2005 Pajero 3.2 Did Full Off Road Donanım,,çokkkk Başarılı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ihsane Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 97
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,719

Etiketler
Ynt: 2005 Pajero 3.2 Did Full Off Road Donanım,,çokkkk Başarılı

tarik.dilber' Alıntı:
Merhaba,

arb 5 inch yükseltmeyi nereden temin ettiniz acaba, fiyatı hususunda aydınlatabilir misiniz?

-44 ofsetle 33-12.5-15 ebatta lastik Çamurluklarda herhangi bir kesme işlemi yapmadan sığar mı?

konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

saygılarımla

-44 jant uygulayabilirsin fakat takoz la yükselteceksin kullandığın yaylar kalmak şartıyla yeni belden 4x4 amortisör üzerine uygulanıyor kesinlikle kesmeye gerek kalmıyor bana sorarsan çok yükseltmenin kesinlikle aracı yavaşlatıyor benim kullanma amacımdan çıkıyor tabi benim fikrim tatil deydim 2000 km yaptım km 500 le 600 kuruş arası yaktım dizel bastığında da 180 ibre görüyor herkes bilir off road araç ne kadar yükselir o kadar yavaşlar daha önce TD5 33 lastikle 90 dan sonra kontrol den çıkıyordu bu araç bence 3 inç le başlayıp ihtiyaca göre yükseltmek en iyisi, ama kesinlikle altını boydan boya koruma altına alacaksın,,,,,

ön ve üst projektörlerin yetersiz olduğunu fark ettim bende delici led için araştırmaya başladım airman led de karar kıldım ve aldım uyguladım,,,önemli ,,,,bir hata yaptım siste kullanmam gereken sarı led yerine beyaz taktım fakat iş işten geçmişti sis de kesinlikle sarı ışık etkili oluyor belki gece beyaz daha etkili fakat sis de delici ışık olarak kesinlikle sarı olmalı,,,,,

DSC 0312

DSC 0315

SAM 1402

Cevaplar için teşekkür ederim.
Yükseltmeyi nereden ve hangi maliyetle temin ettiniz acaba.
Alt koruma sanayide mi yapılıyor yoksa hazırı mı satılıyor.
Ayrıca sizin araçta bulunan lastiklerin ebadı nedir. Onlara 33 inch mi.
Aracınız güzel gözüküyor. İyi günlerden kullanın inşallah.
Saygılarımla

herkesin güzel temennileri için çok teşekkür Allah daha iyilerini size versin,,,,,old menu Tar otomotiv den aldım,,,alt korumayı ilfer oto ilyas ustaya yaptırdım lastik ölçülerim resimde,,,,,,

IMG 1942

On numara araç allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin hep dağda doğada olun.

Bende bir tane VX 80 var 1991 model,ayrıca yarı arazi yarı şehir kullandığım 2007 Grand Cherokee var.İkisini satıp bi tane Pajero 3.2 2008-2009 alıp yükseltme vs işleri yapıp hem şehir hem off road düşünüyorum yorumlarınız ne olur acaba
selamlar

Mustafa Balcı' Alıntı:
Bende bir tane VX 80 var 1991 model,ayrıca yarı arazi yarı şehir kullandığım 2007 Grand Cherokee var.İkisini satıp bi tane Pajero 3.2 2008-2009 alıp yükseltme vs işleri yapıp hem şehir hem off road düşünüyorum yorumlarınız ne olur acaba
selamlar
benim düşüncem model de Dakar2004,2005, 2006 yı geçme biliyorsun 2007 kasa ve aksesuar değişiyor, ne kadar teknoloji o kadar problem bana göre en iyi off road aracı dağ bayır dan sonra sorun çıkarmayan araçtır,,,saygılarımla hakkınızda hayırlısı olsun,,,

Uzun yolcu luklar için hazırlandığım icin bir temiz su birde mazot tanker aldım yukarıya kendi aparatı ile monta ettim ve dört günlük bir yolculukta faydasını gördüm herkes mazot için dağdan indi ben yoluma devam ettim,,,,,

DSC 0240

SAM 1331

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın;
2011 kasası bende var 1-2 defa hafıf arazıde denedım. Arazı basarısı beklenenden ıyı, motoru Canter motorunun bıraz degıstırılmısı. Motor eskı kasalarda 160 bg makyajlı kasada 200 bg. 160 bg lık motorda chıp uygulamsı ıle guc artısı saglanabılıyor. Makyajlı kasa ıle makyajsız kasa arasında pek fark yok. Ancak sanzımanı bıraz farklı. makyajlı kasada sanzıman yagı kontrol cubugu yok ve sanzıman yagı degısmıyor ( cok agır arazı sartlarında kullanılırsa 100 bın kmde degısmesı tavsıye edılıyor )

Sınıfının en fazla remork çekme kapasıtesıne sahıp aracı. 3.2 pajeroya 750 kg lık remork hıc dokunmaz. fabrıka cıkısı 3.5 ton remork çekme kapasıtesı var.
Trıger zıncırı gergısı ve egr makyajsız kasada hastalıktı. Bır cogu garantiden duzeltılmıs parça ıle degıstı. Bırde makyajsız kasada arka aksı çıkarma hastalığı vardı. Bu nedenle boşalan dıf yagı bır dıfın degısmesıne sebeb oluyordu.
Aracın yedek parçası her japon aracı gıbı pahalı. on aks 2400-2500 cıvarı. :smiley: :smiley:

vosdost ne yaptınız allahaşkınıza :smiley: bu sorunların sayısal bir istatistiği var mı? herhalde her araç değilde kullanıma ve bakımına bağlı araçlar yapar bunları değil mi? valla 2004 lere niyetleniyorum vaz caymayalım !!!

mydonnoz' Alıntı:
vosdost ne yaptınız allahaşkınıza :smiley: bu sorunların sayısal bir istatistiği var mı? herhalde her araç değilde kullanıma ve bakımına bağlı araçlar yapar bunları değil mi? valla 2004 lere niyetleniyorum vaz caymayalım !!!

sayısal istatistiğini bilmıyorum. Ancak dıf ten aks çıkma sorunu yok denecek kadar az. manıfolt-egr ve trıger zıncır gergısı bol miktarda yasandı. Garanti kapsamında olanlarda servisler sorun çıkarmadan değiştirdiler. bu sorunlar araçtan vaz geçmek ıcın yeterli değil. Araç pajero dakarda yıllarca koştumuş ve asfalta yıkılmayacak bir araç. o kadar kusur kadı kızında da olur. Bence vazgeçmeyin, yetkili servisten geçmiş kayıtlarına bakmanız yeter. 2006 yılından beri outlander 2.0 turbo ve sonrası 3.2did olmak üzere Mitsubishi kullanıcısıyım. bir aracı almadan önce araştırırım. araştırmadan geçer not almasa 3.2 dıd olmazdı :smiley: :smiley:

Discovery Td5 ile Pajero 3.2 DiD kıyaslarsanız , ne konuda fark var?
Bakım veya aksesuar masrafları farklı mı sizce?

monte' Alıntı:
Discovery Td5 ile Pajero 3.2 DiD kıyaslarsanız , ne konuda fark var?
Bakım veya aksesuar masrafları farklı mı sizce?

Ikısını kıyaslamak çok zor.

Kıyasın zor olduğu bildiğimden sordum zaten... Her ikisini de kullanmış birini bulunca en doğru tespiti paylaşır bizimle diye düşündüm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR