2004-2005-2006 Jeep Cherokee 2.8 Crd,nasıl Bilirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omnitemporal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 168
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 179,871
Yanlışlık olmasın diye arkadaşıma sordum tekrar konuyu..
Wj de karter tapası yokmuş şanzımanda..
Salih ustaya 2.kez gittikten sonra tekrar yağ kaçırıyoor şanzımn bu sefer ustayı değiştiriyor..

SM-T110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şöyşe birşey işte, altta karteri var tapa olmuyor doğru birçoğunda söküyorsun sonra silikon conta ile yalıtımı sağlayıp yerine takıyorsun. Basit birşey yani. İki defa gidildiği halde olmaması enteresan neyse konuya vakıf olmadığım için arkadaşınız haklıdır büyük ihtimal, yapacak birşey yok,kötü bir anı olmuş bu durumda.

Etiketler
Bence
Kullanıcı açısından yapacak şey ustayı değiştirmek,
Usta açısından 2.kez aynı hata nasıl yapılır onu düşünmek ...

Bence
Kullanıcı açısından yapacak şey ustayı değiştirmek,
Usta açısından 2.kez aynı hata nasıl yapılır onu düşünmek ...

Bu durumda ben de değiştirirdim bu kadar basit birşey de eğer mantıklı bir açıklama yoksa bu hata yapılmaz açıkçası.Amerika'da kullanıcılar kendileri değiştiriyor yağlarını,çok basit birşey dediğim gibi 2 dk youtube videosu kadar birşey işte.

Bu durumda ben de değiştirirdim bu kadar basit birşey de eğer mantıklı bir açıklama yoksa bu hata yapılmaz açıkçası.Amerika'da kullanıcılar kendileri değiştiriyor yağlarını,çok basit birşey dediğim gibi 2 dk youtube videosu kadar birşey işte.
Zaten böyle giderse en mantıklısı kendimizin yapması bu işleri

Günaydın arkadaşlar araca dediğim gibi eniştem baktı kendisi bir konuda çok iyiydik Çiünkü yıllardır Jeep e biner ve iyi bir ustadır motor söküp yapar öyle söyliyim bana aracı kaçırma dedi bende o yüzden allıyorum kısmetse pazartesi günü işlemler bitecek
.Dediğim gibi bana İstanbul'da iyi bir usta lazım EROL bey sizin önereceğiniz bir usta varmı ? Tabi her ustayı kötülememek lazım ama işini de iyi yapması gerekiyor sonuçta ufak bir yağ değişiminde eksiklik varsa bu ustanın sorumluluğun da olmalı cebimizden 6500 lira ekstra vermeyelim ))))

Bostancı sanayi de Jeep Davut usta var diyorlar çok iyi olduğunu söylediler... Tabi araştırmaya devam ediyorum

Benım yok ama arkadaşlarıma sordum. Bana geri dönüş oldugunda yazarım buradan..
Davut ustayı bende duymustum..
Maslak master jeep yazdılar yetkılı servısmış..

Ama ben olsam bu kadar yetkıli servisin oldugu bi yerde özele exper yaptırmazdım. En azından aracın geçmiş kayıtları varsa yetkılı servıste onlarıda öğrenırdınız..

Konuyla ılgılılı olarak,
Sakaryada görev yaparken arkadasım vw Bora alacak oldu. Yetkılı servıse expere sokalım dedım. 300tl yi duyunca sanayıde vw ustasına expere götürdü. Usta aracın boya kalınlığını ölçtü,aracın etrafında dönğp baktı,arıza kodu baktı bişey yok dedi.Aracı aldık. Karasuya geldik. Aracı kasko yaptıracaktı ki birde ne görelim aracta pert kaydı. Arac alttan darbe aldıgı için perte çıkmış. Aldıgı adama gittik. Adam biliyormuş pert kaydını ama;
Bize istediğiniz yere götürüp exper yaptırın demiş,o yüzden ses çıkarmamış. Biraz tartışma vs oldu ama adam bi yönden haklı istediğin yere göster demişti aracı. Velhasıl kelam biraz tartışma,araya tanıdık sokma neticesinde adam sattıgı arabayı bizden 2 gün sonra 2000Tl tersine geri aldı.
Bu deneyimde bizim arkadaşa ders oldu. 200-300 exper parasından kaçarken 2000Tl fazladan cebinden çıktı..

Maalesef oluyor böyle şeyler Allah hepimizi dürüst satıcılarla karşılaştırsın.Bende aracımı satarken aynı şeyi söyledim çünkü aracıma güveniyordum nitekim de Allah A şükür birşey çıkmadı.Sonuçta ben şuan 22 yaşında araba alıyorum sadece hobi ve zevk için,umarım denilen kadar iyi bir araçtır ve beni üzmez....
İleride Bostancı Davut ustaya götürürüm aracı Avrupa yakasında bir usta bulana kadar ....

İstanbul'da bildiğiniz iyi bir usta varmı ? Yada önerebileceğiniz bir yer ? Benim niyetim 1 sene böyle sürmek sonrasına ileride bakmak.Çok teşekkür ederim araç hiç offroad girmemiş herşeyine bakıldı aslında bende fazla oynamak istemiyorum ama bakalım ilerisi için nasıl olacak
Burdada belirtilmis bende ayni fikirdeyim. 3 adet amerikan aracimida bostanci jeep garage-davut usta ya gotururum yillardir. Daha once bostanci-performance ve maslak master servis deneyimlerim oldu. Davut usta digerlerine nazaran daha esnaf ve isten anlayan ve kesinlikle tavsiye edebilecegim biri. Fiyat-hizmet karsilastirmasindada digerlerine gore gayet iyi

Benım yok ama arkadaşlarıma sordum. Bana geri dönüş oldugunda yazarım buradan..
Davut ustayı bende duymustum..
Maslak master jeep yazdılar yetkılı servısmış..

Maslak master servisi tavsiye etmem. Emsal servislere gore servis ve yedek parca fiyatlari inanilmaz yuksek. Kisa bir ornek vermem gerekirse herhangi bir ustanin "ne parasi,ondandaparami alicaz"diye nitelendirebilecegi bagaj tutacaginin kirik parcasini isitarak yapistirma islemine (yaklasik 2-3 dk surdu) 118₺ ucret aldilar. Periyodik bakimida orda yaptirmama ragmen

Bu arada yaklasik 2 yildir cherokee 2006 2.8 crd aracim hakkinda deneyimlerimi paylasmak istedim. Arkadaslar arac fiyatina gore degerlendirilirse asfalt jiplerine gore makul. Fakat yakit tuketimi beni hayal kirikligina ugratti. Sehir ici 13-14 sehirdisi 9-10 lt altina dusmuyor. Jipe biniyorsun olacak o kadar diyebilirsiniz fakat arac benim beklentilerimi karsilamadi. Ivmelenme,hantallik,asiri ses(bildiginiz traktor) vibrasyon,kotu suspansiyon bu aracin en buyuk dezavantajlari. Demek istedigim 13-14 lt yakan bi arac motor ve hizlanma bakimindan tatmin etmeli. Yuksek hizlarda arac kontrolu iyi degil. Uzun yolculuklarda yuksek hizda arac icinde inanilmaz bir gurultu var. motor sanki arka koltukta calisiyor. Gelelim araziye. Evet bu arac kesinlikle bir arazi araci. 4x4 u, motoru bu alanda gayet iyi. Nacizane fikrim "az arazi cok sehir" araci olmadigi

dizel olanı malesef öyle gürültülü çalışıyor. yüksek hız zaten bu tip araçlara pek uymaz. maksimum 120 130 olmalı. kolay bozulmayan harika bir çok yönlü araç bana göre.

İşte o yüzden hep dıyorum Wj kasanın zevki 4,7 de diye

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR