1986 Hilux Ön Makasa Kavis ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan assuva Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,462
Ynt: 1986 Hilux Ön Makasa Kavis ?

Türkiyeden mi? yoksa yurt dışındanmı getirttiniz? ( arabaya çok yakışmış ve bildiğim kadarıyla oldukça da işlevsel )

Etiketler

assuva' Alıntı:
:smiley: valla önce Salih Beyi beklemek en iyisi gibi görünüyor, hele bakalım sonuç ne olacak:smiley: Ayrıca Umut Bey size özelden mesaj yazamıyorum ( daha 20 mesaj göndermemişim o nedenle ) o nedenle buradan sorayım, şnorkelden menunmusunuz, kaça aldınız nereden aldınız, paylaşırsanız sevinirim. Selamlar
Sefa
makasları bursadan siariş geçtik cuma akşamı elimizde olacak ön ve arkalar anakat ve altındaki katları (8adet) sipariş ettik. daha evvel cj8 den makas konusunda oldukça deneyimli sayılırım. ustamda sağolsun hertürlü fikre açık kendi bildiğini yapan birisi değil. kafa kafaya verip hilüx ünde makas ve konfor sorununu aşmaya çalışıcaz insallah. Fakat sormak istediğim bişey var ön makaslar düzmü yoksa ters yöne kavislimi orjinalde, bu bilgiyide temin edebilirsem işimiz çok daha kolay olacak.

bu arada 2.ci hillüx ü de almış bulunuyoruz Allah bi zaval vermezse çarşamba günü kamyona yukleyip getiricez. bu hilüx olayı bizi baya sardı. cj den sonra piyasada gerçekten mükemmel ve işlevsel arazi araçlarınıda olduğunun farkına vardık :D lütfen cj ci arkadaşlar kızmasınlar uzun seneler cj kulanmış birisi olarak söylüyorum.

Salih bey gelecek olan makaslar orijinal makaslarımı? toplam size maaliyeti ne oldu? Ben kitaptan baktım makaslar tam düz ( ön makaslar için söylüyorum ) isterseniz kitabın o bölümünü tarayıp yollayayım

makaslar ln65 için üretilmiş ama yerli marka. japonunu bulamadım belki servis getirtebilir ama çok pahallıya malolacağı kesin. ama işin güzel tarafı uydurma değil en azından araca göre üretilmiş standart makas. maliyete gince 8 makasa 180 lira gibi bi fiyat çıkacak sanırım. makasçı ne kadar alacak orasını henüz konuşmadım kendisiyle ama baya bimesai harcayacağımız kesin. makasın resimlerini mailime yollarsanız çok sevinirim en azından elimizde görsel bi belge olursa daha kolay olur işimiz diye düşünüyorum. salihkarakas2@hotmail.com şimdiden teşekkür ederim

Arkadaşlar çalışmaların resimlerini ve bilgileri mutlaka bekliyoruz.

Bir konuda şöyle bir parça  konuşulmuştu (yanlış hatırlamıyorsam CJ idi. Ama parça işlevsel göründüğünden fotoları kopyalamıştım. Bizim araçlara uygulanması nasıl olur acaba . Bende onu araştırmayı düşünüyordum.

Revolvers 1

bu parçanın süspansiyonu çok iyi derecede arttıracağı kesin ama aracın yoltutuşunu ve yan rüzgarlardaki savrulumunu da bi okadar bocağı düşüncesindeyim .. bu benim düşüncem tabiki.

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla araç CJ değil de Daihatsu ( büyük olasılıkla Feroza) Feroza Hilux e göre çok daha hafif bir araç, orada bu sistem işe yarayabilir ama Hilux te sanıyorum bu meret kırılır. Salih bey mailinize resimleri gönderdim. Selamlar

Hilux n 21

resimlerdeki olay aracın makas sistemini yumşatmak için degilde makasların hareket kabiliyetini yükseltmek için aracın bir lastigi kayaya çıktıgında diger lastigin havada kalmaması yere basması için takılmış gibi geliyor

[/quote]
pancarmotorcu' Alıntı:
resimlerdeki olay aracın makas sistemini yumşatmak için degilde makasların hareket kabiliyetini yükseltmek için aracın bir lastigi kayaya çıktıgında diger lastigin havada kalmaması yere basması için takılmış gibi geliyor
pancarmotorcu' Alıntı:
evet sizin düşünceniz daha mantıklı ama bu sistemi takan aracın yolda gezeceğinden hiç şüpem yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR