96'Grand Cherokee LPG Sarfiyat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan legend91 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,636
Ynt: Yeniden aranızdayım!

Merhaba arkadaslar bende 2001 WJ 4.7 var sehirici: 1 lt ile 4,5 km yapiyor sehirdisi: 1lt ile 6 km yapiyor bence boyle olcerseniz daha dogru olur cunku her gecen gun lpg ye zam gelmekte... Aracim standart...

Etiketler
Ynt: 96'Grand Cherokee LPG Sarfiyat

Evet benim aracim da standart ozelliklerde 1 litre ile 4,1 km yol yapiyor sehirici

Beyin değiştikten sonra yakıt 0,70 e düştü LPG de. Bunada şükür ne yapalım :smiley:

160 KM yaptım 38 lt gaz harcamışım .1lt ile 4.2 km gitmişim.2.44 lpg fiyatı ile 93 tl lik gaz harcadım.

ortalama hızım sanırım 40km falandır.bozuk asvalt ve stabilize yolda yapıldı.

araç96 5.2 grand cheroke avrupa versiyon 3 yetişkin 1 çocuk tıka basa dolu bagaj.lastikler mt lastik.güneşli bir hafta sonu olduğundan klima zaman zaman açıldı. ;D

lpg kiti aldesa.

6005016' Alıntı:
160 KM yaptım 38 lt gaz harcamışım .1lt ile 4.2 km gitmişim.2.44 lpg fiyatı ile 93 tl lik gaz harcadım.

ortalama hızım sanırım 40km falandır.bozuk asvalt ve stabilize yolda yapıldı.

araç96 5.2 grand cheroke avrupa versiyon 3 yetişkin 1 çocuk tıka basa dolu bagaj.lastikler mt lastik.güneşli bir hafta sonu olduğundan klima zaman zaman açıldı. ;D

lpg kiti aldesa.
gayet güzel bence ,benim aracım standart lastikleriyse 215/75/16 A/T lastik var...

Bence gayet makul yakitiniz 4.2 km lt re de lpg ayari ile biraz daha fazlalasabilir aslinda... Gule gule binin:smiley:)

huseyin brc' Alıntı:
Bence gayet makul yakitiniz 4.2 km lt re de lpg ayari ile biraz daha fazlalasabilir aslinda... Gule gule binin:smiley:)
Tesekkur ederim , ancak lpg ayarinin dusurulmesi motor sagligi acisindan iyi degil galiba

Ben ayarn dusurulmesi icin soylemedim saglikli bi ayari kastetmistim... Cunku lpg ayari bozulabiliyor asiri hiz vs gibi etkenlerden...

merhaba,

Aracım 1998 model 5.2 standart bir araç. 235/75/16 lastik var zerinde 220 TL gaz ve 50 Tl benzin ile 430 km Yol Yaptım Bu yolu 270 km uzun yolda gerisi şehir içinde uzun yolda 120 sabit hızla şehir için de ise fazla dur kalk olmadı. ara sıra roketle dim. sizce yakıtı fazla mıdır.

miraclet' Alıntı:
merhaba,

Aracım 1998 model 5.2 standart bir araç. 235/75/16 lastik var zerinde 220 TL gaz ve 50 Tl benzin ile 430 km Yol Yaptım Bu yolu 270 km uzun yolda gerisi şehir içinde uzun yolda 120 sabit hızla şehir için de ise fazla dur kalk olmadı. ara sıra roketle dim. sizce yakıtı fazla mıdır.
üzeindeki lastik ebatıyla normal duruyor bence

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.