6. Gezenbilir & Boloff Doğa Sporları Festivali Ön Duyurusu (29-30 Haziran 2013)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,857
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
6.sina katilalim bari :D
cumadan gidilebilcekmi en azindan kampcilar geleblirmi?

Etiketler
meteor67' Alıntı:
Takipdeyiz.
Ankara istikameti için Ankara-Beypazarı-Nallıhan-Seben yolu nasıl ?

Uzun ama gayet güzel manzaralı........Kıbrısçık üzerinden giderseniz kamp alanına daha uygun koşullarda varmış olursunuz.....Seben üzerinden gidildiğinde kanyonu tırmanmak gerekiyor..........oldukça dik ve virajlı bir yol.........(Taşlıyayla göleti için konuşuyorum.......Koordinatları verilen gölet Taşlıyayla göleti ve google haritasında verildiği yerde Tepeköy ve Gökhaliller yaylaları var ......Gölet ağaçsız bir alanda diye hatırlıyorum...... Bir de Seben'in altında bir gölet var.......Kamp alanı hangisinde acaba .....Koordinatlara bakarsak Taşlıyayla göletinde, isme itibar edersek Seben göletinde...) :smiley:

Seben-Taşlıyayla Göleti ne Ankara dan gelecekler için Ankara-Beypazarı-Kıbrıscık güzergahı kısa olduğu doğrudur ancak yolun güzergahı zamanı bol olan için biraz uzun sürecektir,zaman benim için önemlidir diyenler için Ankara-Bolu-Aladağlar-Seben Taşlıyayla Göleti güzergahı daha çabuk ulaşılır.Taşlıyayla Göleti Bolu-Aladağlar-Kıbrısıcık Seben Yolayrımı köprüsünden Seben istikametine 3-5 km seyrettikten sonra yolun solunda kalır.Göletin 3 tarafı söylenildiği gibi açık alan ancak güneyi ormanlıktır,herhalde kamp yeride ormanlık alan olan güney kısmıdır.Eskşehir tarafından gelecekler için Nallıhan-Seben-Seben Kanyonu-Taşlıyayla Göleti istikameti daha uygun olacaktır kanaatindeyim.saygılarımla.

kaya75' Alıntı:
boludan 230 nallıhandan 170 km hesapladık ama?
https://maps.google.com/maps?saddr=Alt%C4%B1nda%C4%9F,+Serince+Sokak,+Ankara,+T%C3%BCrkiye&daddr=Seben,+T%C3%BCrkiye&hl=tr&ie=UTF8&sll=40.410656,31.572677&sspn=0.013495,0.027595&geocode=FeCpYQIddhj2ASkHJa24DlLTFDGqfUmk6FZ0-w%3BFSCeaAIdxcLhASnRKAnu51TNFDFq68dDUL3KJA&t=h&mra=ls&z=9

Seben den sonra gölete kadar yaklaşık 20 km ilave : 190 km. Diğer Bolu güzergahından - 20 km : 210 km
Gölete Bolu istikametinden geliş için Seben ilçe merkezinde çok önce. Beypazarı istikametinden ise Seben ilçe merkezinden 20 km daha ileride.
Konforlu olarak otoyoldan Bolu ya gelip Beben yolundan giderseniz Zaman kısa olur.
Diğer güzergah km olarak kısa olmasına rağmen yol durumu ve çift yönlü trafik virajlar nedeni ile daha uzun sürer. Zamanım bol Beypazarınıda gezicem derseniz sorun yok.

Kalın sağlıcakla.

tommycan' Alıntı:
Uzun ama gayet güzel manzaralı........Kıbrısçık üzerinden giderseniz kamp alanına daha uygun koşullarda varmış olursunuz.....Seben üzerinden gidildiğinde kanyonu tırmanmak gerekiyor..........oldukça dik ve virajlı bir yol.........(Taşlıyayla göleti için konuşuyorum.......Koordinatları verilen gölet Taşlıyayla göleti ve google haritasında verildiği yerde Tepeköy ve Gökhaliller yaylaları var ......Gölet ağaçsız bir alanda diye hatırlıyorum...... Bir de Seben'in altında bir gölet var.......Kamp alanı hangisinde acaba .....Koordinatlara bakarsak Taşlıyayla göletinde, isme itibar edersek Seben göletinde...) :smiley:
Seben gölü veya taşlı yayla gölü aynı isim..

Köylü beni yanılttı o halde....tasliyayla nin yeni olduğunu biliyorum da...sebenin altında elma bahçelerinisulamak için bir gölet daha olduğunu söylemişlerdi.....kışın karla kaplı olduğu için de net görmemiştik...

tommycan' Alıntı:
Köylü beni yanılttı o halde....tasliyayla nin yeni olduğunu biliyorum da...sebenin altında elma bahçelerinisulamak için bir gölet daha olduğunu söylemişlerdi.....kışın karla kaplı olduğu için de net görmemiştik...
(Seben gölü)Gölün ismi,taşlıyayla'da olması sebebi ile bir ara taşlı yayla diye söylendi,sonra seben gölü olarak anıldı..
Burası zirvede bir göl,henüz sulama amaçlı kullanılmıyor.

Mevkii biliyorum Cevdet Bey....
yaklaşık 20 yıldır gidiyorum o bölgeye.......Deveboynu, Haccağız yaylası, Tembel yayla, Haydar yayla, Alabarda, Kıbrısçık, Seben, Kesenözü.... dolanıp duruyoruz.........
Taşlıyayla göletine su sağlayan derenin üzerinde geçen yıl şubatta gece 11 de yürümeye başladık derenin donmasından faydalanarak......sabaha kadar yürümüştük......(tabi savağın oraya gelene kadar, ondan sonra yürümek mümkün olmadı.......)

haftasonu için çok güzel bir etkinlik. gidenlerden aracında boş yer olan olursa katılmak isterim.

Kısmet olursa bizde ailecek orada olacağız.Eskişehir'den katılanlarla haberleşip beraber gidebiliriz.Mustafa TEKE 0505 226 80 41

seben taşlıyayla sulama göleti boludan kıbrıscıka giden yol üzerindedir. kıbrıscıkda polis memuru olarak görev yapmaktayım. bende katılıcağım.ankaradan gelecek olanlar ankara beypazarı -kıbrıscık -seben göleti güzergahını kullanabilirler. bu gölete biz minaresi sular altında kalan cami diyoruz. oltalarınızı da alın gelin madem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri