Ahşap ile İlgili Teknikler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 576
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 196,638

Etiketler

Ynt: Ahşap ile İlgili Teknikler

Levent abi çatlamamak elde değil ;D olurda ileride Marmaris taraflarındaki hayal ettiğin bahceli garajı olan evi yaparsan ve bir hobi atölyen olursa oraya alıp bir torna koyarsın,bizde emekli olunca sana komşu oluruz eldeki malzemeleri birleştirir beraber güzel karavanlar yaparız ;)

Selamlar,
Konu başlığı çok güzel.Ama ben çok geç farkettim.Dostların mesajlarını bir solukta okumaya çalıştım.Ama yine de tekrar tekrar okuyacağım.Benim de çam kokusuna karşı dayanılmaz bir zaafım var.İnsan çok şeyler yapmak istiyor ama bilgi yetmeyince tabii ki isteği kursağında kalıyor.Sağolsun Levent(Buralpdi) Bey bu işin inceliklerini bir sanatkar edasıyla bizlerden esirgemiyor.Sağolsun, varolsun.
Ergun

Sitenize bu konuyu görüp üye oldum, bu da ilk mesajım. Bu konuda engin bilgilerinizi yazdığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Bende nacizane bir duvar kitaplığı hazırladım. Sizinde bilgilerinizden faydalanmak isterim. Olması gerekenleri yada olmaması gerekenleri ve yapacağım hataları öncede söyleyebilirseniz dikkatli bir iş çıkarıp, fotoğraflarınıda yine sizinle paylaşmak isterim. Ayrıca araştırmalarım sonucu bu tür bir kitaplığın 150-200 civarına satıldığını gördüm, sizce astarı yüzünden pahalıya mı mağlolur?
Çok Teşekkürler

ŞAFAK 18' Alıntı:
Kimsecikler yok. Nerdesiniz arkadaşlar? Herkeze hayırlı akşamlar.

Zafer biz buradayız, selamlar :smiley:

Vladinka' Alıntı:
Selamlar,
Konu başlığı çok güzel.Ama ben çok geç farkettim.Dostların mesajlarını bir solukta okumaya çalıştım.Ama yine de tekrar tekrar okuyacağım.Benim de çam kokusuna karşı dayanılmaz bir zaafım var.İnsan çok şeyler yapmak istiyor ama bilgi yetmeyince tabii ki isteği kursağında kalıyor.Sağolsun Levent(Buralpdi) Bey bu işin inceliklerini bir sanatkar edasıyla bizlerden esirgemiyor.Sağolsun, varolsun.
Ergun

Ergun bey ben teşekkür ederim, selamlar :smiley:

eitokm' Alıntı:
Sitenize bu konuyu görüp üye oldum, bu da ilk mesajım. Bu konuda engin bilgilerinizi yazdığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Bende nacizane bir duvar kitaplığı hazırladım. Sizinde bilgilerinizden faydalanmak isterim. Olması gerekenleri yada olmaması gerekenleri ve yapacağım hataları öncede söyleyebilirseniz dikkatli bir iş çıkarıp, fotoğraflarınıda yine sizinle paylaşmak isterim. Ayrıca araştırmalarım sonucu bu tür bir kitaplığın 150-200 civarına satıldığını gördüm, sizce astarı yüzünden pahalıya mı mağlolur?
Çok Teşekkürler

merhabalar,
burada verilecek karar;
ekonomi mi ?, yoksa ben yaptım diyebilmekmi?
hazır almak her zaman (mobilyada) ucuza gelir, selamlar :smiley:

buralpdi' Alıntı:
Zafer biz buradayız, selamlar :smiley:

Ergun bey ben teşekkür ederim, selamlar :smiley:

merhabalar,
burada verilecek karar;
ekonomi mi ?, yoksa ben yaptım diyebilmekmi?
hazır almak her zaman (mobilyada) ucuza gelir, selamlar :smiley:

Açıkçası toplam parça sayısını, boyutlarını vs. yazdım. Hem ucuza getirmek hemde kendim yaptım demek istiyorum. Bu akşam zamanım olursa tahta fiyatını alacağım, tekrar yazarım :smiley: teşekkürler

Sayın eitokm aramıza hoş geldiniz,yapmak istediğiniz kitaplık size özgü bir çizim olacağından ve kendi işciliğiniz olacağından size gurur verecektir ama yapacağınız işcilik hem modüler bir ürün kadar düzgün olmayabilir belki hazır satılan ürünler kadar ucuz olmayabilir ama bunu ben yaptım deyip etrafınızdakilere hava atabilirsiniz ;) nerede oturduğunuzu bilmiyorum ama belli merkezlerde verdiğiniz ölçüleri kesip hazırlayan yerler var size onları montajlamak kalıyor o merkezler mesela avrupa yakasında keresteciler sitesinde,anadolu yakasında modoko ve çevresinde ayrıca tüm yapı marketlerin ahşap bölümünde var ama yapı marketlerde biraz pahalı.

Yusuf Aybek' Alıntı:
Sayın eitokm aramıza hoş geldiniz,yapmak istediğiniz kitaplık size özgü bir çizim olacağından ve kendi işciliğiniz olacağından size gurur verecektir ama yapacağınız işcilik hem modüler bir ürün kadar düzgün olmayabilir belki hazır satılan ürünler kadar ucuz olmayabilir ama bunu ben yaptım deyip etrafınızdakilere hava atabilirsiniz ;) nerede oturduğunuzu bilmiyorum ama belli merkezlerde verdiğiniz ölçüleri kesip hazırlayan yerler var size onları montajlamak kalıyor o merkezler mesela avrupa yakasında keresteciler sitesinde,anadolu yakasında modoko ve çevresinde ayrıca tüm yapı marketlerin ahşap bölümünde var ama yapı marketlerde biraz pahalı.

Hoşbuldum teşekkür ederim. İst. avrupa yakasındayım. Koçtaş suntalam metrekaresi 25tlymiş. Bauhausu bilmiyorum, onda da bu civarıdır tahminim. şimdi toplamda kaç m2 olacağını hesaplayacağım, böylece astarı yüzünden pahalımı olur öğrenmiş olurum :smiley: hem meşkale olsun, hemde kendim yaptım demek isterim tabii ki. Ama açıkçası hazırı daha uygun olacaksa hazırada yönelebilirim. Gerçi hazırda istediğim gibi birşeyde pek bulamadım. Hazırın bir avantajı da sökmesi ve tekrar montajı benim yapacağımdan daha kolay olacaktır. Kararsızım açıkçası, gelişmeleri bildiririm :smiley:

Levent Bey Merhaba,

Öncelikle mesajlarıma verdiğiniz açıklayıcı cevaplar için teşekkür ederim ancak resim paylaşılmadığı için buradan da durumu aktarmak istedim.
Arka tarafa aşağıdaki gibi bir oturma grubu yaptırtmıştık. Ancak ortaya inen masa(yatak) çok kalın ve ağır(2,5mm kalınlığında) 2 bacak üzerinde duracağından masayı kaldırırken ve indirirken dengeden dolayı sorun yaşanacağını düşünüyorum. Bu yüzden olabildiğince hafif ve dayanıklı(yattığımız zaman) bir malzeme önerisi istemiştim(12mm kavak kontraplak ve destek yerlerine çift kat önermiştiniz).

Çizimle de yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.

Fotoraf1

Fotoraf0286 k

firat_ok' Alıntı:
Levent Bey Merhaba,

Öncelikle mesajlarıma verdiğiniz açıklayıcı cevaplar için teşekkür ederim ancak resim paylaşılmadığı için buradan da durumu aktarmak istedim.
Arka tarafa aşağıdaki gibi bir oturma grubu yaptırtmıştık. Ancak ortaya inen masa(yatak) çok kalın ve ağır(2,5mm kalınlığında) 2 bacak üzerinde duracağından masayı kaldırırken ve indirirken dengeden dolayı sorun yaşanacağını düşünüyorum. Bu yüzden olabildiğince hafif ve dayanıklı(yattığımız zaman) bir malzeme önerisi istemiştim(12mm kavak kontraplak ve destek yerlerine çift kat önermiştiniz).

Çizimle de yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.

Merhabalar,
piyasada bulabileceğimiz en hafif malzeme kavak kontraplak, 12mm kavak kontraplak kullanabilirsiniz, ağırlığı hafifletmek ve sağlamlığını arttırmak içinde aşşağıdaki resim gibi kenar bantları atmak, kenar bantları sayesinde hem kalınlık elde edeceğiz hemde sağlam olacak, üzerinde rahatca yatabilir, kaldırırkende zorlanmazsınız, kenar bantlarını masa üstünüze tutkal ve vida atarak sağlam monte edin
umarım faydalı olabilmişimdir, selamlar :smiley:

Masa

Levent ve Yusuf abi uzun süredir görüşememiş yazışamamıştık. Biraz hareketli bir dönem sonunda daha fazla siteye girebilmeye başladım. Baba olacağımı öğrendiğimden bu yana hayatımda bir çok şey değişti. :smiley: Neyse çok konuyu dağatmayayım böylece buradan yararlanan arkadaşlara da mani olmayayım.

Benim sorum karavan kapaklarına veya mutfak tezgah altına nasıl bombe verilebileceği konusunda. İnternette bunun için birkaç yöntem gördüm. Ama işin ehlinden şunu bir anlatmasını isteyeyim dedim. Zira bu görüntü ile karavanın içi daha ferah ve devamliklı duruyor.

Aşağıdaki resimlerde örnekleri var. Aynı zamanda gördüğüm bir internet sitesini de paylaşmak istiyorum http://www.curvomatic.com/index.html

Karavanic2

Karavanic1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR