Yol - da

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 379
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,138
Ynt: Yol - da

bizde olsa nasıl olurdu acaba.

42605 0

Etiketler

Bu filmi seyrdenler bilir insanı taa derinlerden yakalayan,yerinizde duramayacağınız bir film,bu film tek başına insanı gezgin kılabilir,İnanın bu filmi kendi içsel yolculuğuma çıktığımda seyretmiş olsaydım herşey çok farklı olurdu.Akşama tekrar seyredeyim.

''in to the wild, senaryosunu Jon Krakauer (Roman yazarı) ve Sean Penn’in yazdığı ve hikayenin aslına sadık kalınarak sinemaya uyarlanan ve 1968-1992 arasında yaşamış Amerikalı gezgin Christopher McCandless‘ın üniversiteden mezun olduktan sonra tüm birikimi olan parayı hayır kurumlarına bağışlayarak Amerika’yı dolaşma öyküsünü anlatan bir film. Chris, ailesiyle sürekli sorunlar yaşayan daha doğrusu anne ve babasının hatta çevresindeki insanların yaşam tarzlarından hoşlanmayan bir gençtir. Ona göre insanlar iş, kariyer, meslek, başarı ve para peşinde koşarken hayatın asıl güzelliklerini ıskalamakta ve bu sebepten mutlu olamamaktadır.

Chris, aradığı “gerçek mutluluğa” ulaşabilmek için tüm parasını hayır kurumlarına bırakıp ailesine ve herhangi bir yakınına haber vermeden otostop yaparak Amerika’yı baştan başa dolaşmaya başlar ve yol boyunca hayatının gidişatına yön veren birçok insanla tanışır. Adını ve kimliğini gizleyen Chris daha sonra kendisine Alexander Süperberduş ismini verecektir. Kano ile Meksika’ya kaçak giriş yapmak dahil bir sürü macera yaşayan Chris, en son macerası olan Alaska’da o çok arzuladığı vahşi hayatı yaşarken 24 yaşında açlıktan hayatını kaybetmiştir.''

[attachment=1][attachment=2]

Into the wild pferd 3

Into the wild

Filmin bir bölümünde hippilerle birlikte yaşar,özellikle bir aile ile daha samimi olur

[attachment=1]

film gerçek hayattan bir alıntıdır,buda gerçek süperberduş un fotografı.

[attachment=2]

425keenerhirschwild101507

Alexsupertramp5

İyi de, filmi nereden bulacağız, netten mi indirilecek?.. (Oğlum buralarda nasılsa, o işleri, o yapıyor..)

Cavid Sezen

Filmin orijinali oğlumda varmış, izleyeceğim. Sonra da Türkçe dublajlısını da bilgisayarda...

Cavid Sezen

Buradan izleyebilirsiniz,(http://www.sinema9.com/into-the-wild-sinema-film-izle.html)
Eğer site kurallarına uygun değilse moderatör arkadaşlar silebilirler veya ben de silebilirim.
Günay

Aracın içinden çekebilmişler ama üstünde yazan yazı bütün fotoğrafik değerleri sıfırlıyor.İsviçre-Alaska-Patagonya

[attachment=1]

Isvire alaska patagonya

Moğolistan rallisi ve yüksek cesaret,lütfen araca dikkat edin.Sonrada yola çıkmak,yolda olmak istemeyin,mümkün mü.[attachment=1][attachment=2]

P1030478

P1030747

P10304431'den iyi duvar kağıdı olur... Nedense, uzayıp giden yolların olduğu fotolar, bende hemen duvar kağıdı oluyor.. :smiley:

Cavid Sezen

Bülent,
Belki biliyorsun Moğolistan turu felsefi anlamda senin yolda tanımına çok fazlası ile uyuyor. Avrupa'dan Moğolistan'a yaklaşık 16000 km lik bir serüven, rally'e girmek için 690 pound öedemek durumundalar ve araçlar 1000lcc nin altında olmak durumunda. 690 pound'luk masrafı düşürmek için 5 kişiye kadar ekip oluşturabiliyorsun, araca sığabilirsen tabii. Sonunda da bu ekibin hedefe varıncaya kadar en az 1000 pound luk bağış toplaması gerekiyor.
Bunlardan bir tanesini geçen yılki Karadeniz gezimde Ünye'de görmüştüm. Araçlar dökülüyor, şöyle söyleyeyim bagajı aracın üstüne çakmışlar, evet resmen çakmışlar, zamanla tabii kaporta çürümüş, ellerinde çekiç düzeltiyorlardı ve ekip 4 kişi idi. Dışarıya çıkardıkları eşyaları tekrar araca yerleştiremiyorlardı. Dışarıda yattılar. Madrid'ten yola çıkmışlar. Yanlış hatırlamıyorsam Paris, Londra ve Madrid'ten yola çıkıp bir şekilde Moğolistan'a ulaşmak hedef , dönüş önemli değil arabayı orada atıp uçakla da dönebilirsin, organizayon ona karışmıyor. Bize ne kadar uçuk geliyor değil mi ?
Oğuz

Detroit den Cape Horn a 3 ahbap çavuşun gerçek hikayesi...Sitede verilmişti ancak tam sayfaya uygun diye düşündüm.15.745 mil..

http://www.plymouthbulletin.com/adv-photo-1.htm

teos' Alıntı:
Bülent,
Belki biliyorsun Moğolistan turu felsefi anlamda senin yolda tanımına çok fazlası ile uyuyor. Avrupa'dan Moğolistan'a yaklaşık 16000 km lik bir serüven, rally'e girmek için 690 pound öedemek durumundalar ve araçlar 1000lcc nin altında olmak durumunda. 690 pound'luk masrafı düşürmek için 5 kişiye kadar ekip oluşturabiliyorsun, araca sığabilirsen tabii. Sonunda da bu ekibin hedefe varıncaya kadar en az 1000 pound luk bağış toplaması gerekiyor.
Bunlardan bir tanesini geçen yılki Karadeniz gezimde Ünye'de görmüştüm. Araçlar dökülüyor, şöyle söyleyeyim bagajı aracın üstüne çakmışlar, evet resmen çakmışlar, zamanla tabii kaporta çürümüş, ellerinde çekiç düzeltiyorlardı ve ekip 4 kişi idi. Dışarıya çıkardıkları eşyaları tekrar araca yerleştiremiyorlardı. Dışarıda yattılar. Madrid'ten yola çıkmışlar. Yanlış hatırlamıyorsam Paris, Londra ve Madrid'ten yola çıkıp bir şekilde Moğolistan'a ulaşmak hedef , dönüş önemli değil arabayı orada atıp uçakla da dönebilirsin, organizayon ona karışmıyor. Bize ne kadar uçuk geliyor değil mi ?
Oğuz

Oğuz Hocam ben bu fotoyu bulduktan sonra olayı biraz inceledim ve şok oldum araçlar aynı sizin dediğiniz gibi ayrıca moderatör,yönlendirici,yönetici olmayı gerçekten hakettiğinizi de düşünüyorum verdiğiniz bilgilerden dolayı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,446
Kayıtlı Üye Sayımız
172,102
Kaydolan Son Üyemiz
musti44900

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR