Abu Dhabi - Dubai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 168
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,139
Ynt: Abu Dhabi - Dubai

posterity' Alıntı:
vize ücreti için pegasusun sayfasında 85 dolar yazmaktadır. pegasusdan bilet almasakda bu hizmetten yararlanabiliyormuyuz.

Kismetse 2 gun sonra Dubai'ye ucuyoruz ve 1 hafta kalacagiz. Oncelikle forumda emegi gecen herkese tesekkurler. Dubai hakki.da aklima takilan neredeyse herseyi ogrendim.

Vize konusuna gelince, evet pegasusun anlasmali oldugu firma 85 dolara vize aliyor ama bana gore bir ton evrak istiyor. Banka hesap cuzdani kullanmayan biri olarak acikcasi hic isime gelmedi bu durum. Ben de internetten bdugum baska bir firmadan 110 dolar karsiliginda sadece pasaport fotokopisiyle vizemi aldim. 2 isgununde mail adresime gelmisti vizem.

Bileti ise agustos ayinda aldivim icin gidis donus 400 lira odedim pegasusa.

Umarim keyifli bir gezi olur bizim icin...

Etiketler

Hayırlı yolculuklar diliyorum. Biz çok memnun kalmıştık.Umarım siz de güzel birtatil geçirirsiniz.çikolatalı hurmalardan almayı unutmayın.

edebiyatçı' Alıntı:
Hayırlı yolculuklar diliyorum. Biz çok memnun kalmıştık.Umarım siz de güzel birtatil geçirirsiniz.çikolatalı hurmalardan almayı unutmayın.

Yazıyı baştan sona sözlüme okuttum ve heycanı arttı :smiley: Sizden öğrenmek istediğimiz bazı noktalar var:

1. Dubai'de uygun ancak lezzetli yemek yiyebileceğimiz neresi var? (Ortalama fiyatlar ne kadar?)
2. Mutlaka nereleri görmemizi önerirsiniz?
3. Sözlüm safariden sonra çölde konaklamak istemiyor, çölde gece konaklamak mı mantıklı otele dönmek mi?
4. Hediyelik eşya için nereye gitmemizi önerirsiniz?
5. Sizin tavsiyeniz üzerine almaya niyelendiğimiz çikolatalı hurmaları nereden bulubiliriz? Bir de fiyatları nedir?

Bu yaza düğün olduğundan bu tatilin çok da pahalıya gelmesini istemiyoruz, ortalama bir bütçe ile keyifli bir tatil geçirmek istiyoruz. Malum önümüzde gezmek istediğimiz pek çok ülke var :smiley: Bu arada büyük ihtimalle önümüzdeki bir hafta kafanızı biraz şişireceğiz, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :smiley:

Merhabalar. Gezi öncesi heyecan kadar beni mutlu eden başka şey yoktur sanırım. Hatta hitmek bile hazırlık zamanı kadar heyecan vermiyor. Biz de Tanzanya- Zanzibar hazırlarının heyecanı içindeyiz. Umarım sizin de bizim de gezilerimiz umduğumuzdan güzel ve sorunsuz geçer. İçi bademli dışı çikolata kaplı hurmaları marketlerden ve hurmacılardan bulabilirsiniz. Hurmanın kalitesine göre fiyatı artıyor. Büyük marketlerde ve havaalanında değişik gramajlarda, farklı kutularda olanlar oldukça uygun. 7-8 liraya gelenlerden onlarca paket hediyelik almıştık. Daha özel kişilere istediğiniz kalite ve fiyata alışveriş merkezlerindeki hurmacılardan bulabilirsiniz.İsmini şu an hatırlamıyorum ama gezi notlarımın arasında bulabilirsiniz. Biz hala giden gelenden paker paket ısmarlıyoruz.
Görülmesi gereken yerler kişinin tercihine göre değişir. Araştırma yaptıkça kafanızda şekillenir. Ferrai benim için görülmese de olurdu ama diğerleri bayılmıştı mesela. Yüksek bir yerden su gösterisini en az 2 defa mutlaka izlemelisiniz. Oraya kadar gitmişken dünyanın en yüksek binasına çıkmadan gelinmez. Çıkınca ne oluyor derseniz bir şey olmuyor ama gelince çok havanız oluyor. :smiley:
Çok büyük bir yer değil. Bizim neredeyse görmediğimiz bir yer kalmamıştı. Orada yaşayan bir arkadaşım gezdirdiği için çok rahat ve bilerek gezdik.Gezi notlarıma bakarsanız gezilecek yerlerin yüzde doksanbeşi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun haricince alışveriş merkezinden bol bir şey yok. Nasıl bir hediye planlarsanız bulabilirsiniz. Tam bir alışveriş cenneti. Fiyatlar ucuz mu derseniz bence çok bir farkı yok. Zaten 30 kadar ülke gördükten sonra derim ki hiç bir yerde Türkiye'dekinden çok farklı- çok ucuz- çok kaliteli- çok çeşitli vs. bir şey yok. Yurt dışından büyük bir hevesle aldığım neredeyse her şeyi bir süre sonra burada gördüm. Hem de daha ucuz. Zaten her şeyi çinliler yapıyor. Boşa taşımayın. Ben artık bol bol yöresel yemek yemeye ve bolca gezmeye çalışıyorum. En geç yerel lezzetler başka ülkelere dağılıyor. Yanımda genellikle hediye olarak yöresel yiyecek getirmeye çalışıyorum. Zaten çok gezince herkese hediye getirmek külfet oluyor. Çok gezmeti planlıyorsanız etrafınızdakileri fazla alıştırmamakta fayda var.Hele de düğününüz varmış. Birer paket hurma yeter. :smiley: Onlar size hediye alsın. :smiley:
Safari için bence konaklamaya gerek yok. Çölün ortası zaten. Akşama kadar bir çok faliyet oluyor. Bir gece daha kalsanız başka ne yapabilirler bilmiyorum. Biz şimdi Afrika safarisine hazırlanıyoruz.İki gece kalmayı planlıyoruz ama alan çok büyük ve bir çok hayvan var. Ama çölde kum, kum ve kum... Bir gün yeter derim.
Uygun yemek mekanları için bana çok yardımcı olan murat Can beye danışın derim. Orada yaşadığı için daha iyi yardımcı olabilir. Bana yazdığı cevapların içinden de bulabilirsiniz. Şunu söyleyebilirim burası o kadar çok milletten insan barındırıyor ki her keseye ve her yemek kültürüne uygun yer var. Her yer lokanta dolu.Hiç bir sıkıntı çekmiyeceğinize eminim. Değişik mutfakları denemek için de büyük bir şans olabilir.
Umarım evlilik öncesi sizin için güzel bir moral olur. Zaten sonra zorlu bir düğün marotonuna gireceksiniz. Tatilin keyfini çıkartın.

Deadly Sto(R)m' Alıntı:
Yazıyı baştan sona sözlüme okuttum ve heycanı arttı :smiley: Sizden öğrenmek istediğimiz bazı noktalar var:

1. Dubai'de uygun ancak lezzetli yemek yiyebileceğimiz neresi var? (Ortalama fiyatlar ne kadar?)
2. Mutlaka nereleri görmemizi önerirsiniz?
3. Sözlüm safariden sonra çölde konaklamak istemiyor, çölde gece konaklamak mı mantıklı otele dönmek mi?
4. Hediyelik eşya için nereye gitmemizi önerirsiniz?
5. Sizin tavsiyeniz üzerine almaya niyelendiğimiz çikolatalı hurmaları nereden bulubiliriz? Bir de fiyatları nedir?

Bu yaza düğün olduğundan bu tatilin çok da pahalıya gelmesini istemiyoruz, ortalama bir bütçe ile keyifli bir tatil geçirmek istiyoruz. Malum önümüzde gezmek istediğimiz pek çok ülke var :smiley: Bu arada büyük ihtimalle önümüzdeki bir hafta kafanızı biraz şişireceğiz, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :smiley:

ben ne bulursam yiyorum. alış veriş merkezlerindeki restorantlar baya pahalı. bir yazıda chelow kebabı yenilmesi gerektiğini yazıyordu. dubai mall daki hatam'da denedim. bence çok vasattı. ama karnımı doyurdum. menüdeki resme göre pilav dahil görünüyordu. ama pilav ve getirdikleri yeşillik için de para aldılar. bence sokakta yemek daha iyi yada avmlerde fastfood tarzı uyguna geliyor. telefon ve fotoğraf makinesi için için fiyat araştırıyorum. ama avmlerdeki her mağazada fiyat aynı sanki anlaşmışlar gibi. bu arada o çok methedilen carrefour'un elektronik reyonu o kadarda büyük değil. hiçbir şey almadım. hatta terliğe ihtiyacım vardı onu da almadım. terlikler daha doğrusu ayakkabılar çok pahalı. türkiye'de kullandığım king paola ayakkabılar burda inanmazsınız 2 katı fiyat. türk markalarını görmek de çok hoş oluyor.

telefon alanlar nerden aldılar. yardımcı olabilirler mi.

Sayın edebiyatçı;
ben mayıs ayında gitmeyi düşünüyordum. Ancak birçok arkadaşım yanlış zaman, bu sezonda gidilmez diyordu.. Ancak paylaşımınızı gördükten sonra kesinlikle gitmem gerektiğini anladım.. Anlatımınız için teşekkürler..

zafgam35' Alıntı:
Sayın edebiyatçı;
ben mayıs ayında gitmeyi düşünüyordum. Ancak birçok arkadaşım yanlış zaman, bu sezonda gidilmez diyordu.. Ancak paylaşımınızı gördükten sonra kesinlikle gitmem gerektiğini anladım.. Anlatımınız için teşekkürler..

Beğendiğinize çok sevindim.Dubai'nin görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum. Mayıs ayı kavurucu sıcaklar başlamadan önce güzel bir sezon bence. Dilerim sorunsuz güzel bir gezi olur. Dönünce paylaşımınızı bekliyoruz.

Ben gittiğim zaman henüz yoktu. Bir gezi programında gördüm, hoşuma gitti. Dubai'ye bir botanik parkı yapmışlar. İnternetten bulduğum fotoğrafları buraya da ekleyeyim ki gitmek isteyenlere fikir olsun.

2

Dubai Miracle Garden Wallpaper

4

3

338304 1387170796 1 l

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR