Arama sonuçlarınız

1. Mehmety

Marş - Elektri̇k Sorunu

Selamlar, Jeep Patriot 2008- 2.0 dizel aldım. Marş ile ilgili bir sıkıntım var. Marş motoru ve şarj dinamosu değiştirdim, akü kontrol edildi ama sorun devam ediyor. Kontak anahtarını çevirdiğimde bazen hiç tepki olmuyor bazen o gıcık '' vvıyk '' sesi geliyor. Aracı vitese alıp biraz kaydırınca...

2. Mehmety

17-18-19 Haziran 2016 Deniz Kayağı Eğitimi

Türkiyede ilk kez düzenlenecek 3 günlük kaplı Deniz kayağı eğitimleri. YelkenKayak katkılarıyla. 17-18-19 Haziran 2016 tarihinde düzenlenecek Deniz Kayağı eğitimleri Temel ve İleri seviye olarak düzenlenecek. 7 kişilik gruplar ile yapılacak deniz kayağı eğitimleri ile deniz kayağına olan...
  3. Mehmety

Ilkel Gezgin

Bu bölümde daha önce yazdığım bir çok yazının bozulduğunu ve tüm fotoğrafların kaybolduğunu görünce yeni bir yazı yazıp deneme yapmak istedim. Bir kaç yıl önce gezenbilir.com çökmüştü , sanırım bu kadarı toparlanabildi. Bir çok yazı yazmıştım, hiç biri okunur durumda değil, sadece başlıkları...

4. Mehmety

Shearwater-17 Deniz Kayağı Yapımı

selamlar, 'Deniz kayağı' bölümünde kayak yapımı ile ilgili mesajlar, kayak gezisi mesajlarını aştı. Yapmak gezmekden daha mı keyifli ? Aramızda İstanbul boğazını baştan sona kayak ile geçip bunu kayıt eden biri olmadı mı ? Son kayağımı yaptım, artık yapmayacağım, bitti bu iş :) Shearwater-17...
  5. Mehmety

Kano ve Kayaklara Yelken eklemek

Kano ve kayaklara yelken eklemek son yıllarda yaygılaşıyor ve bir çok yeni model piyasaya giriyor. Hobbie adventure Island 'ın yelken modeli en beğendiğim model. Basit bir furling sistemi ile yelken'nin boyutu kolayca değişebiliyor. CLC 'nin bir kaç modeli var, hem kayaklara eklenebilen '...

6. Mehmety

Darıca - Yelkenkaya Gezisi

Merhaba, Darıca - Yelkenkaya sahilini size tanıtmak gezinin amacı. Koordinatları 40-45-52K / 29-21-07 D.

7. Mehmety

Seakayak çizim programı

Deniz kayağı çizimi yapabileceğiniz güzel bir program. Dik ve yapıştır tekniği ile yapabileceğiniz deniz kayakları çizebiliyorsunuz. Çok güzel ve kullanışlı. ister 4 panel isterseniz 6 panelli kayaklar çizebiliyorsunuz. Her nekadar program ücretsiz olsada, yaptığınız çizimden çıktı...
  8. Mehmety

Ahşap Kano Yapımı - Matunuck Sörf Kayağı

Merhaba, Yapımı oldukça basit , boyutları ufak ve yapımı çok zevkli bir sörf kayağı, bu seferki konu. Geçen hafta sunu denizde denemesini yaptım. Nasıldı derseniz ben yorum yapmıyorum. Denize indirdiğimde çektiğim bir kaç fotografı en son ekleyeceğim. Deneyimli biri yorum yapmak için deneme...
  9. Mehmety

Kampçı , Yörük, Çingene , Piknikçi, Mangalcı ve diğerleri

Kampçı , Yörük, Çingene , Piknikçi, Mangalcı ve diğerlerini birbirinden ayıran nedir ? Bu konuyu açmamın nedeni, son yıllarda kamplarda ''kampçı'' dan çok, başka türden kişiler görmem. Sanırım ülkede otostopçu kalmadığı gibi, yakında kampçıda kalmayacak. Tabi kamplar boş kalacak demiyorum...

10. Mehmety

Ahşap Kano Yapımı - Wood Duck 12

Herkese selamlar, Uzun zamandır zımpara işleri devam ediyor. Sanırım haziran başında yapımına ilk başladığım kano ( chpk 17 ) tam bitmiş olacak. Bir yıl aradan sonra ... Şimdi yelken tertibatlarını yapıyorum, 5 metre direk ile hızlı yolculuklar yapmayı planlıyorum. Yelken dikecektim ama...

11. Mehmety

Sea Kayak / Deniz Kayağı Eğitimi - MAYIS 2012

Böyle bir eğitim olduğundan değil, olmasını istediğimden yazıyorum. Bodeka bu yaz başı böyle bir etkinlik yaparmı ? Selamlar ,Memed
  12. Mehmety

Yelken Diktirebileceğim bir yer varmı ?

Selamlar, Aşağıdaki gibi bir yelken diktirebileceğim bir yer bilen varmı acaba ?

13. Mehmety

Yelken simülasyon programı

Yelken simülasyon programı kullanan varmı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum..
  14. Mehmety

FOTOGRAFDA GÖRÜŞ AÇISI

Selamlar, Fotograf makinalarında objektiflerimizin özelliklerinden bahsederken '' geniş açı '', ''dar açı '', ''normal açılı'' olarak tarif ederiz. Belki biraz daha detay vermek istersek '' balık gözü '' 24 mm, 500 mm gibi odak uzaklıkları ile tarif ederiz ama bunların hiç biri bize ''Görüş...
  15. Mehmety

Ahşap Kano Yapımı - Chesepeak 17

Herkese Selam, Chesapeak 17 planları ve kitapcık elime ilk ulaştığında, hemen telefon ile arayıp, 4 sayfa plan ile bu kanonun yapılamayacağını, niçin daha detaylı bir plan hazırlamadıkları konusunda hayıflanmıştım. Sakinleştirdiler ve nerede takılırsam yardım edeceklerini ama yinede...

16. Mehmety

Ahşap Kano Yapımı - Chesapeak 17

Merhaba, Haziran ayında yapımına başlamıştım, 2-3 hafta da bitiririm gibi gelmişti. Yaz bitti , kano bitmedi. Denemek de henüz kısmet olmadı. Bu hafta deneyecektim ama lodos izin vermiyor. Kano, Chesapeak -17 modeli. Evin balkonunda , günde birkaç saat çalışarak ve gürültü yapmamak için...
  17. Mehmety

Pozometre Hakkında

Pozometre fotograf makinasının içine girdiğinden beri elden düşmüş, gözden uzak kalmış olduğu kanısındayım. Sitede pozometre hakkında bir yazı bulamayınca, kısa bir yazı yazmak istedim. Basit ve anlaşılır olmaya çalışacağım. Pozometre - Işık ölçer- üzerine düşen ışığı ölçüp ''diyafram'', '...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri