4 Çeker Araç Giderleri Paylaşımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hazanfer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,549

hazanfer

Uçmasamda Yükseklerde Hayalim :)
Yer
istanbul
Web
www.fotobiyografi.com
Arkadaşlar merhaba,
Bu başlık altında 4 çekerlerin giderlerini paylaşalım istiyorum. İlk alım maliyetinden çok kullanım masraflarının önemli olduğunu düşünürsek, araç seçiminde maliyeti dikkate almak zorunda olan üye ve ziyaretçiler alacakları 4 çekerin vergi, yakıt tüketimi, modifiye( yükseltme kiti, vinç, port bagaj gibi), yedek parça ve işcilik ücreti gibi diğer giderlerini hesaplar buna göre daha sağlıklı seçim yaparlar diye düşünüyorum…
Örnek olarak kendim için 1994 model altı Land Discovery ve Jeep cherokee arasında ki kullanım maliyeti karşılaştırmasını bu başlık altında incelemek çok basit ve kolay olur; zira kullanıcılarına sürekli onu kaça aldın, kaç para işçilik verdin, aracın İstanbul’da şehir içi kaç litre yakıyor gibi sorular çok hoş olmuyor… Tabi sizin için bir sakıncası yoksa bundan sonra ve yakın zaman önce yaptığınız harcamaları paylaşmayı rica ediyorum.
Örnek:
1994 model Defenderimin önüne vinç taktırdım parça 10 para, işcilik 10 para, aracımın Bursa şehir içi tüketimi 10 litre ve son bakımında filtreler+yağ+bir adet akü= 10 para gibi…
İyi seyirler… sağlam araçmış bence.
http://www.dailymotion.com/rated/search/jeep/video/x2h0a9_destruction-dune-jeep-en-condition_auto
http://www.dailymotion.com/rated/search/jeep/video/x1u12x_drivin-with-gyver_auto

Etiketler
Ynt: 4 Çeker Araç Giderleri Paylaşımı

mrb 90 model cherokee kare kasa araç aldım geçenlerde araba kafasının üstüne duruyordu iki farklı yerden maliyet cıktı sadece aracın ön tarafını kaldırmak için isim gerek yok bir serviste 1500$ fiyat verdiler fakat maslak oto sanayide eski bir usta var apo dayı derler kendisine arkadaş vasıtasıyla tanıştık araca yaptıkları yayları değişti fakat yayların üst bağlantı yerlerine teflon takozlar yaptı daha sonra araç yükseldiğinden amortisorlerinde değişmesi gerekti kısa kaldı elinde varmış cıkma ama iş görür onları değerlendirdi viraj denge eğri rot dedikleri 125$ onu değişti askı kollarını değişti ve tabi balatalarımızda 120ytl bitik cıktı onlarıda değiştik fren merkezlerimizde 130ytl birde aracıma daha önceden spor tip direksiyon takılmış elinde orjinali vardı cıkma ama tertemizdi 50 ytl de ona saydı 70 ytl de deri kaplattık sıfır oldu diyeceğim şudur ustadan ustaya fiyatlar farklılık gösterebilir ben aracın ön takımıyla rot balans ayarıda dahil bana maliyeti 750 ytl falan tuttu şimdi sadece yenilenmeyen bir tek direksiyon amortisörü kaldı onunda fiyatı 130$ dediler fakat maliyeti düşürmek isterseniz 1 yıl garantili tamirini yapıyorlar onunda fiyatı 35 ytl tutuyor ama ne kadar sağlıklı olur o konuda bişey diyemem

Apo dayı mutlaka çok iyidir ama bu 4x4'ler gerçekten sorunsuz ve masrafsız anlaşılan. 3 ayı geçmiş daha 1 cevap var demekki vergi ve yakıt masrafını göze alan gitsin alsın 4 çekerini :smiley: :smiley: ;D ;D

ya bu ilk videodaki kişi sapık herhalde aracı pert etti bu nasıl bi off road ruhu :D parayı cöpte bulmus diyecem ama onların orda o sekil bi xj kasa cherokee 2500 dolar yani 3500 ytl :D keske burdada olsa o fiyatlar bizde zj aksayı parcalasak :D :smiley:

sen kocaoğlana diyorsun ben aracımın değeri düşük olduğu halde aşığım ona bi yerinden garib bi ses gelse manevi olarak içim gidiyor....
mesela bnm cj vergi ve yakıt dışında lpgden fazla yağ yakıyor :smiley:
bulabilirsem bi v6 ford motoru koymayı düşünüyorum 2500 cc şu an üstünde 4 silindir 2200 cc orjinal motoru var..v6 ya şu an 1500ytl fiyat biçiyorlar araştırmadayım halen...

cagri_ali' Alıntı:
bulabilirsem bi v6 ford motoru koymayı düşünüyorum 2500 cc şu an üstünde 4 silindir 2200 cc orjinal motoru var..v6 ya şu an 1500ytl fiyat biçiyorlar araştırmadayım halen...

Motor değişikliği kanunen yasak deniyor nasıl yapacaksınız bir yolu varmı?

Birde arkadaşlar konunun başlığına uygun cevaplarınızıda bekliyorum lütfen, mesala sizin cj km'de nekadar lpg yakıyor, vergisi kaç lira... parça sorunu yaşıyormusunuz gibi sevgiler.

http://www.sahibinden.com/harika_bir_araba_78_granada_v_6WQQaXQQ10947173WQQpXQQdisplayitem
ucuz bir granada motoru fakat işine yarayacagını sanmam

hazanfer' Alıntı:
...mesala sizin cj km'de nekadar lpg yakıyor, vergisi kaç lira... parça sorunu yaşıyormusunuz gibi sevgiler.

konu baslıgını dagıttık özür :D valla bende arazi aracı olmadıgı için bi sey yazamam ama önceki deneyimleri sorarsan anlatırım
mesela ilk aldıgım 1995 model grand cherokee limited 5.2 lpg de 650 ykrs yakıyordu sebebini merak eden varsa söylüyorum cünkü kırmızı ısıklarda birinci olmaz hastalıgım vardı kalkısta 6000 devir vuruyordum :D

walla konuya uygun olarak kocaoglan sehırıcı 300 sehır dısı 250-260 gıbı yakıyor 2 seneye yakındır kullanıyorum gunluk hayata su ana kadar yag degısım masrafı ve 4 balatadan baska masrafı cıkmadı allah nazardan saklasın tık tık tık

bende 2 tane cj var bi 6 bide avatardaki 3 cj 6 abimin 75 model 3800cc 6 silindir lpgde 580 ykr yakıyor senelik vergisi 180 tyl bm kendi cj 3 üm 67 model 4 silindir 2200 cc lpgde 300 ykr yakıyor senelik vergisi 250 ytl parça sorunu dersen yaşamıyoruz cjnin en ufak civatasının sıfırına kadar en uygun fiyatla taksim yaman jip ten temin edebilioruzz her türlü parçası var yani sıkıntı yoktur

motor değişikilğine gelince sadece kendi motorunun aynısını takabiliyorsun yasal olarak zaten bu aydan sonra ben bi riki sene muyaneden geçebileceğimizi sanmıyorum özelleşti çünkü çok zorluyorlarmış duyduğuma göre ben v6 takarsam işletmeden dolaşacağım lpg de işli değil zaten muaynede söküyorum lpg yi

ama inanınki devlet insanı zorla suça teşvik ediyor....

cj 3 benzinde 500 ykr yakıyor ama cj 6 yı denemedim valla benzinde ne yakıyor die 1 ytl yakıyordur heralde bnm 6 nın fazla yakma sebebi tamamen saç kasa olmasıdır ağır araba yanii...

cagri_ali' Alıntı:
motor değişikilğine gelince sadece kendi motorunun aynısını takabiliyorsun yasal olarak zaten bu aydan sonra ben bi riki sene muyaneden geçebileceğimizi sanmıyorum özelleşti çünkü çok zorluyorlarmış duyduğuma göre ben v6 takarsam işletmeden dolaşacağım lpg de işli değil zaten muaynede söküyorum lpg yi

ama inanınki devlet insanı zorla suça teşvik ediyor....
ya aslında motor degişikligi zor bişi degil yani muayeneye gir 1 senligine motoru degiştir 1 sene rahat rahat dolasırsın uyduruktan bide motor numarası caktır zamane polisleri hiç bişiden anlamıyor zaten olmayacak bişey degil :D bende suca tesvikten içeri atılacam :D :smiley: ;)

hazanfer' Alıntı:
Motor değişikliği kanunen yasak deniyor nasıl yapacaksınız bir yolu varmı?

Birde arkadaşlar konunun başlığına uygun cevaplarınızıda bekliyorum lütfen, mesala sizin cj km'de nekadar lpg yakıyor, vergisi kaç lira... parça sorunu yaşıyormusunuz gibi sevgiler.

Hangi marka ve model araçlar için lazım bu bilgi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri