Araçlar için Ses ve Isı İzolasyonu!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tonkano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,839
Ynt: Araçlar için Ses ve Isı İzolasyonu!

350 TL gerçekten iyi fiyat ancak bu kadar becerikli değilim maalesef, keşke siz bir yer açsanız da orada yaptırsak ;D Açıklamalar için teşekkür ederim :smiley:

Etiketler

GezenGen' Alıntı:
350 TL gerçekten iyi fiyat ancak bu kadar becerikli değilim maalesef, keşke siz bir yer açsanız da orada yaptırsak ;D Açıklamalar için teşekkür ederim :smiley:
Samimice yapmak isteyen ilk kişiye canı gönülden yardım etmeye hazırım. Takım edevat benden. Malzeme alımı benden, örnek uygulama benden.
İyi bir kaportacı da malzemeler alındıktan sonra yaptırılabilir ama ne fiyat ister bilemem. Yetkili servis malzeme dahil 700 TL. istedi. Her yerine izolasyon yapacağından
şüpheliyim. Bence kendi işini kendin yapmak. Zaman ve emek istiyor ama.
Ben yer açsam inan yaptıran bir iki kişi çıkar :-\. Bu ses ve ısı izolasyonunu pek takan yok. Hele tavana yaptığım uygulamadan çok memnun kaldım. Yumurta pişiyor
siyah tavan da. Resmen ısı şimşekleri çıkıyor tavandan yukarı doğru. Söylediğim çoğu kişi rahatsızım gibi yüzüme bakıyor. Artık kimseye anlatmıyorum. Servistekiler de buna dahil.
Bence olması gereken öncelik sırasına girebilecek bir işlem.
Saygılar...

Hazır sökük ise ben olsam yapardım. Tonkano'da sağolsun yardımcı olacağını söyledi ilk yapan kişiye :smiley:

Dün belgeselde RR aracının üretimini gösteriyordu. Tiz sesler ve diğer seslerin aracın kabinine gelmemesi için 2 farklı türde izolasyon yapıyorlarmış, bir tanesi lastik türevi birşeydi, diğeri ise metal görünümlü özel bir malzemeydi. Ayrıca tüm ön konsol magnezyumdan ve tek parça olarak üretiliyormuş. Konsollar çok parçadan oluştuğundan tek parça yaparak olası birçok sesi de önlemiş oluyorlarmış.

O kadar para veriliyorsa bu tür ayrıntılar da bekleniyordur herhalde ;D

İzmir de Büyük yapı marketlerde bulamadım.

Önerileriniz........

Büyük yapı marketlerde fiyatlar çok yüksek, yerinden alınırsa çok daha uygun olur. Yanlız az miktarda almak zor. Malzeme kaliteleri marketine göre değişiyor.

tonkano' Alıntı:
Büyük yapı marketlerde fiyatlar çok yüksek, yerinden alınırsa çok daha uygun olur. Yanlız az miktarda almak zor. Malzeme kaliteleri marketine göre değişiyor.

Oooo Cafer Agbi çayı topladın geldin anlaşılan hosgeldin.
Merter demirciler sitesi en ucuz yerdir diye tahmin ediyorum tabi İzmir'e baya uzak kalıyor.

hazanfer' Alıntı:
Oooo Cafer Agbi çayı topladın geldin anlaşılan hosgeldin.
Merter demirciler sitesi en ucuz yerdir diye tahmin ediyorum tabi İzmir'e baya uzak kalıyor.
Evet öyle oldu, bizim düldüle güzel bir cila ve boya koruma yaptım.
İstanbulun tozuna yağmuruna karşı dayansın diye. Alıştı Rize'nin temiz havasına. Resimlerini koyacağım iki farklı konu açacağım.
Sen iyisindir. Ne yaptın araba işini?

Valla Ağbi sahibinden.comdaki nerdeyse tüm foresterlar favorilerime ekli 3 - 4 tane temiz ve uygun fiyatlı araç satıldı. Bakalım benim mondeoyu satılığa çıkardım, artık daha dayanamayacağım...
Ama sanırım ilk kasadan alacağım fazla para vermek taraftarı değilim, araca. temiz 99 - 00 model olacak galiba.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR