1984 Dodge PWD 250

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baybara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,733

baybara

Yeni Üye
Yer
istanbul
Web
www.hhf.com.tr
Merhabalar Herkese,

Bu forumdaki ilk konum... Yaptığımın aramalar sonucunda buraya ulaşarak üye oldum ve aracımla iligli hem fikir almak hem de ilerdeki aktivitelerde sizlere katılmaktır niyetim...

Aracım orduda ambulans olarak görev yapmış bir 1984 model pwd 250 4x4... Benden önceki sahibi Dizel perkins motor değişimi yapmış. Alırken iyi durumda gözüktüyse de yürüyen aksamda vs herşeyin elden geçmesi gerekti... Tam biraz hoşuma gitmeye başlamışken malesef nedenini tam olarak bilemediğimiz bir şekilde araçla devrildik ve kupası yamuldu.

Uzun bir süre evin önünde brandann altında beklettikten sonra işinin hakkını verecek bir usta aradık ve son iki aydır ufak ufak aracı yeidne orjnaline sadık kalarak restore ediyoruz.

Aracın hem kaza öncesi fotografları;

ilk_1.jpg

ilk_2.jpg

ilk_3.jpg

ilk_4.jpg

ilk_5.jpg

Şuanki durumu;
an_1.jpg

an_2.jpg

Mayıs ayı başında boyasını sonrasında da iç döşeme işlerini yapmayı umuyorum. Açıkçası başta arazi için daha elverişli hale getirmek niyetim vardı. Ancak bunca masrafdan sonra sanırım hakkı verilmiş bir dodge olarak kalsın istiyorum ve fazla zorlamak, hırpalamak istemiyorum...

Bu noktada merakım aracı daha dengeli yapmak için eler yapabileceğim konusunda fikri olan birilerinin olup olmadığı. Zira yaptığımız kazada hem çok yavaştık hem de hiç anlam verilmeyecek şekilde devrildik. Kaza öncesi yenilediğimiz amortisörler biraz ince gelmişti orjinal olmamasına karşın bununuygun olacağını söyleyen usta bu konuda fazla bilgili biri değildi.

Ek olarak;
bilgi almak istediğim diğer konu ise aracın arkasına stepne bağlamak için aksamlardan nerede bulabileceğim. Maslak da amerikan parçaları stn bir iki yerde rastlamama rağmen araca uyup uymayacağı konusunda emin olamadık.

Etiketler
Ynt: 1984 Dodge PWD 250

güzel araç gönlüne göre toplarsın inşallah ama bence özletme bu canavara kumu çamuru

Öncelikle geçmiş olsun
defransiyellerden birinde kırılan bir parça dişli aralarına girip kilitlenmeye sebeb olmuş olabilir
Bu arada aracınız 250 lik dodge degil 100 lük dodge.

öncelikle geçmiş olsun!
aracınıza uygun hazır bir stepne taşıyıcısı varmı bilmiyorum ama taşıyıcı yı işinin ehli bir ustanın seninde hoşuna gidebilecek şekilde imal edebilicegine inanıyorum..forum içinde gezinirsen anadolu ve avrupa yakasında bu işleri yapan ustaların telefonuna ulaşabilirsin..

Merhabalar Tekrar,

İstanbul'da özellikle anadolu yakasında araca klima montajı yapabilecek bir yer bilen var mı?

Ek olarak iç döşeme ve tasarım konusunda önerebileceğiniz bir yer var ise sevinirim.

Atilla bey turboyu besleyecek yag kanal çıkışları mevcutsa başarılı bir uygulama
turbo + intercooler = %40 45 + güç getirir
dodgelerde kullanılan perkins motorların aynıları 150 lik 250 liklerdekiler massey ferguson traktörlerdekinin aynısı
bu traktörlerdeki motorlarda turbo uygulaması olan modellerdeki sistem ve parçayı bire bir uygulamak mümkün
eger motorunuz 250 liklerdeki fazer 90 lıksa 285 286 MF lerdedi motor,
zaten 250 liklerin turbo olanlarıda var

Atilla bey ankarada bu konuda yardımım dokunur ancak istanbul piyasasını bilmem
yalnız önerim 0 parça yerine çıkmacılardan uygun kombinasyonu toplamanız

Atiila abicim..

Bendede PERKİNG Dizel motor var bu motorda orjinelliğinde turbu ve intercooler yoksa bunu sonradan koymak sakıncalı.Çünkü Motor bloğu, piston ve sibopların bu sisteme göre uygun değil. Eğer türbün dediğimiz olayı biraz dahi büyük takarsan sibopların dayanmaz buna.İntercoolar işinede gelecek olursak intercooler havanın yoğunluğunu düşürerek piston içine daha fazla hava dolmasını sağlamak.Bu yüzden motor bloğu ona göre tasarlanmış olması gerekmektedir.Yoksaki bu istediklerini her motor ustası yapabilir.

Sonunda Bitiyor

Sonunda aracım kaporta ve boyadan çıktı... camları takıldı...

sıra yalıtım, iç döşeme, elektrik ve ses sisteminde... istanbul maltepe'de ertex de bu işi yaptırmak istiyordum ancak ikitelli'ye taşınmışlar. bostancı, maltepe civarında bu işleri hakkıyla tek elden halledebilecek firmalar konusunda önerisi olan var mı?

[attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

4

7

3

iç döşeme işlerini yaptırabileceğiniz bir yer
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=34852.0

tuncayyy' Alıntı:
iç döşeme işlerini yaptırabileceğiniz bir yer
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=34852.0

teşekkürler tuncay. bu süre zarfında daha önceden tanışıklığımın olduğu ertex ile bu işi halletmeye karar verdim... haftabaşından beri iç döşeme ses sistemi ve son rötuşlar için ertex ile çalışmaya başladık.

teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR