54 Willys !... Alınır mı?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Acet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,051

Acet

Ana Kamp
Yer
Eskişehir
Merhaba.sitede yeni sayılırım. bir araç almayı düşünüyorum.bütçeyi; başlangıç aşaması olarak düşük tuttum. en fazla 5000 tl.bir sitede 54 willys gördüm.Emsallerinden çok daha sevimli ve sempatik görünüyor.anında beni çekti.sahibiyle konuştum.hiçbir masrafının olmadıgını söyledi.zaten araç temiz ,boyalı ve oldukça diri görünüyor.tam kararımı vermişken bu sitede bir yazıda 76 öncesi jeeplerin modellerin işe yaramaz olduğu şeklinde bir alıntı gördüm.tabii irkildim.ben fazla birşey beklemiyorum..araba sadece haftasonları % 70 arazide kullanılacak.tabiiki, hız ve konfor , önceliğim değil.yol seçmesin ,toprak -engebeli yollara girip çıkabilsin yeter.ne dersiniz?.:smiley:

Etiketler

Ynt: 54 Willys !... Alınır mı?..

Sn.Ulusotomotiv , bu araç hakkında bildiklerini kısa da olsa yazarmısınız .zahmet olmazsa size..saygılar.

bu paraya 65-75 arası landrover seri3 te var..bunu da düşünüyorum...Land; daha karizmatik,güçlü ve konforlu galiba?

öncelikle dediğiniz gibi orjinalse bakım masrafı yoksa mekanik kapaorta gibi işleri yoksa kısaca sorunsuz ise parasına değer ama üstü cj ise motoru başka şanzımanı başka ise değmez parcası ucuzdur az yakar gibi özelliğinin yanı sıra hız yapmaz ama arazide de gitmem demez konforda beklemiysanız mesele yok aracın fotosu olsa çok daha iyi olurdu bu arada 76 öncesi yaramaz diyen kim bilemiyorum ama amaç ve araç hakkında bilmeden yazmışdır bence araştırın bakın inceleyin derim

şöyle diyelim o zaman debriyajından motor parcalarına kadar bi fiyat araştırın bide tabi usta :smiley:) daha net bilgilere uşalırsınız bence

arkadaşım tarbzondan almak isdersenız yardımcı olabılırım saygılarr.

76 öncesi cj ler için değil de 78 sonrası cj lerde disk fren elektronik ateşleme gibi avantajları vardır. Ama 6 silindir olanları tercih etmek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca 7-8 bin e 90 lı modellerde lada alınabilinir. Bence daha ekonomik olur.

jeep' Alıntı:
76 öncesi cj ler için değil de 78 sonrası cj lerde disk fren elektronik ateşleme gibi avantajları vardır. Ama 6 silindir olanları tercih etmek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca 7-8 bin e 90 lı modellerde lada alınabilinir. Bence daha ekonomik olur.
7-8 bine çıktıktan sonra Land bence de daha mantıklı.

peylediğim aracın fotolarını koyacağım ama siteye foto eklemek konusunda verilen bir linke gittiğimde bir mücevher sitesi çıktı karşıma.

Şöyle birşey var; Eskişehirde yasıyorum.favorim olan dağlık ormanlık yerler bir hayli uzak..buralara ulaşmak için ortalama 50-60 km asfalt yapmam gerekiyor.dönüşüde düşündüğümüzde minimal 100-120 km lik bir asfaltımız var.sitede willysler için yazılan yorumları okudugumda aracın, asfalt sürüş rahatlığı ve konforunun son derece olumsuz oldugu şeklinde bir izlenim edindim.başka bir düşünce; biraz daha bekleyerek parayı biraz daha artırıp asfalt sürüşünün de nispeten daha rahat oldugu bir başka araç düşünsem mi diye de düşünmüyor değilim?..:smiley:.8-10 bin tl. örneğin..alternatifler ne olabilir bu durumda? land seri3,niva,suzuki,daihatsu..vs..?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR