Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SaygınOzdemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,856

SaygınOzdemir

Kamp II
Yer
İzmir
Merhaba,17 yaşındayım bir CJ5 sahibi oldum.3 yıl gibi bir süredir gezenbiliri takip ediyorum o yüzden yaşımı gizlemiyorum, kemik yaşının önemli olmadığını hissettim burada.Uzun bir zamandır arıyordum nihayet bulabildim.İlk cj5'im beni çok üzse de nefret etmektense daha çok bağlandım cj5'lere.Ve sonunda da aldık aracımızı.CJ5'i almamda bana yardımcı olan*Yunus Üre Hüseyin Altunköse,İsmail Çil,Göktuğ Güzelbey,Aycan Özen ve Seyit abiye sonsuz teşekkür ederim.
Aracımda satılacak ve alınacaklar vardır.İlk olarak Monza Koltuklarımız satılıktır.Fiyat belli değildir irtibat halinde görüşceğim çünkü daha fiyat belirlemedik.
Her türlü öneri eleştiriye açığım ;D
İşte CJ5'im.. 8)

Etiketler
Ynt: Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

hayırlı ugurlu olsun saygın kardeşim aracın güzel gözüküyor
dikkatimi çektide debriyaj pedal plastiginin olmaması cj lerde kronik galiba benimkindede yok :smiley:

Saygın gözün aydın.Hayırlı uğurlu olsun.Senin adına çok sevindim.
Çok fotoğraf ekledin ve bu sayfada yoğun bir izleyici trafiği falanmı var acaba?Sayfa ilk fotoğrafta takılıp kalıyor.Aşağıda inemiyorum.Varsa diğer fotoğrafları görüntülemek mümkün olmadı.Ama o ilk fotoğraftan duruşu iyi bir araca benziyor.
Sana sadece birtek şey söyliyeceğim.Daha birkaç gün önce Metin bey de aracından söz ederken bir noktaya değinmişti;Bazı hatalar yapmış olmakla birlikte bunların geri dönülmez türden olmayışından duyduğu mutluluğu ifade etmiş ve herşeye rağmen aracına eziyet etmemiş olmanın da huzurunu yaşadığını söylemişti.İşte bunun altını çizmek istiyorum.O jeep'e eziyet etme.Birşeyler yapma hevesine kapıldığında aracın özüne,ruhuna halel getirmiyecek ve gerektiğinde eskiye kolayca dönülecek iş ve işlemler dışına çıkma.
Tekrar hayırlı olsun ve güle güle kullan.( Bu arada benim jeep te kurtuldu desene :D :D :D)

up8453' Alıntı:
hayırlı ugurlu olsun saygın kardeşim aracın güzel gözüküyor
dikkatimi çektide debriyaj pedal plastiginin olmaması cj lerde kronik galiba benimkindede yok :smiley:

evet benim eski kırmızı jeeptede yoktu pedal takımı alıcaktım lastikleri bile orjınal kıyamadım.Debriyaja lastik uyduracağım vizede hafif kusur aldı ;D

seyit' Alıntı:
Saygın gözün aydın.Hayırlı uğurlu olsun.Senin adına çok sevindim.
Çok fotoğraf ekledin ve bu sayfada yoğun bir izleyici trafiği falanmı var acaba?Sayfa ilk fotoğrafta takılıp kalıyor.Aşağıda inemiyorum.Varsa diğer fotoğrafları görüntülemek mümkün olmadı.Ama o ilk fotoğraftan duruşu iyi bir araca benziyor.
Sana sadece birtek şey söyliyeceğim.Daha birkaç gün önce Metin bey de aracından söz ederken bir noktaya değinmişti;Bazı hatalar yapmış olmakla birlikte bunların geri dönülmez türden olmayışından duyduğu mutluluğu ifade etmiş ve herşeye rağmen aracına eziyet etmemiş olmanın da huzurunu yaşadığını söylemişti.İşte bunun altını çizmek istiyorum.O jeep'e eziyet etme.Birşeyler yapma hevesine kapıldığında aracın özüne,ruhuna halel getirmiyecek ve gerektiğinde eskiye kolayca dönülecek iş ve işlemler dışına çıkma.
Tekrar hayırlı olsun ve güle güle kullan.( Bu arada benim jeep te kurtuldu desene :D :D :D)
Çok teşekkur ederim seyit abi :smiley: ilk defa bu kadar çok fotoğraf koydum imageshack 'i ilk defa kullandım o yüzden yanlış atmış olabilirim kusura bakmayın :-[ tekrar atmayı en kısa sürede deneyeceğim.Babam da sizin gibi tam bir orjinal araç hastası bende onun oğluyum orjınalini ararım.Orjinal direksyonunu ve orjınal döşemelerini yaptıracağım en kısa zamanda.Lpg hiç takılmamış taktırmayı düşünmüyorum.Tentem yok bütçem için yerli yaptıracağım ileride suan brandalı yatıyor kedilerin evi oldu nerdeyse ;DSizin jeep her zaman aklımda unutmam onu ;D

selamlar hayırlı olsun kardesim allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

bi kaç sorum olucak aracın kaç model motoru şanzuman ve difransiyelleri nelerdir ?

araç çekme belgelimidir?

en önemliside ne kadara aldıgınız ?

bunları bilirsem kendime göre bir değerlendirmem olucak sizin aracınız için değil kendim için şimdiden teşekkürler

fiyatı burda yazmıyim diyorsan özel msj atarsan cok memnun olurum saygılarımla...

huseyin43' Alıntı:
selamlar hayırlı olsun kardesim allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

bi kaç sorum olucak aracın kaç model motoru şanzuman ve difransiyelleri nelerdir ?

araç çekme belgelimidir?

en önemliside ne kadara aldıgınız ?

bunları bilirsem kendime göre bir değerlendirmem olucak sizin aracınız için değil kendim için şimdiden teşekkürler

fiyatı burda yazmıyim diyorsan özel msj atarsan cok memnun olurum saygılarımla...
Araç çekme belgeli değil plaklarımı yarın alacağım.
1977 model 3.8 E Motor 3 ileri şanzuman orjinal diffransiyelleri üstünde.
Fiyatını özel mesajdan bildireceğim.
Her konudada yardımcı olmaya çalışırım :smiley:

teşşekürler bilğilendirme için hayırlı olsun tekrardan sorunların olursa cewaplamaktan mutluluk duyarım saygı ve sevgilerimle...

huseyin43' Alıntı:
teşşekürler bilğilendirme için hayırlı olsun tekrardan sorunların olursa cewaplamaktan mutluluk duyarım saygı ve sevgilerimle...
teşekkür ederim yardımı dile getirmeniz bile yeter saygılar :smiley:

İyi günlerde kullan. Kazasız, belasız, lpg'siz.

Karar senin ama koltukların araç kullanım rahatlığı olan bir koltuğa benziyor. Emniyet kemerlerini değiştirirsen ve Monza yazı/süslerini yok edebilirsen boşuna masraf yapma derim.

Buggy' Alıntı:
İyi günlerde kullan. Kazasız, belasız, lpg'siz.

Karar senin ama koltukların araç kullanım rahatlığı olan bir koltuğa benziyor. Emniyet kemerlerini değiştirirsen ve Monza yazı/süslerini yok edebilirsen boşuna masraf yapma derim.

Amin Teşekkur ederim sizin yorumunuzu özellikle bekledim açıkcası :smiley: Lpg yok şuan benzin benim bütçeme uygun yakıyor ileride ne olur bilmem ;D
Karar veremiyorum aslında koltuklar inanılmaz rahat ve ortopedik lakin sol koltugun ileri geri hareket edip katlanmıyor ve arka tarafa geçiş imkansızlaşıyor sırf bunun için satmak istiyorum yoksa koltuklardan şikayetçi değilim :smiley: bi katlanıp ön tarafa gitse birde :-\

SaygınOzdemir' Alıntı:
Amin Teşekkur ederim sizin yorumunuzu özellikle bekledim açıkcası :smiley: Lpg yok şuan benzin benim bütçeme uygun yakıyor ileride ne olur bilmem ;D
Karar veremiyorum aslında koltuklar inanılmaz rahat ve ortopedik lakin sol koltugun ileri geri hareket edip katlanmıyor ve arka tarafa geçiş imkansızlaşıyor sırf bunun için satmak istiyorum yoksa koltuklardan şikayetçi değilim :smiley: bi katlanıp ön tarafa gitse birde :-\

Koltuk katlanmasın ama öne doğru kayacak kilitli bir kızak sistemi senin işini görür. Alt detaylarını göremedim ama İzmirin küçük sanayi'si bu konuda gelişmiştir, sana yardımcı olur.

Yapman gereken ilk iş;

Benzin filtresini sıcak bölgeden sök, benzin otomatiğinin öncesine (motor kulaklarının dibi en uygun yer) al ve otomatikten karbüratörün 10 santim yakınına kadar 8 mm'lik çelik boru ile gel.

CJ7 211

Buggy' Alıntı:
Koltuk katlanmasın ama öne doğru kayacak kilitli bir kızak sistemi senin işini görür. Alt detaylarını göremedim ama İzmirin küçük sanayi'si bu konuda gelişmiştir, sana yardımcı olur.

Döşemeciye gidip bir konuşacağım yapabilirlerse neden olmasın boşuna masraf etmemiş olurum.Alt detaylarda kupaya kaynaklı 4 ayak var sanırım tentesi olmadığı için şuan brandaladık aracımızı p.tesi bakıma giderken fotoğraf eklerim :smiley:

Buggy' Alıntı:
Yapman gereken ilk iş;

Benzin filtresini sıcak bölgeden sök, benzin otomatiğinin öncesine (motor kulaklarının dibi en uygun yer) al ve otomatikten karbüratörün 10 santim yakınına kadar 8 mm'lik çelik boru ile gel.

P.tesi günü fotoğrafın çıktını alıp ustama göstereceğim benim elim dönmüyor pekte usta yapsın.Benzin filtresinin sıcak bölgeden sökülmesinin avantajı dezavantajı nedir ? :smiley:

Buggy' Alıntı:
Bir önemli not daha;
Akü boşta duruyorsa mutlaka sabitle. TÜV'de arazi araçları için ağır kusur olarak görünüyor artık. Kontrol için iki elleriyle tutup sallıyorlar.

Tüv'den iki üç gün önce bu şekilde geçtik sadece artı kutup başı kapağı olmadığı için hafif kusur aldık onuda atlamışız.Hiçte dikkatimi çekmemişti akünün o kadar korunmasız olduğu ..Aküyü tutan önde vida var yeterli olmadığını sizin akünüz için yaptığınız barınızı görünce anladım sanırım böyle birşeyi babamla yapabiliriz teşekkur ederim öneriniz için :smiley:

Koltukların yüksek olduğu için orijinal makaslı sistemde cama yaslanırlar. Ayakların bastığı zemin düz olmadığı için yerden kızaklı olmaz. Sanırım tek çözüm normal araçlarda boy ayarlamasında kullanılan ileri geri kızaklı sistem ama çok daha öne gelmesi lazım.

Benzin filtresinin sıcak bölgeye yakın olmamasının avantajı aracını uzun süre kullanacaksın demektir :smiley:
Dezavantajı, plastik filtrenin sıcakta deformasyonu, benzin kaçırması ve araçta yangın çıkarmasıdır.
Orijinalinde benzin motor üzerinden çelik boru ile geçer ve karbüratöre rekorlu olarak girer. Birkaç söküp takmadan sonra rekordaki bakır yüksük deforme olacağından otomatik çıkışı ve karbüratör girişinde kısa hortum kullanabilirsin. Benzin borularını değiştirmeyi düşünüyorsan kauçuk yerine daha dayanıklı olan poliuretan hortum kullan. Eski bir topikte açıklamıştım.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=41399.msg434262#msg434262

Akünün durumu TÜV'ün gözünden kaçmış demek ki. Yoldan çıkıp hoplayıp zıplarsan akü düşer. Benimkinde orijinal bağlantı da aynıydı. Aküyü büyütünce ölçüleri değiştirerek yenisini yapmak zorunda kaldım. Yapacağınız profil kutup başlarından oldukça uzakta olsun. Çok yakın yaparsan arazide su geçişinde birkaç damla su bile kısa devre yaptırır.

İşin çok, kolay gelsin.

Buggy' Alıntı:
Koltukların yüksek olduğu için orijinal makaslı sistemde cama yaslanırlar. Ayakların bastığı zemin düz olmadığı için yerden kızaklı olmaz. Sanırım tek çözüm normal araçlarda boy ayarlamasında kullanılan ileri geri kızaklı sistem ama çok daha öne gelmesi lazım.

Benzin filtresinin sıcak bölgeye yakın olmamasının avantajı aracını uzun süre kullanacaksın demektir :smiley:
Dezavantajı, plastik filtrenin sıcakta deformasyonu, benzin kaçırması ve araçta yangın çıkarmasıdır.
Orijinalinde benzin motor üzerinden çelik boru ile geçer ve karbüratöre rekorlu olarak girer. Birkaç söküp takmadan sonra rekordaki bakır yüksük deforme olacağından otomatik çıkışı ve karbüratör girişinde kısa hortum kullanabilirsin. Benzin borularını değiştirmeyi düşünüyorsan kauçuk yerine daha dayanıklı olan poliuretan hortum kullan. Eski bir topikte açıklamıştım.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=41399.msg434262#msg434262

Akünün durumu TÜV'ün gözünden kaçmış demek ki. Yoldan çıkıp hoplayıp zıplarsan akü düşer. Benimkinde orijinal bağlantı da aynıydı. Aküyü büyütünce ölçüleri değiştirerek yenisini yapmak zorunda kaldım. Yapacağınız profil kutup başlarından oldukça uzakta olsun. Çok yakın yaparsan arazide su geçişinde birkaç damla su bile kısa devre yaptırır.

İşin çok, kolay gelsin.
Koltuk için yarın hurdacıya gideceğim bende var dedi bi jeepten sökmüş bir bakacağım olmazsa kaynaklarını kesip ileri gerisi sistemini uyduracagız mecbur.Koltukların alt fotoğraflarını p.tesi günü ekleyeceğim.

Konuyu inceleyip olabildiğince çıktı alıyorum dediğiniz çok mantıklı geldi bugun inceledik dediğiniz gibi deforme olmaya çok yakın bır yerde.Motor bakıma girecek ordan burdan cıkmıs kablolar var ne işe yaradıklarını bılmediğim onlar düzenlenırken yaptıracagım bu sistemide.

Tüv'ün başı kalabalıktı olsun herkes canını biraz sevıyorsa kendi Tüv'ü olur :smiley: Benim akü tepsiside paslanmıs söküp boyacağım aynı zamanda bı bar yapacagız artık.Sizin tipi örnek alacağız inş yapabiliriz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,480
Kayıtlı Üye Sayımız
172,134
Kaydolan Son Üyemiz
mertm

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR