Alkol ve OFFROAD

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ORHANBIYIKLI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 306
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,362
Ynt: Alkol ve OFFROAD

Orhan abi büyük geçmiş olsun,

Herhangibir hasar olmaması ve sana birşey olmaması sevindirici.

Forumda dolaşırken, geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilmiş bir geziye ait fotolar yüklenmiş. Yine küçük yaştaki çocuklar, mangal, rakı, bira bulunan fotoğraflar yüklenmiş. Bu günden sonra, konu başlığına Japonca, Fince, Sanskritçe falan devam edelim bence :D :D :D Nasıl olsa, hepimiz birşeyler yazıyoruz ama kimseye hitap etmiyor, dolayısı ile anlaşılması da gerekmez ;D

Tekrar geçmiş olsun,

Barış

Etiketler

orhan bey geçmiş olsun allah daha beterinden korusun,kaza geliyorum demez telefon açar hatlar bozuksa yandınız hatların bozuk saatine gelmişsin üstad allah esirgesin

fotoları feysbuktan gördüm..

önce aracı ters görünce
-tühhh gitmiş güzelim araç gitmişşşşş.. keşke kimseye bir şey olmasa dedik..
sağolsun serkan arkadaşım saniye saniye fotoğraflamış:smiley:
yavaş yavaş araç kalktı ayağa baktım neredeyse hiç bir şey yok:smiley:
ÇOK geçmiş olsun..
ama nazar değmesin.. aracınızın ayaga kalktıktan sonraki hali bile müthiş..
lastikler,, yükseklik..her şeyi 10 numara:smiley:
umarım bir daha hiç kaza olmaz.. bu da nazarlık olarak kalır:smiley:

suyabatmaz' Alıntı:
Orhan abi büyük geçmiş olsun,

Herhangibir hasar olmaması ve sana birşey olmaması sevindirici.

Forumda dolaşırken, geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilmiş bir geziye ait fotolar yüklenmiş. Yine küçük yaştaki çocuklar, mangal, rakı, bira bulunan fotoğraflar yüklenmiş. Bu günden sonra, konu başlığına Japonca, Fince, Sanskritçe falan devam edelim bence :D :D :D Nasıl olsa, hepimiz birşeyler yazıyoruz ama kimseye hitap etmiyor, dolayısı ile anlaşılması da gerekmez ;D

Tekrar geçmiş olsun,

Barış

barış merhaba bizim geziden bahsediyorsan haklısın ,
offroad bittikten sonra ipin ucu biraz kaçtı ,ben yarım kutu bira ile yetindim fakat bazı dostlar ,şarap, rakı,birayı karıştırdı ve güzel biten offroad'dan sonra, yiyenbilir sıkıntılı oldu, bu taklayı detaylı olarak BAZEN YOLDAN ÇIKMAK GEREK.başlığında detayları ile paylaşmaya çalıştım,fotoları paylaşırken çok zorlandım ,adeta her karede bir alkol var ,onun için çoğu resim çöpe gitti ,ama yılmak yok biz kendi doğrularımız peşindeyiz

Levent bey, Sedat ağam, Serhat bey,ve zapatisa
geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim,güzel bir gezi ,eğlenceli bir offroad, sıkıntılı bir yiyenbilir oldu.
herkese selam, sevgi,saygılar.

Merhaba Orhan Abi,

Sizin gezinizde bahsettiğim objelerin olduğu fotolar görülmüyor. Ben başka bir geziden bahsettim ama arkadaşlar rencide olmasın diye hangi gezi olduğu ve detay bilgileri ve fotoların olduğu linki vermedim.
Bu konu başlığında yer alan görüşlerin ciddiye alınmamış olmasına istinaden yabancı diller önerdim :D Yoksa; biz tabii ki görüşlerimizi buradan duyurmaya devam ederiz.

Tekrar geçmiş olsun.

Barış

;D ;D ;D hoşuma gitti paylaşayım dedim
safranboluda bir konağın yemek masasından...........[attachment=1]

Grnt0056

TERRANO 1.' Alıntı:
SEMAVERİME ATARIM BİRKAÇ TAHTA PARÇASI..
YAPAR ÇAYIMI İÇERİM SICAK SICAK....
ALKOL ALIYORSAN ARKA KOLTUKTAN ÖTESİ YALAN İSTER TRAFİKTE İSTER ARAZİDE...
BU İŞİ ALİLECE YAPANLARA GURUP GEZİLERİNDE BÜYÜK SIKINTI OLUYOR
İÇMESİNİ BİLMEYEN ARKADAŞLAR....
HAAA BU ARADA BENDE İÇERİM AMA.........
ARKA KOLTUKTAN KALKMAM.....

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68242.0

katılıyorum :smiley: :smiley:

Sınırını bilmek lazım. Çocuğa da bunu öğretmek lazım. Sınırlarını bilmeyi öğretmek, hatta sınırlarını tayin etmeyi öğretmek lazım.

Neyi, nerede ne kadar yapması gerektiğine karar verebilen, bu kararına da uyabilen insan yetiştirmek lazım...

Fazla konuşmak da zararlı olabilr, fazla alkol kadar..
Fazla yazmak da belki...
Fazla eğime girmek, fazla zorlamak motoru...
Fazla yemek, fazla terlemek...
Fazla müdahale etmek hatta... Herşeyin fazlası zarar... Önemli olan, kişinin, özgür iradesi ile, neyin fazla olduguna karar verebilmesi...Beni rahatsız etmiyorsa, içen içer...Ha yola ondan biraz daha geç çıkarım, kaza riski yüksek diye bakıyorsam. İçip de kontrolünü kaybedecek, etrafına rahatsızlık verecek kişilerin geldiğini sanmıyorum off-road gezilerine..

Ben içmiyorken, çocuğuma iyi örnek olamıyor, çocuğum içen adamı örnek alıyorsa, bu benim eksikliğim, benim sorunumdur . İçen adamın değil... Görmesin diye geziye götürmeyeceksem çocuğu, evden çıkartmamam lazım, sokakları görmesin, tv izletmemem lazım, dizileri görmesin...
Ha dert başka, fikir başka ise de,çocuğu bahane etmek yerine, açık açık söylemek lazım. Ne bileyim; kardeşim, alkollü kullandığında, bana çarpma riskin var, kendi aracına hasar verip, ekonomiye zarar verme riskin var.Benim derdim bu demek lazım.Yada asıl dert her ne ise...

Gezilerde bana ve etrafımdaki insanlara rahatsızlık vermeyecek kadar alkol alan aşkadaşların içimine karışamadığım gibi içip içmemeleri benim için hiç önemli değil.
Rahatsızlık konusu içip ne yapacağını bilmeyen arkadaşlardan kaynaklanıyor.

Başımdan geçen bir olay.
Geziye ailemle beraber katıldım yemek molası vermiştik yenildi içildi yemeğin sonlarına doğru yemek yediğimiz araç ile başka arkadaşımızn aracın arasında kalan boşluğa biri geldi (isim vermeye gerek yok ama sitede çok iyi tanınan biri)

Sonsasında oluşan manzara aşağıdaki gibi.

Elinde bira kutusu
Salına salına geliyor
Yemek yediğimiz yere 2 metre mesafe de duruyor.
Gayet rahat bir şekilde su dökme ihtiyacını gideriyor. (buraya yazarken bile çekiniyorum )
Birşey olmamaış gibi çok rahat bir şekilde salına salına geldiği gibi gidiyor.
Aramızdaki bayanlardan ikisinin midesi kalktı istifra etmek zorunda kaldılar.

Bu hareketi yapan kişi normal şartlarda asla ve asla böyle birşey yapmayacağından eminim. Sonuç olarak gezilerde alkol alındığında sınırı bilmek gerekiyor.

Burda herhangibirini suçlamak değil amacım. Sadece dikkat edilmesi gerektiği için yazıyorum Erkek erkeğe olsa sorun değil ama eşli ve çocuklu katılımlar olduğunda manzara hiç hoş olmuyor.

Keske uyarsaydiniz.. Kendi de utanacakti. Hem bir daha "adam gibi" icecek hem de desifre olacakti.bu sitede olan arkadaslarimin hic biri esli cocuklu bir grubun arasinda -kendini kaybetmedikce- boyle bir sey yapmaz demek istiyorum ama olmus iste.
Gezilerde de icen biri olarak kendi adima sizden ve ailenizden ozur diliyorum:(
Saygilarimla

MBA' Alıntı:
Sınırını bilmek lazım. Çocuğa da bunu öğretmek lazım. Sınırlarını bilmeyi öğretmek, hatta sınırlarını tayin etmeyi öğretmek lazım.

Neyi, nerede ne kadar yapması gerektiğine karar verebilen, bu kararına da uyabilen insan yetiştirmek lazım...

Fazla yazmak da belki...
Fazla müdahale etmek hatta... Herşeyin fazlası zarar... Önemli olan, kişinin, özgür iradesi ile, neyin fazla olduguna karar verebilmesi...Beni rahatsız etmiyorsa, içen içer...Ha yola ondan biraz daha geç çıkarım, kaza riski yüksek diye bakıyorsam. İçip de kontrolünü kaybedecek, etrafına rahatsızlık verecek kişilerin geldiğini sanmıyorum off-road gezilerine..

Ben içmiyorken, çocuğuma iyi örnek olamıyor, çocuğum içen adamı örnek alıyorsa, bu benim eksikliğim, benim sorunumdur . İçen adamın değil... Görmesin diye geziye götürmeyeceksem çocuğu, evden çıkartmamam lazım, sokakları görmesin, tv izletmemem lazım, dizileri görmesin...
Ha dert başka, fikir başka ise de,çocuğu bahane etmek yerine, açık açık söylemek lazım. Ne bileyim; kardeşim, alkollü kullandığında, bana çarpma riskin var, kendi aracına hasar verip, ekonomiye zarar verme riskin var.Benim derdim bu demek lazım.Yada asıl dert her ne ise...
konuyu kapatmışsınız olay bu işte teşekkürler...

MBA' Alıntı:

Fazla yazmak da belki...

Aynen katiliyorum::smiley:)

whiteagle' Alıntı:
Gezilerde bana ve etrafımdaki insanlara rahatsızlık vermeyecek kadar alkol alan aşkadaşların içimine karışamadığım gibi içip içmemeleri benim için hiç önemli değil.
Rahatsızlık konusu içip ne yapacağını bilmeyen arkadaşlardan kaynaklanıyor.

Başımdan geçen bir olay.
Geziye ailemle beraber katıldım yemek molası vermiştik yenildi içildi yemeğin sonlarına doğru yemek yediğimiz araç ile başka arkadaşımızn aracın arasında kalan boşluğa biri geldi (isim vermeye gerek yok ama sitede çok iyi tanınan biri)

Sonsasında oluşan manzara aşağıdaki gibi.

Elinde bira kutusu
Salına salına geliyor
Yemek yediğimiz yere 2 metre mesafe de duruyor.
Gayet rahat bir şekilde su dökme ihtiyacını gideriyor. (buraya yazarken bile çekiniyorum )
Birşey olmamaış gibi çok rahat bir şekilde salına salına geldiği gibi gidiyor.
Aramızdaki bayanlardan ikisinin midesi kalktı istifra etmek zorunda kaldılar.

Bu hareketi yapan kişi normal şartlarda asla ve asla böyle birşey yapmayacağından eminim. Sonuç olarak gezilerde alkol alındığında sınırı bilmek gerekiyor.

Burda herhangibirini suçlamak değil amacım. Sadece dikkat edilmesi gerektiği için yazıyorum Erkek erkeğe olsa sorun değil ama eşli ve çocuklu katılımlar olduğunda manzara hiç hoş olmuyor.

sanırım o arkadaş sizin varlığınızdan bile haberdar değildir ,sizin varlığınızı algılayamamış olabilir,alkol insanı ,böylesine içinden çıkılamaz durumlara sokabiliyor,gurubunuzu algılayamayan bu arkadaşın,direksiyona geçip oyunlara katıldığını,düsünmek bile istemez insan, ama ben
gözlerimle şahit oldum, sizin gösterdiğiniz sabrı,ben gösteremedim..doğal olarak olay çıktı,sorun çıktı, gün anlamını yitirdi,tatsız tuzsuz eve döndük.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri