1973 CJ İçin Yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan metin49 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,792
Ynt: 1973 CJ İçin Yardım...

ozanyur' Alıntı:
ben 4 yıldır kullanıyorum cj yi 2,5 yıl orjinal direksiyonla kullandım son 1,5 yılı aşkın süredir hidrolikle kullanıyorum
cj 33 lik lastikle direksiyonda çok boşluk yaptı, yaptırmaya çalıstım olmadı çeyrek tur kadar olan boşluk biraz azaldı kullandıkça geri arttı
cj yi toplayan usta taktırmadı bana hidroliği ilk başta ama kendiside direksiyonun boşluğunu alamadı. baktım araba geziyor son çare taktırdım, şu anda çok rahatım tavsiye ederim

ayrıca lastikden korkmanıza gerek yok 2 hafta önce ankara akyurt TÜV' ün amir yardımcısıyla 1 saat kadar konuşma fırsatım oldu
lastikde önemsedikleri noktalar ; 1 aks üzerindeki lastiklerin aynı olması 2 lastiğin iyi durumda olması (bombe yırtık yetersiz diş derinliği olmaması ) boyutla ilgili bir sorun yok

Ozan, boyutla ılgili sorun yok dıyorsun ama bununda bır sınırı var bence, caddede giderken "Ohaaa...!!! lastıklere bak..!" sesini çok duyduğumdan aynı tepkiyi muayenedede vermeyeceklerınden emın değilim... Bendeki 35" ler fazlasıyla göze batıyor.... Yoksa tamamen orjınale göre toplanmış ve bırçok 2-3 yaşındaki arabalardan daha iyi durumda...

Etiketler

ates' Alıntı:
ben bu gezenbilir ailesindeki kardeşlik ve dayanışmaya aşığım arkadaşlar :D herkes mükemmel yeminle; soru,sorun vs.her ne varsa !!! bi SOS yolla gezenbilir yanında sonuna kadar muhteşemsiniz arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrr herkese ,herkes adına çoooooookkkkkkkkkkk teşekkürler :D :D :D

Ateş...! Sen havuzdan ööööyle kime kaş göz ediyoon ?? ;)

amannnnnnnnn deyim abiiiiiiii !!!!!!!!!!! 5.2 V8 mi evet biraz fazla yakıyo ve sürekli 4*4 başka bi merakınız varmıydı ergun bey ; :D :D :D :D :D :D :D :D

beatrix' Alıntı:
Ozan, boyutla ılgili sorun yok dıyorsun ama bununda bır sınırı var bence, caddede giderken "Ohaaa...!!! lastıklere bak..!" sesini çok duyduğumdan aynı tepkiyi muayenedede vermeyeceklerınden emın değilim... Bendeki 35" ler fazlasıyla göze batıyor.... Yoksa tamamen orjınale göre toplanmış ve bırçok 2-3 yaşındaki arabalardan daha iyi durumda...

bende özellikle lastiklerin ve ön tanponun üzrerinde durdum adamla konusurken, tanpon biraz muallakta kaldı ama lastik ebatlarına karışamadıklarını söyledi hatta birkaçtane cj nin de geçtiğini söyledi
ben tam adamını bulmuşum cj de büyümüş bir adamdı beypazarlıymış ;D

bilmiyorumki biz tesadüfen tanıştık arabalardan konusmaktan adamın adını bile en son öğrendim ;D

cj ye toplatma konusunda ilk önce beypazarna gitmişitim vede girişinde radara yakalandım para cezası yemiştim
orada duyduğuma göre 58 Willis varmış satılık ve plaklı ve öok hesaplısıfırdan toplamak isteseniz irtibata geçebilirim

yok 6 sene evveldi ilk aldığımda gerçi şimdi yine toplanıyor son astarı bugün atıldı vinçin varmı var ie ben onu uzaktan kumadalı kendim yaptıp eğer istersen bilgi verebilirim uzun zamandır cj ile uğraşıyorum

vincim yok şu an kalınca traktör çağırıyorum ;D ben cj den cherokeeye geçmeyi düşünüyorum cherokeede kesin olucak ozaman yardımızını isterim
aslında sizde garaj bölümüne konu açarsanız sizinde tecrübelerinizden faydalanırız hazır yeniden topluyosunuz güzel olur

fazla uğraşamıyorum netle bilecikte birtane cherokee var satılık ama modeli falan aklımda değil galiba 11,5 istiyor eski kasa otomatik

cj mi satmadan almıycam bu sefer sonra kıyamıyorum oda ağır geliyor. birtane buldum kare kasa xj 15000 e çok temiz satılmazsa onu alıcam içime sindi gerçekten

ozanyur' Alıntı:
bende özellikle lastiklerin ve ön tanponun üzrerinde durdum adamla konusurken, tanpon biraz muallakta kaldı ama lastik ebatlarına karışamadıklarını söyledi hatta birkaçtane cj nin de geçtiğini söyledi
ben tam adamını bulmuşum cj de büyümüş bir adamdı beypazarlıymış ;D

çok sorun çıkarırlarsa benim yaptığımı yaparsınız sorun çözülür ya da daha da büyür :D :D :D

metin49' Alıntı:
önerileriniz için teşekkürler . firenler bencede büyük sorun önleri disk nasıl yaparım
ayrıca ben bu aracı muş ilinde topluyacagım için bircok iş bana düşüyor kendi garajımda yapmam gerek onun için dogru işi doğru parcayla yapmam gerekli .
Kampana(tambur) olan cjlerin ön tekerlerin disk'e çevrilmesinin maliyeti nedir + olarak orjinalmi takılması gerekir teknik açıdan başka araçlarınki uyumlumudur...

hasanfb' Alıntı:
Kampana(tambur) olan cjlerin ön tekerlerin disk'e çevrilmesinin maliyeti nedir + olarak orjinalmi takılması gerekir teknik açıdan başka araçlarınki uyumlumudur...

yanlış yönlerdirmeyimde 1000 lira gibi bişey söylemişlerdi ben toplatırken ama 4 yıl oldu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR