1987 Land Rover Defender 110

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hfb44 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,095
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 251,184
Ynt: 1987 Land Rover Defender 110

hayat devam ediyor. siz bir hayali gerçekleştirdiniz.belki çürüyüp gidecek bir land rover'ı yeniden dünyamıza kazandırdınız bu gerçekten küçük bir mucize idi.tabii bu arada büyük mucize de gerçekleşti Allah size bir evlat bahşetti.aileniz ve sorumluluklarınız arttı.tipik aile reisi olarak ailenizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamalısınız.tabii en zayıf halka land. bu yaptığınız fedakarlığı bizler anlarız bir nebze de olsa.ben de 2006 yılında hayalini kurduğum honda civic'imi aldım onunla konuşuyordum arkadaşımdı o benim,ama ev sahibim kiraya zam zamanı geldiğinde bizim çağ atladığımızı düşünerek kiraya çağ atlatmaya kalktı ;D biz de ev almaya kalktık tabii bizim honda 7100 km de gitti.o kadar üzüldüm ki anlatamam.hüngür hüngür ağladım. :'( şimdi sizin ne büyük bir fedakarlık yaptığınızı anladığımı belirtmek istedim,çünkü o zamanlar yaptığımı ne büyük bir fedakarlık olduğunu kimsenin anlamaması beni çok üzmüştü.bizim gibi araba sevdalılarının arabasını satması robin hood'un yayını satmas ıgibi. :-\ biraz uzun oldu sizi sıktıysam bağışlayın.herşey gönlünüzce olsun. :smiley:

Etiketler

TEMBELREİS' Alıntı:
hayat devam ediyor. siz bir hayali gerçekleştirdiniz.belki çürüyüp gidecek bir land rover'ı yeniden dünyamıza kazandırdınız bu gerçekten küçük bir mucize idi.tabii bu arada büyük mucize de gerçekleşti Allah size bir evlat bahşetti.aileniz ve sorumluluklarınız arttı.tipik aile reisi olarak ailenizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamalısınız.tabii en zayıf halka land. bu yaptığınız fedakarlığı bizler anlarız bir nebze de olsa.ben de 2006 yılında hayalini kurduğum honda civic'imi aldım onunla konuşuyordum arkadaşımdı o benim,ama ev sahibim kiraya zam zamanı geldiğinde bizim çağ atladığımızı düşünerek kiraya çağ atlatmaya kalktı ;D biz de ev almaya kalktık tabii bizim honda 7100 km de gitti.o kadar üzüldüm ki anlatamam.hüngür hüngür ağladım. :'( şimdi sizin ne büyük bir fedakarlık yaptığınızı anladığımı belirtmek istedim,çünkü o zamanlar yaptığımı ne büyük bir fedakarlık olduğunu kimsenin anlamaması beni çok üzmüştü.bizim gibi araba sevdalılarının arabasını satması robin hood'un yayını satmas ıgibi. :-\ biraz uzun oldu sizi sıktıysam bağışlayın.herşey gönlünüzce olsun. :smiley:

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Yazıyı o kadar akıcı yazıyorsunuzki sizin cevapları okumak çok zevkli oluyor. :smiley:
Valla aklımdan geçenleri sıralamışsınız adeta. Sizin hikayenizde benimkisi gibi üzücü olmuş sizi çok iyi anlıyorum. Daha sonuca varamadık ama...
Galeride onu gördükçe ne kadar üzülüyorum anlatamam...

Merhabalar Hasan Bey...
Bu muhteşem çalışma ürünü olan, ilgi emek özveri ve sevgiyle toplanan aracınızı satmanız gerçekten üzücü bir durum olsada Vesile oldugu konu açısındansa mutluluk verici.

Saygılarımla....

Nihat GÖKÇE

eflany' Alıntı:
Merhabalar Hasan Bey...
Bu muhteşem çalışma ürünü olan, ilgi emek özveri ve sevgiyle toplanan aracınızı satmanız gerçekten üzücü bir durum olsada Vesile oldugu konu açısındansa mutluluk verici.

Saygılarımla....

Nihat GÖKÇE

Tesekkur ederim. Ilgilenen herkese cok tesekkurler.

Tam anlamıyla bir nefesde okudum.. Gerçekten büyük sabır ve emek vermişsiniz , ustalarınızında eline emeğine sağlık, çok güzel bir araç çıkarmışlar ortaya , sizi de titizliginizden dolayı ayrıca tebrik ederim , Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder inşallah. Son olarak aracın ilk aldıgınızdaki halini (tamirhaneye girmeden) ve son halinin yanyana resimlerini koymuş olsaydınız tam anlamıyla bir Defender nasıl hayat bulur sunumu gibi olacakmış sanırım..

Saygılarımla,
Cem Ibrahim Arı

letsdie' Alıntı:
Tam anlamıyla bir nefesde okudum.. Gerçekten büyük sabır ve emek vermişsiniz , ustalarınızında eline emeğine sağlık, çok güzel bir araç çıkarmışlar ortaya , sizi de titizliginizden dolayı ayrıca tebrik ederim , Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder inşallah. Son olarak aracın ilk aldıgınızdaki halini (tamirhaneye girmeden) ve son halinin yanyana resimlerini koymuş olsaydınız tam anlamıyla bir Defender nasıl hayat bulur sunumu gibi olacakmış sanırım..

Saygılarımla,
Cem Ibrahim Arı

Çok teşekkür ederim.

Selamlar

letsdie' Alıntı:

Saygılarımla,
Cem Ibrahim Arı

Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok uğraştık hiçbir masrafı yok.

Selamlar

Hasan Bayramoğlu

selamlar hasan beyaracınızı sahibindende gördüm! motor düz dizel 2.5 ama sahibindende td olarak girmişsiniz! eğer turbo dizelse ilgilenebilirim!

zexxus' Alıntı:
selamlar hasan beyaracınızı sahibindende gördüm! motor düz dizel 2.5 ama sahibindende td olarak girmişsiniz! eğer turbo dizelse ilgilenebilirim!

Evet Düz dizel yanlış yazmış sanırım, arkadaşımı arayıp düzelttireceğim. Teşekkürler uyarınız için.

İlgilenen arkadaşlar olabilir diye yazıyorum.
Özenerek yaptırdığım Land Rover'ımı satmak zorundayım.
Aracım ihtiyaçtan satılıktır ve tekliflerinize açıktır.

Selamlar

Şimdiye kadar yaptıklarımı toparlamaya çalıştım. Bu kadar fotoğraftan sonra kafa karışıyor biraz özetlenmiş bilgiye ihtiyaç olabilir diye yazıyorum.

Benim aracın satılık ilanı gezenbilirde
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=59106.60
sahibinden.com'da (35077629)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-defender-1987-model-land-rover-defender-110-tdi-dizel-35077629/detay

1987 Model 2500 Düz Dizel Defender 110
5 kapı

Önceki sayfalarda gördüğünüz gibi aracımın motor bloğu, şase, kaporta parçaları hariç neredeyse bütün parçaları değiştirdim desem çok abartmamış olurum.

Şasisi ingilizdir. Aracı sadece şasisi kalacak şekilde sökerek işe başladık. Kumlama ve taşlama yaptık, tekrardan boyadık ve işe başladık.
Otomekanik'ten parçaları aldık, ayrıca Kayalar, Huma ve bir kaç Land Rover parçacısından parça temin ettik.

Hidrolik direksiyon
Büyük westinghouse
Motor blok hariç tamamen sıfırlanmıştır. (Piston, segman, gömlek, egzantrik, Alüminyum alaşım üst kapak, contalar, sübaplar, yaylar vs vs tamamen fabrika çıkışına getirildi.)
Koltukları özeldir oturma pozisyonundaki (orijinal defender deki) rahatsızlık yoktur.
Lastikler Pirelli Scorpion ATR sıfır (5 adet)
Alüminyum alaşım Boost Jantlar sıfır (5 adet) -Orijinal Defender jantı
Renkli camlar, fitiller, kapı mekanizmalar vs hepsi sıfırlandı sıfır
Elektrik tesisatı tamamen sıfırlandı
Göstergeler, iç malzemeler tavan, döşemeler vs sıfır
Alt parçalar komple sıfır, (diskler, amortisörler, rotlar, rotiller, direksiyon amortisörü, viraj demiri vs vs tamamen hepsi yeniden alındı.)
Arazi kabiliyetini arttıran burçlar var (Polybush)
Orijinal şnorkel
5 tonluk vinç
G4 port bagaj+merdiven
Jelikan (20 lt)
Highjack+bijon anahtarı (özel)
Özel modifiye kalorifer
105A akü sıfır
Yakıt deposu sıfır
Farları, sinyalleri, ön ızgarası ve aksesuarları sıfır
Genleşme kabı 300tdi
Silecek suyu motorları çift
Kapı kolları iç kaplamaları sıfır
Şarj dinamosu range rover 120A
Marş motoru sıfır
Çelik fren hortumları
Bütün bakır borular yenilendi
Egzost sistemi sıfır
Civatalar somunlar yenilendi
Koltuklar 2008 model Citroen C2 Sport'tan alındı, yükseklik ayarlıdır. Orijinal kumaşına aracın rengine uygun turuncu dikişler atıldı. (Defenderin yüksek alt zemini sıfırlandı koltukların süngerine daha çok yer açıldı böylece daha konforlu hale getirildi)
Arka koltuk altında kapalı bagaj yaptırdım (Çok kullanışlı, kirlenmesini istemediğiniz malzemeleriniz için birebir)
CD çalarlı teyp+4hoparlör usb-iphone uyumlu
Co-pilot ışığı
Spotlar + spotlar için tamponda ekstra tesisat döşendi (sadece soketi takacaksınız)
Özel offroad tamponu
Nato çeki demiri
Önde ve arkada kamp spotları
Cam koruma gergi telleri
Kaput üstü çetalar (Orijinal ingiliz).
Gizli ekstra düğme kontağı var (Yarış araçlarındaki gibi, kontağın termiği sıfır fakat sorun çıkartırsa diye direkt düğme marş var)
Kontak kesme var (Yarış araçlarındaki gibi aküden direk elektriği kesiyor, yangına karşı)

46 bin TL'ye mal oldu. 35 bin TL fiyat yazdım.

Ne olursa olsun tekliflere açığım.
Borç kapatmak için satıyorum

Nakit öncelikli
Değerinde bir araç ile takas ya da düşük değerde araç ile takas üste para bile olabilir.

Araç ile ciddi ilgilenenlere nakitte önemli bir indirim yapabilirim.

Selamlar

Hasan Bayramoğlu
0532 326 81 83

vayy bee şimdi okudumda üzüidüm ne uğraşmıştınız arabayla,inşallah itediğiniz fiyata satarsınız.

bayayhan' Alıntı:
vayy bee şimdi okudumda üzüidüm ne uğraşmıştınız arabayla,inşallah itediğiniz fiyata satarsınız.

İnşallah satarım, kısmetimizde ne varmış göreceğiz artık.

Şimdi hatırladım! Ön diferansiyeli de tamamen sıfırlamıştım. ;D

Hala hatırlamadığım pek çok şey var...

Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR