300 TDI motor alacağım Aklıma Takılanlar var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ONTURK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,619

ONTURK

Kamp III
300 TDI motor alacağım bu motor elektronik bir motor mudur düz 2.5 dizel yerine uygulandığında beraberinde değişmesi gereken neler vardır ?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Birde bu değişim için yapılan masrafa değecekmi bilmiyorum çünkü 2 seneden beri bitmek bilmeyen defender'ı daha hiç kullanmak nasıp olmadı.

Etiketler
Ynt: 300 TDI motor alacağım Aklıma Takılanlar var

ONTURK' Alıntı:
300 TDI motor alacağım bu motor elektronik bir motor mudur düz 2.5 dizel yerine uygulandığında beraberinde değişmesi gereken neler vardır ?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Birde bu değişim için yapılan masrafa değecekmi bilmiyorum çünkü 2 seneden beri bitmek bilmeyen defender'ı daha hiç kullanmak nasıp olmadı.
Öncelikle kolay gelsin.
konu forumda çok konuşulmuş bir konu aslında. ama kısaca 2,5 düz dizelden 300 tdı a geçiş için, motor kulakları radyatör ve egzos değişiyor.şanzuman kısmında son dişli oranı. sonucuna değermi derseniz? kesinlikle bu değişime değeceğine eminim.

Sitede şuan ford, iveco, nissan ve isuzu motorları Defender a takanlar mevcut. illa orjinal olsun takıntınız yoksa 300 tdı göre daha performanslı ve hesaplı motorlar bunlar. biraz daha sabredip araştırın derim.
saygılar

Hızlı geri dönüş için teşekkürler.

Bu saydığınız parçaların değişimi kolay. benim kafama takılan 300 tdı elektronik bir motormudur ecu falan varmı üzerinde

ONTURK' Alıntı:
Hızlı geri dönüş için teşekkürler.

Bu saydığınız parçaların değişimi kolay. benim kafama takılan 300 tdı elektronik bir motormudur ecu falan varmı üzerinde
bildiğim kadarıyla yok. ecu commonrail motorlar için gerekli.
300tdı 2,5 dizelin turbo beslemeli enjektörlüsü diye biliyorum. (yanlışsam düzeltin)

300 tdi de elektronigin e si bile yok.pompaya gelen elektirikten baska elektirikle alakasi yok.hal arasindaki tabiri ile mekanik pompa.

Bu arada Şöyle bir değişiklik söz konusu arkadaşlar.

Bir yanlış anlaşılma sonucu bulduğum motor 300 TDI değil Nissan BD 30 Motormuş
üzerinde rn380 şanzuman takılı yorumlarınızı bu motor üzerine yoğunlaştırırsanız daha reel bilgilere ulaşırım.

Çok teşekkürler.

fiyati nedir.pahaliysa sakin para harcama bence.kisisel gorusum.

ONTURK' Alıntı:
Bu arada Şöyle bir değişiklik söz konusu arkadaşlar.

Bir yanlış anlaşılma sonucu bulduğum motor 300 TDI değil Nissan BD 30 Motormuş
üzerinde rn380 şanzuman takılı yorumlarınızı bu motor üzerine yoğunlaştırırsanız daha reel bilgilere ulaşırım.

Çok teşekkürler.
O da elektronik motor değil. Defender için en hesaplı motor BD30. Güç konusunda da tatmin edici olduğunu duyuyorum. fiyat ne aldınız? çok uygun fiyata satıldıklarını biliyorum. İzmit te Yunus & Zafer Bager var. yakın zamanda montaj yaptı ve şu an elinde montaj halinde bir defender olması lazım. en güncel cevapları ondan alabilirsiniz.

Bende bulunan düz diesel motorumu ve şanzumanımı verip üzerine 1000 tl farkla BD30 motoru ve RN380 şanzumanı alacağım

Bir ara fiyat araştırması yaptığımda BD30 2.500TL idi, eski motoruda hurda fiyatına 300-500TL civarına alacaklardı.
RN380 şanzuman fiyatını bilmiyorum.
1000TL fark iyi gibi ama bu motoru fatura yada noter satışı ile mi verecekler?
Verecekleri motorun durumu nedir?
İyice bakmak, fiyata aldanmamak lazım.

ONTURK' Alıntı:
Bende bulunan düz diesel motorumu ve şanzumanımı verip üzerine 1000 tl farkla BD30 motoru ve RN380 şanzumanı alacağım
bence kaçırmayın. rn 380 bile vermezler normalde o fiyata

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.