Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,311
Gercekten merak ettim neden? Hele ki ben keske erkek olsaydim da korkularim olmasaydi diye isyan ederken?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne korkusu ya ne isyani ben Turkiyede 4x4 u gercek anlamda yapmaya calisan bisiklet 4x4 ile ugrasmiyan truck trial pesinde kosan bir insanim araca nasil 14.00 r 20 uydururum benim derdim bu land patrol cheroke diger faso fiso araclarla isim yok 42 lastik cevirmeye calisiyorum hem de portalda yani 48 inch

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

40.000 abartılı bir rakam. 5,25 lik çekme karavanlar yaşam eşyaları ile birlikte 23-28000 aralığında.

ACER XCV 456C cihazımdan tepetaklak iki parmak yazılarak gönderildi

Aslinda pickup araçları okadar güzel karavana ceviriyorlar ki. Bununla ilgili araştırmanızı genişletebilirsiniz bence. Karar vermenizi kolaylastirabilir. Mesela tent box marka arac ustu cadirlar var. Yani arac ustu cadir seklinde de aratabilirsiniz tabi. Karavana asik olmama ragmen çok hosuma gitmisti benim. bi ara neden olmasin dedim ama karavan ayri bisey hatta cekme karavan yani :smiley: motokaravan asla tercih etmem mesela. Fe52a68f45f5192555b49f7c89b870db

izmir de bir imalathane var incelemiştim arabanın Aerodinamikliğini bozuyor

Hakikaten kimse paylaşımda bulunmuyor. Karavanım olmasa da en azından bir fikir üretmeye çalışıyorum. Reklam mı versek diğer konuların arasına?

ACER XCV 456C cihazımdan tepetaklak iki parmak yazılarak gönderildi.
Benim henüz karavanım yok. Aracımda yok. Bir Satış işlemi var onu bekliyorum. Satıldığında alıcam karavanıda aracıda. Satılana kadar araştırıyorum işte. Araç 4x4 jeep in off road arabaları yada kare kasa olan modellerini düşünüyorum. Ama karavan bilemiyorum. Zaten Türkiye de karavan kültürü çok yaygın olmadığından fazla üretici yok. Benim araştırmalarımda en çok içime sinen SALY marka karavanın modelleri. Gidip yerinde görmek lazım. Ekte olan fotograflar SALY nin 4.25 Compact model karavanı. SALY olur sa bunu alırım. 5f31f513d2b7099f552f13c9c00061a5 Df99f7b785e759c41c6e593b962e70cd

Aslında bir karavan var ki aşık olduğum. Tam bir tasarım harikası. Ölüyorum ya resimlerine bakarken. Iç dekoru değil ama ici daha sade daha salaş yapılabilir. Ben sadece dışını istiyoruuuum :D :D ♡♡♡♡ Ama sadece Amerika da üretiliyor. Ve ÇOK PAHALI. Malesef ki gereksiz pahalı. En küçüğü bile 45.000$ Şuan ki döviz kuru oranlarına göre 160.000TL .Şaka gibi ama öyle. Resimleri ek te. Işte bir Airstream dünyası. Içi boş istesem ne kadar yaparlar acaba fiyatını. Benim extra dikkatimi çeken bu karavanda çok güvenli hissiyatını verişi. Yani dünya yansa sanki ona birşey olmazmış gibi. Buyrun birde siz görün. A19783afd18201dadec6cd4191b6c6bd 5e6da192e0bb7446e50743ad59f15313 A8a868649864b6d1103dbc13f46505ef 91f3a2db525b1f7af968af08c01cd964

Herşey gözüktüğü kadar kolay değil çekme karavanda ileri çekerken sıkıntı yok ama olası geri yanaştırma konusunda en sıkıntı çekilen zaman

Herkese meeerhabalar. Bir konuda hem fikrinize hemde manevi desteğinize ihtiyacım var. Bu korkum ve tedirginliğim Yüzünden defalarca keşke erkek doğsaydım diye isyan ettim. Ama isyanımın hiç bir şeye faydası yok elbet. 28 yaşındayım. EN büyük hayalim karavanımla önce türkiye sonra avrupa turu yapmak ve bunu 1-2 sene değilde 8_10 yıla yayacak kadar UZUN Sürede tamamlamak.. Az biraz gelirimle kapitalist sistemden kopup mümkünse şehir hayatında kanserden ölmektense doğada her Ne şekilde olursa olsun doğada ölmek istiyorum. Doğaya aşık yeşil ve mavisiz Nefes alamayacağıNı düşünen biriyim. Gelelim Korkuma . Kız başıma tehlikelerden kendimi Ne kadar koruyabilirim. ? Tehlikeden kastım kötü insanlar. Çünkü Doğada başıma gelebilecekler değil insanlar korkutuyor beni. En kötü ihtimalle bir ayı saldırısı yada herhangi biz hayvandan gelebilecek zarar yada ot yada benzeri birşeyden Zehirlenme VS her ne olursa olsun INANIN bunlar beni korkutmuyor. Sadece kötü insanlardan gelebilecek "herşeyden" KORKUYORUM. Sizce? Bu korkum yüzünden hayalimden vazgeçmeli miyim?
Selam Nuray, bunu avrupada yapan birsürü genç insanlar var. Özellikle Türkiye'de tedirgin olman çok normal.
İlk başta yapman gereken, yalnız çıkmamak. Enazından yanında koruyucu bir doberman, german shepard ya da malinois olması gerek. Eğitimini iyi aldığından emin olmalısın. Sana güven verecektir.

Hayalinden sakın vazgeçme, hayallerin seni sen yapan şeylerdir. Onların peşinden gitmezsen sokakta söylene söylene asık suratları ile yürüyen insanlara benzersin...
Not: Savunma sanatlarına da göz atabilirsin. Kendini korumaya herzaman ihtiyaç var. 32353ee9128a9c721ee5514632fb6e8e

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selam Nuray, bunu avrupada yapan birsürü genç insanlar var. Özellikle Türkiye'de tedirgin olman çok normal.
İlk başta yapman gereken, yalnız çıkmamak. Enazından yanında koruyucu bir doberman, german shepard ya da malinois olması gerek. Eğitimini iyi aldığından emin olmalısın. Sana güven verecektir.

Hayalinden sakın vazgeçme, hayallerin seni sen yapan şeylerdir. Onların peşinden gitmezsen sokakta söylene söylene asık suratları ile yürüyen insanlara benzersin...
Not: Savunma sanatlarına da göz atabilirsin. Kendini korumaya herzaman ihtiyaç var. 32353ee9128a9c721ee5514632fb6e8e

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet bunu yapmazsam huysuz emekliler gibi surekli soylenip hayattan bezmis dolanicam ortalikta. Ve evet savunma sanatlari ile ilgili arastirma yapiyorum suan. Tesekkur ederiiim :smiley:

eğer kız arkadaşım evlilik teklifimi kabul ederse motokaravan almayı düşünüyorum. mesela şu;

İMALATTAN SATILIK KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 290979402

ama evlenmezse çekme karavan düşünüyorum bende. en küçüğü yeter bana. 2 kişilik. arabayı da küçük seçicem. palio multijet ve pino Pi2010 alıp geçicem. minimum yaşam standardı yeter. fazlasında gözüm yok.
Birader bu bisikletle motosiklet çekmeye benzer. Forumlar arasında biraz araştırma yapın. Kaç kg lık karavanı kaç kg lık araçla çekmeniz gerektiğini anlatan bilgiler var.

Birader bu bisikletle motosiklet çekmeye benzer. Forumlar arasında biraz araştırma yapın. Kaç kg lık karavanı kaç kg lık araçla çekmeniz gerektiğini anlatan bilgiler var.

araç dizel olacak. sonuçta 750 kilo veya üzeri karavan çekmeyeceğim. en ufak karavan çekeceğim. yeter diye düşünüyorum. en kötü arabaya chip attırırım. tork artar.

eğer kız arkadaşım evlilik teklifimi kabul ederse motokaravan almayı düşünüyorum. mesela şu;

İMALATTAN SATILIK KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 290979402

ama evlenmezse çekme karavan düşünüyorum bende. en küçüğü yeter bana. 2 kişilik. arabayı da küçük seçicem. palio multijet ve pino Pi2010 alıp geçicem. minimum yaşam standardı yeter. fazlasında gözüm yok.
bu multijet 1300 cc motorsa ısınız cok zor normalde arabayı zor yurutuyor

bu multijet 1300 cc motorsa ısınız cok zor normalde arabayı zor yurutuyor

kullanmadınız daha önce sanırım. ya da linea ile karıştırdınız. albea kullandım. 3 yıla yakın bir süre. motor yeterliydi. ama linea deseniz dediğinizde haklısınız. ki forumda palio ile karavan çekenler de var.

profilimdeki arabanın üzerine araç üstü çadır yerleştirdim.bir aydır taşıyorum.henüz cesaretimi toplayıp bir gece olsun içine yatmadım.bende Nuray hanım gibi korkuyorum galiba.aslında hayalim işlerden kaçıp yalnız geceler yaşamaktı.belki zamanla olacak.böyle zamanlar hayal edenlerle ortaklaşabiliriz.illede büyük kamplar olması gerekmiyor.ben istanbul çevresinde her çağrıya uyar gibiyim.tabii herkese merhaba diye başlamalıydım dimi..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR