1997 Discovery Mpi / 2000 cc / 136 Hp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,684
Ynt: 1997 Discovery Mpi / 2000 cc / 136 Hp

Discovery'deki 2.0 MPI motor gayet iyi bir motordur, kesinlikle Defenderdaki başarısız 2.5 benzinli motordan daha iyi performans verir, kağıt üstünde böyle

Etiketler

Deep' Alıntı:
Discovery'deki 2.0 MPI motor gayet iyi bir motordur, kesinlikle Defenderdaki başarısız 2.5 benzinli motordan daha iyi performans verir, kağıt üstünde böyle
Teşekkürler Mert Bey

Selamlar,
Defender deki 86 da kullan'lmaya baslanan 2.5 benzin motorun gucu 86hp dir. Ben bu motoru 1 sene benzinli, 2 sene de duz dizel olarak kullandim bu zaman zarfinda da Disco I V8 sahibi idim (kullaniyordum demiyorum, zira zevkle Defender'a biniyordum, Disco evde kapinin onunde yatiyor idi,, Zaten sonra yollarimiz ayrildii kendisi ile). Benim benzim/dizel bu motor ile gitmedigim yer kalmadi , herkes nereye gidiyor ise ben de gittim.. Ama Konvoy olarak gittigimizde arkadaslar beni beklemek sureti ile kurdesen dokerlerdi...

dezavantajlari:
- cok yakar (15lt/100km civarinda)
- cok yavastir, zira bu kadar gucsuz bir motor oldugu icin disli orani 1.66 sanirim.. ama zaten bu motor ile hiz yapilmaz

avantajlari
- inanilmaz guvenilir bir motordur.. LRin efsanevi motoru bu (diger motorlarinin efsanesi guvenilirlikten gelmiyor tahmin edersiniz)
- yolda kalsa bile her tamirci motora bakim yapabilir..

Ancak, Disco MPi ile karsilastirirken cok onemli bir noktayi gozden kacirmamanizi oneririm.. Disco Mpi aldiginizda beklentileriniz en azindan bir Disco seviyesindedir.. Hizli gitmesini, klimasinin sogutmasini, rampalarda bayilmamasini vs, beklersiniz... MPi bunlari dogru durust yerine getiremez maalesef.. 2 tonluk bir araba 2lt/ 134Hp. (sanirim 145hp degil) motor artik komik kaliyor gunumuz araclari ile karsilastridiginizda.. Ama bir Defender aliyorsaniz, zaten boyle beklentileriniz olmaz ki..

Bu acidan baktiginiz zaman benim sahsi fikrim,
Defender 2.5 benzin (ki, daha sonra ayni motoru dizele cevirebilirsiniz) iyi bir baslangic aracidir..
Disco Mpi, yine bir baslangic aracidir ama iyi bir secenek degildir..

iyi gunler, reha

valla reha bey elinize sağlık konuyu müthiş özetlemişsiniz. Benim nacizane fikrim 96-98 disco I v8 lpg başla ve bitir. saygılarımla.MPİ motora turbo uygulanıyor ancak maliyeti 6000 ytl yi aşıyor en az 180 beygir yetermi tartışılır çünkü atmosferik olmayacağı için güç - tork eğrisi v8 kadar verimli olmuyor.bence v8

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR