2005 1.6 3 K Vitara Yakıt Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Halilçanga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,135
Araç otomatik 1.6 3k 2005 gv lpg enjektörlerini değiştim enjektör nozullarını değiştim biraz büyüttüm ve bujiler değişti kalibrasyon sürüş esnasında yapıldı ama tam test etme fırsatım olmadı daha subaplar 15 20

Etiketler
Aracımı yeni aldım çif çeker uzun yol ve şehir içi karma yolda 43 krş lpg de yakıt yakıyor dedipim gibi yeni aldım daha lpg ayarına bile götürmedim. Bu makinenin lpg de yakıtı bumu. Subap ayarı bu. Modelde emme kaç egzoz kaç olmalı
Ben, 7 yıl kullandım aynı araçtan. Lpg de en fazla 12-12.5 lt. yakar.18 lt. korkunç bir durum.

Bende 2004 model 1.6 manuel var. 1 hafta önce aldım ve arkadaşım antalyadan getirdi. Antalya Adana arası; yokuşlar ve virajlar yüzünden aracın yakıtını arttıran bir yol. Gelirken de ortalama 110-120 km hızlarla geldi ve aracın ortalama yakıt tüketimi 22 kuruştu. Lpg fiyatı yaklaşık 1.90 dan hesaplama yapın. Ben bir haftadır kullanıorm ve bence de yakıt biraz yüksek gibi.

En son ayardan sonra test edemedim yazmıştım en son tabi geçen süre içinde hep şehir içi yayla gezileri sürüşümde 30- 26 krş lpg(2.010)hiç geçmedi

Merhaba arkadaslar bendede 2005 1.6 3k otomatik vitara kullaniyorum daha once otomatik 93 kullaniyordum benimde yakit problemim vardi sadece emmeler 10 egzostlar 15 tatli siki ayar yaptirdim masallahi var artik soyle oldu eskide 70 km hizla giderien 3500 devirde gidjyordu bu ayardan sonra 2000 devire dustu ve litre hesabi yaparsan 20 tl lik lpg ile ayardan once 50 km gidiyordu sehir ici simdi 75 km ye cikti guzel bi ayarla aracin ruhiyesi degisti akiyor yolda ses yok sanki calismiyor guzel bi usta durumu cozer herkese guzel gunler

IMG 0175

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,492
Kayıtlı Üye Sayımız
172,154
Kaydolan Son Üyemiz
1karus

Çevrimiçi üyeler

Geri