'79 CJ 5 , Bu da bizim ailenin kötü çocuğu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan izrafeel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,457
Ynt: '79 Cj 5 , Bu Da Bizim Ailenin Kötü Çocuğu

kazasız belasız kullanmanız dilegi ile
olumsuz bişe yok bence on numara olmuş
headersı yenimi aldınız

Etiketler

izrafeel' Alıntı:
Üstad, araç tanıtımında power brake diye bir ibare yer alıyor. bana bunu açıklamanız mümkün mü ? frenlerle ilgili iyileştirme yapmak istiyorum. Belki faydası olur :smiley:

Hava takviyeli westinghouse fren sistemine power brake diyor amerikalılar.

Bu arada egzost borularını ortada birleştirip tekrar ayırdınız mı ?

up8453' Alıntı:
kazasız belasız kullanmanız dilegi ile
olumsuz bişe yok bence on numara olmuş
headersı yenimi aldınız

Evet Yeni aldık.

ilkantek' Alıntı:
Hava takviyeli westinghouse fren sistemine power brake diyor amerikalılar.

Bu arada egzost borularını ortada birleştirip tekrar ayırdınız mı ?

Egzost boruları hiç bir yerde birleşmiyor. Tamamen ayrı ilerliyor ve gidiyor :smiley:

Bu arada hava destekli fren sistemi hakkında detaylı bir konuşşsak :smiley: kaça yapılıyor. Ne gerektiriyor ? Verimli mi ? Memnunmusunuz :smiley:

çift susturucumu kullanıldı susturucu ne kullandınız?

cj5 ci' Alıntı:
çift susturucumu kullanıldı susturucu ne kullandınız?

Her iki tarafta birer tane susturucu var. Yer sıkıntısı çektiğimizden küçük olanlarından kullandık. Lakin kesinlikle CJ'nin var olan ruhuna ruh katan, sürüş keyfine daha da renk veren bir uygulama oldu.

Bu arada 2,5 inç yükseltme kitimiz de tamamdır. Aşağıdaki link'te amörtisör ve makaslardan birini görmek mümkün. 33 x 12,5 lastiklerle kullanıyorum. Çok memnunum. Binek aracım kadar konforlu nerdeyse. Sonuç , harika!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/197/fotograf.JPG/

Aracı yüksek devirde birden kaldırmak istediğimde( patinaj gibi ) aracı sallayacak kadar alt kısımdan bir vurmanın geldiğini fark ettim , sanki bir yerde büyük dişliler var ve bunlar yerine oturmuyor gibi....
Fakat aracı normal devrinde yavaş kaldırdığımda sıkıntı olmuyor.

Bir fikri olan var mı ?

Baskı balata yada şanzuman ve motor takozlarından kaynaklanıyor olabilir.

Evet olayı çözdük. Arka aks içerisindeki porya diye adlandırılan kısım gevşemiş. Sıkıladık. Kesin çözümü şapkalı aks kitiymiş. Ustamın dediğine göre şimdilik idare eder fakat zamanla veya zorladıkça sıkıntı olabilir miş...

Bi dakika şimdi internette baktım porya sadece ön tarafta mı olur??? Ustalardan yardım lütfen

Aracınız güle güle kullanın,yakışıklı olmuş,33 lastik kullanıyorsanız şapkalı aks olması gereken bir unsur,güvenliğiniz açısından...

Saygılar...

Aslında orkun Baykal ın garaj bölümünde açtığıkonuyu( konu başlığını hatırlamıyorum) onu baştan sona okumanızı öneririm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR