat kadar 4x4 şeklinde kullanıyorum iki ay oldu ses daha kesilmedi aksine çogaldı ne yapacagımı bilmiyorum şanzumancıyamı gitsem acaba yoksa bu arabalarda normalmi bilemiyorum bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum

sert bir sekilde vuruntu yoksa zincirden geliyor olabilir arkadaslarin dedigi gibi sizinkinin sesi... istanbuldaysaniz bostanci sanayide grand oto'ya gidebilirsiniz..

ses ince cızırtı şeklinde hızlandıkça artıyor ses iki çekerde yok sadece 4h 4l konumlarında var o yüzden arazi şanzımanından geldiğini sanıyorum henüz baktırmadım telefonda ustayla konuştum arazi şanzımanındaki zincirden geldiğini fazla kullanılmamasından kaynaklandığını söyledi zaten aracı yeni aldım eski sahibide arazisini neredeyse hiç kullanmadığını söyledi görüştüğüm usta yağa katkı koyarak kesilebileceğini söylemişti

Ka

ses ince cızırtı şeklinde hızlandıkça artıyor ses iki çekerde yok sadece 4h 4l konumlarında var o yüzden arazi şanzımanından geldiğini sanıyorum henüz baktırmadım telefonda ustayla konuştum arazi şanzımanındaki zincirden geldiğini fazla kullanılmamasından kaynaklandığını söyledi zaten aracı yeni aldım eski sahibide arazisini neredeyse hiç kullanmadığını söyledi görüştüğüm usta yağa katkı koyarak kesilebileceğini söylemişti

Kardeşim merhabalar acaba probleme bir çözüm bulabildiysen benimle paylaşır mısın 05454996361

Ustam merhabalar bu problem bir çözüm bulabildiyseniz benimle paylaşır mısınız lütfen 05454996361

Ustam merhabalar bu problem bir çözüm bulabildiyseniz benimle paylaşır mısınız lütfen 05454996361
ÖN DİFERANSİYEL BAĞLANTI KULAĞI VAR O KOPUYOR ONDAN DOLAYI DİFERANSİYEL SAĞ SOL DÖNÜŞLERİNDEN TAK TAK VURUNTU YAPIYOR BENDE ŞUAN O SIKINTIYI YAŞIYORUM ÖN DİFERANSİYELE KELEPÇE SİSTEMİ YAPIP SABİTLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ARAŞTIRIYORUM GOOGLE DA ÖRNEKLERİ VAR LAMA DEMİRİ EĞİP KELEPÇE YAPIYOSUN SABİTLİYOSUN SORUN ÇÖZÜLÜYOR KULAK ALİMİNYUM OLDUĞU İÇİN ZORLAMALARDA KOLAYCA KOPUYOR KAYNAKLA YAPILIYO AMA SAĞLIKLI OLMUYOR TEKRAR KOPUYOR KELEPÇE SİSTEMİNİ ARAŞTIRIN
S4x4T/ Ana sayfa SİTESİNE ÜYE OLUN KONU BAŞLIĞI AÇTIM ORADAN TAKİP EDİN

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR