Arazi Aracı için Ayrı Ehliyet Verilsin >:(

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rumelian Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,969
Ynt: Arazi Aracı için Ayrı Ehliyet Verilsin :mad:

Jeepcj7' Alıntı:
Esasında binek araç kullananlara verilen eğitimde bak kardeşim ortalama 80km hızla gelen CJ'in önüne aniden A-B ve C sınıfı araçla atlarsan ölme olasılığın çok yüksek, CJ yerine dodge eski defender gibi örneklerde verilebilir...

daha yeni direksion tutmaya başlarken babamın da buna benzer bi lafı vardı

önüne mercedes arkana 124 almayacaksın mercedes durur sen duramazsın yada sen durabilirsin 124 durmaz ;D

ehliyet konusuna gelince de devlete gelir kapısı açilir, offroada gönül verenlere eziyet olur, 100bin euroluk cipe sahip olan şahıs bu olanlardan hiç etkilenmez, hiç bi karışıklığa da çözüm olmaz...

Etiketler

ya bu ehliyet mevzuu ne uzadı ya ben ben 15 yasındam beri arazi aracı kullanıyorum seri III land vardı 73 model ben halimden memnunum söyledikelrinizi arazi aracı kullanamayanlar düşünsün siz niye düşünüyorsunuz baktınız hata yapan biri var ezin geçin :smiley:))9

5445303 485297 l4mn713

5445303 485297 6pvt953

bizim amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.. :D
hem gezelim hemde halkımızı bilinçlendirelim.

ama tartışma ortamı yaratmak istemem cem abinin fikri bu bizde yorum yapıyoruz ben hala ilk günkü gibi desteklemekteyim.

beni sınava sokturmadan kıyak suv ehliyetim olucak (doğrumudur cem abi)

ömer kardeş bende diyorum ki senin o aracı kullnabilenler, her arazi aracını kullanabilir. ehliyet sınavında o araç kullanılsın.. ne olur ki 200 ytl para ve 15 dakikamızı ayırarak 2. bir sınava girsek... ayrıca demiyorum sınavda ağır bir offroad turu atılsın. aksine karda ve çamurda taşıtın nasıl kullanılması gerektiğine dair teorik bilgiler verilsin. arazi vitelerinin ne olduğu anlatılşsın (ki bir çok bayan sürücü bu arazi vitesinin kolunu çanta asma kolu olarak kullanıyor). bir de dreksiyon sınavında normal ehliyet sınavında ne uygulamalar yapılıyorsa onlar yapılsın. onuda geçene ayrıca br ehliyet olur, ehliyet üzerine bandrol olur, arazi taşıtı kullanabilme yetkisini öyle alsın... niye sizler , bizler kadar deneyimli ve bu işe sevdalı insanlar tepki gösterdi anlamıyorum? kaldı ki normal ehliyet sınavının da iyileştirilmesi lazım mesela kardeşime sorsanız difransiyel nedir deseydiniz bagajda olucaktı bi bakıyım der :D

galiba haklısın ama bu devlette yeni ehliyet demek baya bi masraf arkadasımın ehliyeti yoktu yeni aldı kazandı dün gittik almaya 190 ytl bayıldık cart curt derken 300 ytl buldu yani bide kursu var bi 300 ytlde oraya yani böyle bir uygulama tabiki güzel olur ama bence bizim ehliyetlere ek olsa daha iyi olur yani ne bilim B+4 nasıl oldu ehliyet türü hem daha az masraflı olur

işte kast ettiğim buydu b sınıfına ek olan bir uygulama... hem artık kurs zorunluluğu da kalkıcakmış... yasasını hazırlamışlar..

tamam anlaştık o zaman, arazi taşıtı ehliyet için başvuru parası olarak 150 şer ytl bana vereceksiniz ben o paraları toplayıp maldivlere kaçacağım :D :smiley: :D ;D

ordan geldikten sonra biz sana nerdeydin bizim ehliyetlerin parasını yedin deriz sende (sener sen ilyas salmana diyor ya) bir sorun bir sorun niye yaptın :D

sellçuk' Alıntı:
Cem abi inan bende çok rastlıyorum kendi aracıma acıdığımdan bitane geçirim diyorum :smiley: ama olmuyo ama demir tamponu takınca korksunlar benden

Antakyada mobiletler ve scooterlar torpilliler hiç bir kurala uymaları gerekmiyor aracınızda tampon demir ve de önde koruma demiri olunca sakın birine çarpmayın son 1.5 ayda iki kez durur vaziyetteyken bir scooter yandan bir mobilet önden bana çarptı her ikisi de haşat oldu allahtan adamlara bir şey olmadı her ikisinin de ehliyeti ruhsatı hatta ters yoldan gelen mobiletin sürücüsünün kimliği bile yoktu başınıza bela almayın öldükten sonra adam badem gözlü olur sonra.

yasarergun' Alıntı:
Antakyada mobiletler ve scooterlar torpilliler hiç bir kurala uymaları gerekmiyor aracınızda tampon demir ve de önde koruma demiri olunca sakın birine çarpmayın son 1.5 ayda iki kez durur vaziyetteyken bir scooter yandan bir mobilet önden bana çarptı her ikisi de haşat oldu allahtan adamlara bir şey olmadı her ikisinin de ehliyeti ruhsatı hatta ters yoldan gelen mobiletin sürücüsünün kimliği bile yoktu başınıza bela almayın öldükten sonra adam badem gözlü olur sonra.
zaten hep öledir atalarımızın bi lafı vardır
dirisi 5 para etmez ölüsüne para yetmez

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR