Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,317
şu an sesli gülüyorum:smiley: bu konu da o kadar çok katılımcınız, fikir verenleriniz yardım edenleriniz korkma yılmak yok vs vs vs oldu ...kafamda canlandırdım:smiley: ilk gününüzde başınıza bir hal gelse ve buraya yardım edin lütfen yazsanız, verilen reaksiyonları kurguladım....(1) ben sana demedim mi tek başına ne işin var oralarda (2) telefon numaranızı yazın hemen geliyorum (3)kaç çabuk oradan (4) müstehak sana (5)avazın çıktığı kadar bağır :smiley:
Kahkaham yerinde oldu :D :D :D
Gerçekten yazdığınız gibi olur eminim :D

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sn. Karaca, acı gerçeklerden bahsetmiş..
Basit ilave ; hayatta karşılaştığınız hiç bir insanın alnında
kalibresini belirtecek veya ipucu verecek bir işaret yok.

Yalnız bir genç kadınsınız..
Tenhada tasallut edecek tiplerden tutun,
gerçek niyetini saklayıp, iyi, müşfik, yardımsever pozunda
çok insan ile karşılaşma ihtimaliniz çok fazla..

Bence yalnız seyehat etmeyin,
yanınızda erkek veya kadın bir nefes olsun.
tabii ki bu bildiğiniz, sevdiğiniz bir insan olacak..

Görünür değil de, gerçek iyi insan, ne yazık ki az..
Gittiler mi onlar, bilmiyorum..
İnternette bulduğum bir yazıyı ekliyorum,
inşallah orada tarif edilen iyi insanı bulursunuz.
Mutlu, gönlünüzce bir yaşam için, dikkatli olun yavrum..

Standart - GERİ DÖNÜN İYİ İNSANLAR
Ne olur geri dönün…
Kalbinde merhamet..
Yüreğinde sevgi..
Ve gözünde yaş olan insanlar..

Bu kadar hırslı,bu kadar şiddetli,
Bu kadar celalli olmayın..

Bakıyorum,
Ben utanmaz da dahil, zaman zaman kızıyoruz birbirimize.
Zaman zaman kırıyoruz birbirimizi...
Bazılarımız bu işi hakarete kadar götürüyor..

Kim neyi isbat edecek..
Kim neyi ispatlamanın sarsılmaz güveni ve gayreti içinde..

Anlat ..anlat..
fark eden ne ki..
Herkes kendi inancında daha mıhlanmış olarak çıkıyor her tartışmadan..

Geriye ne kalıyor..
Kırılmış kalpler..
Kötü söylenmiş sözler..
Ve nedamet..

Biraz da üzülün sevgili dostlarım , üzülün..
Bir hıçkırık..
Koskoca bir taş gibi düğümlensin boğazınıza..
Keşke söylemeseydim..
Keşke yazmasaydım diye..

Kalp kırdığınız için …
İmkanınız olup da yapmadığınız bir iyilik için..
Bir öksüzün başını okşamadığınız için..
Kıyıda avuç açıp bir dilenci kadının kucağındaki yarı çıplak sabinin
Hatırını sormadığınız,gidip ona bakkaldan bir şeker almadığınız için..

Değneğini sallaya sallaya yürüyen bir amcayı görüp de,
En sıkışık trafikde dahi,kıyıya çekip arabanızı..
O amcayı karşıya geçirmediğiniz için..

Üzülün..

İki damla göz yaşını tutmayın göz pınarlarınızda..
Bırakın aksın gözyaşınız..

Kinle , yaşam savaşıyla sertleşen kalbinizi..
O iki damla gözyaşı yumuşatacaktır..inanın..

Şu üç günlük dünya..
Güzelliklerini yaşayacak kadar zamanının olduğu belli bile değilken..

İnancınız ne olursa olsun..
Müslüman..Hristiyan,Yahudi..
Dinli dinsiz..
Hindu ..ateist..ne fark eder ki..

Ne olur geri dönün iyi insanlar..
Ne olur göz yaşlarınızı bırakın
Üzüldüğünüz zaman..
İnanın yumuşayacak o sert gözüken kalbiniz..
Ve iyilikler geri dönecek kalbinize..

O zaman geri dönmüş olacaksınız iyi insanlar..

Hepinize selam ediyorum iyi insanlar..
Ümitle bekliyorum;
Mutlaka döneceksiniz..

(eserin sahibi bilinmiyor maalesef ) :-\
:smiley: Siz ne pamuk kalpli bir insansınız böyle. Kelimelerinizde teker teker göz gezdirirken, Sallanan sandalyesinde oturmuş elinde kahvesi ufukta buğulu gözleri, bembeyaz kar saçlarıyla bana öğüt veren pamuk kalbi hissettim. Dizlerinin dibinde oturmuşum masal gibi hayat hikayeleri. Şuan çok duygulandım...

gezenbilir e karavanlar hakkında detaylı bilgi alabilme ve işin inceliklerini öğrenebilmek amacı ile girdim ve karavan da tek bir gece bile konaklamamış, üstüne üstelik bir karavanın içine bir kez dahi girmiş değilim..şimdilik teori çalışıyorum karar sürecim hızla ilerliyor ve pratiğe geçiş yapacağım sanırım ..neyse uzattım yine, konu dışın da belki ama yaşamadığım için sormak istiyorum...karavanın içinde et türü bir yemek pişirildiğin de karavanın içine sinmiyor mu acaba? sanki evin mutfağında yemek yapmışım ve 1 saat sonra mutfakta uyumuşum gibi algılıyorum o bakımdan karavan içinde mutfak düşünmüyorum, her ne kadar cam açılsa da, aspiratör çalışsa da sinmiyor mu koku ?

Ben hayatımın hiç bir noktasında lüks e düşkün olmadım Salaş bir hayat minimal gider beni zorlamaz Buna eminim. Yani maddi noktada gider açısından olmazsa olmazım yoktur. Yetinmeyi Çok iyi bilirim. Asla kibirli değilimdir Ve hayatımdaki değer terazisinde paranın kıymeti yoktur. Özellikle çevremde kapitalist sisteme köle olmuş insanların paraya verdikleri değeri gördükçe, doğanın mükemmelliyeti beni kendine fazla daha çekiyor.

Söz konusu rakamınızla çok rahat geçinebilirsiniz. Hatta kamp alanlarında yaz aylarını geçirseniz de. Üstelik karavan hayatı, daha doğrusu benim hayalimdeki karavan hayatında alışverişler köy pazarındandır. :smiley:

ACER XCV 456C cihazımdan tepetaklak iki parmak yazılarak gönderildi

Söz konusu rakamınızla çok rahat geçinebilirsiniz. Hatta kamp alanlarında yaz aylarını geçirseniz de. Üstelik karavan hayatı, daha doğrusu benim hayalimdeki karavan hayatında alışverişler köy pazarındandır. :smiley:

Kesinlikle! Organik ürünler miss kokulu sebzeler... Harika♡ Kamp alanlarında farkettim ki yani araştırmalarımda; karavanlarin günlük konaklama ücretleri yüksek yani günlük 30-50 civarı. Yani aylık olarak düşününce üzücü. Şu bakımdan üzücü, Sahipsiz doğanin bedeli olmamali. Ne bileyim yahu ağaçların arasinda ormandayim ve bunun için para oduyor olmak tezat geliyo bana. uyumsuz alakasiz. tabi kamp alanlarinda insanlarin dus wc elektrik gibi ihtiyaclari karsilaniyo evet ama yinede tuhaf geliyo.

gezenbilir e karavanlar hakkında detaylı bilgi alabilme ve işin inceliklerini öğrenebilmek amacı ile girdim ve karavan da tek bir gece bile konaklamamış, üstüne üstelik bir karavanın içine bir kez dahi girmiş değilim..şimdilik teori çalışıyorum karar sürecim hızla ilerliyor ve pratiğe geçiş yapacağım sanırım ..neyse uzattım yine, konu dışın da belki ama yaşamadığım için sormak istiyorum...karavanın içinde et türü bir yemek pişirildiğin de karavanın içine sinmiyor mu acaba? sanki evin mutfağında yemek yapmışım ve 1 saat sonra mutfakta uyumuşum gibi algılıyorum o bakımdan karavan içinde mutfak düşünmüyorum, her ne kadar cam açılsa da, aspiratör çalışsa da sinmiyor mu koku ?
Yani aslinda yaptiginiz yemege gore degisir. Et yemegi havalandirmayla cozulebilir kokusu sinmez zannetmiyorum. Ama bi balik kizarma vs bu tarz kokular zor cikar. kokusu da siner evet. Ama dogada olup ates yakmak varken neden ocak yakilsin ki :smiley: Ben mesela zaruri durumlar diainda dusunmuyorum ocak kullanmayi :smiley:

Yani aslinda yaptiginiz yemege gore degisir. Et yemegi havalandirmayla cozulebilir kokusu sinmez zannetmiyorum. Ama bi balik kizarma vs bu tarz kokular zor cikar. kokusu da siner evet. Ama dogada olup ates yakmak varken neden ocak yakilsin ki :smiley: Ben mesela zaruri durumlar diainda dusunmuyorum ocak kullanmayi :smiley:

satılık karavanları her gün inceliyorum ocakları pırıl pırıl hatta sanki bazılarında sadece çay demlenmiş ..aynen katılıyorum içeride minik bir ocak yeterli..

Kesinlikle. En son kullanılacak şeylerden biri.

Kesinlikle! Organik ürünler miss kokulu sebzeler... Harika♡ Kamp alanlarında farkettim ki yani araştırmalarımda; karavanlarin günlük konaklama ücretleri yüksek yani günlük 30-50 civarı. Yani aylık olarak düşününce üzücü. Şu bakımdan üzücü, Sahipsiz doğanin bedeli olmamali. Ne bileyim yahu ağaçların arasinda ormandayim ve bunun için para oduyor olmak tezat geliyo bana. uyumsuz alakasiz. tabi kamp alanlarinda insanlarin dus wc elektrik gibi ihtiyaclari karsilaniyo evet ama yinede tuhaf geliyo.

Şunu unutmayın derim. Kamp alanları sahipli veya kiralamışlar, tuvalet duş falan filan yapmışlar... Ama tabi yetersiz ve gereksiz pahalı. Bir de insan varlığından dolayı güvenli. İlk zamanlarınızda kamp alanlarından şaşmayın derim. Alıştıkça kuş uçar misali gezmeye, beğendiğiniz yerlerde konaklamaya başlarsınız. Bunun için belediye dahil kimse sizden bir ücret talep edemez. Sadece elektrik probleminiz olur. O da aracın tavanına yerleştirilen güneş paneli ve 2-3 metrelik rüzgar gülü ile çözülür.

ACER XCV 456C cihazımdan tepetaklak iki parmak yazılarak gönderildi.

o vakit sizin ıssız insansız yerler de konaklamanız kesinleşti:smiley:

Patates ve balık kızartmadıktan ve pencereyi de açtıktan sonra problem yok. Zaten piknik tüpüyle çoğu yemek dışarıda yapılıyor. İşin keyfi burada zaten.

Şunu unutmayın derim. Kamp alanları sahipli veya kiralamışlar, tuvalet duş falan filan yapmışlar... Ama tabi yetersiz ve gereksiz pahalı. Bir de insan varlığından dolayı güvenli. İlk zamanlarınızda kamp alanlarından şaşmayın derim. Alıştıkça kuş uçar misali gezmeye, beğendiğiniz yerlerde konaklamaya başlarsınız. Bunun için belediye dahil kimse sizden bir ücret talep edemez. Sadece elektrik probleminiz olur. O da aracın tavanına yerleştirilen güneş paneli ve 2-3 metrelik rüzgar gülü ile çözülür.

ACER XCV 456C cihazımdan tepetaklak iki parmak yazılarak gönderildi.
Evet tabiki ilk olarak bu kamp hayatinda kendimi keşfedene kadar, ileriki seyahatlerimde her konuda öngörülü olana kadar kamp alanları ve yakınımda insanlar olabilecek şekilde konaklayacagim. Ne enteresan değil mi insandan korkuyoruz ama yine insanların yanında olmanın güvenli olduğunu düşünüyoruz :smiley: Tabi şeklen bakınca ironik görünüyor.

Evet tabiki ilk olarak bu kamp hayatinda kendimi keşfedene kadar, ileriki seyahatlerimde her konuda öngörülü olana kadar kamp alanları ve yakınımda insanlar olabilecek şekilde konaklayacagim. Ne enteresan değil mi insandan korkuyoruz ama yine insanların yanında olmanın güvenli olduğunu düşünüyoruz :smiley: Tabi şeklen bakınca ironik görünüyor.

ne şiş yansın ne kebap

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR