Arama sonuçlarınız

1. cygnet

Turing Kurumunun Sebep Olduğu Çile.

Merhaba, Çekme karavanımızla yurt dışına çıkmak üzere Turing kurumuna gidip arabamın green cardını ve uluslar arası ehliyetimi alırken yurt dışına karavanımla çıkacağımı söyledim ve ona da green card çıkarıyormusunuz diye sordum. Sigorta mevzuatı ile ilgili yetkili...

2. cygnet

Yurt Dışı Ülkelerde Karavan Çekmek İçin Geçerli Ehliyet Sınıfı ?

Merhaba. Tüm gezenbilir üyelerinin yeni yılını kutlarım. 950 kg civarındaki karavanımla yurt dışına çıkmak istiyorum. Arabamın ruhsatında "römork çekebilir" kaşesi bulunuyor. Benim de 9 sene önce motosiklet kullandığım için almış olduğum B+A2 ehliyetim var. Yurt...
  3. cygnet

Satılık Pert Çekme Karavan / Malzemeleri

Pino karavan tarafından 2009 da yapılıp benim de 2013 e dek kullandığım 4,80 boy ve 2,10 eninde ki çekme karavanım geçen sene aralık ayında ki bir hortum afeti sonunda üzerine ağaç düşerek arkadaki oturma grubunun tavanında 60 cm çapında bir delik açmıştı...

4. cygnet

Polyester Kabuk Sıcakla Deforme Olur Mu ?

Merhaba. Çekme karavanlarda yeni trend ne zamandan beri polyester dış kaplama. Eski karavan firmaları dış kabuk olarak alüminyum laminat kullanırlardı. Bugün de bazıları halen devam ediyorlar ama o üzeri pütür pütür kabacıkları olan yapının yerine düz panel...
  5. cygnet

Avrupa Ülkelerinde Karavan Kanunu Var Mı?

Merhaba. Bizde devletin son çıkardığı karavan yasasına benzer bir karavan yasası Avrupa ülkelerinde de var mı? Çok merak ediyorum da. Herhangi bir ülkede çekme karavanlar için herhangi bir ağırlık kriteri , bizde ki 750 kg gibi bir kavram var mı? 750 kg dan...

6. cygnet

Yunanistan-makedonya-hırvatistan Parkuru İçin Güncel Bilgi Yardımınız.

Değerli gezenbilir gezgincileri. Son 3 seneden beri ha bu sene ha gelecek sene çekme karavanla Yunanistan üzerinden Makedonya'ya geçip oradan Arnavutluk ve Dubrovnik'e dek gidip dönelim diye hevesleniyorum/z ama yol / konaklama bilgisi eksikliği nedeniyle ve...

7. cygnet

Otomatik Kayar Kapı ?

Kampervanlarda kullanılan kayar kapıyı hatlı minibüslerde olduğu gibi otomatik hale kim getiriyor, tanıdığınız, tavsiye edeceğiniz firma var mı ?.
  8. cygnet

Senede Kaç Gün Seyahat Etmek İçin Karavan??

Kıymetli Gezenbilir üyeleri. İlginç veya belki hiç tartışılmamış bir konu için görüşlerinizi almak istiyorum. Soruya sebep olan olayı bizzat yaşadım ve ortaya kendi tavrımı , düşüncemi koydum . Ama acaba hata mı yaptım duygusuna kapıldığım için sizlerin de...
  9. cygnet

Konal Kamping - Urla

Karavanla konaklamak üzere Çeşme ve Urla civarında 1 haftam kamping aramakla geçti ama sonuç nafile çıktı. Nihayet Urla yakınında bir yerde KONAL KAMPİNG adında bir kamp alanı buldum. Torasan mahallesi denilen bir yerde , denize sıfır bir yer ve fiyatının da...

10. cygnet

Lütfen Yorum Yapınız.

Benim gibi senelerdir karavan sevgisi taşıyan ve 3 sene önce çok bilinen bir yerli karavan firmasından 425 boyunda çekme karavan alan bir arkadaşım ve ailesi ile beraber Ege turuna çıkmaya karar verdik. Arkadaşım karavan ve karavancılık konusunda oldukça...

11. cygnet

Kayseri'de Kamp Alanı..

Bir okuyunun gönderdiği bilgiyi aktarayım. Kayseri'de Yamula barajı yanında büyükşehir belediyesince karavanlar için kamp yeri hazırlıkları başlamış. Yakın olanlar gidip görebilir.
  12. cygnet

Böylesi Henüz Yok..gökçetepe Tabiat Parkı

KARTURa ait GÖKÇETEPE TABİAT PARKI burası. Saros'a yakın evi olan bir arkadaşımda misafirdik. Sohbette bu tabiat parkından bahsedilince "e.hadi kalkıp gidelim" şeklinde ani bir kararla yola çıktık.Yanıma kamera almayı bile akıl edemeyecek kadar hızlı yola revan...

13. cygnet

Gps İle Koordinat Nasıl Bulunur?

Konu teknik ama hangi başlık altında yazacağımı bilemedim. Özür dilerim. Androidli cep tel.larında navigasyon modülü var ama o ekranda bulunduğumuz yerin enlem/boylam özelliğini vermiyor(en azından benim ki). Diyelim ki, Marmaris'de şehir merkezinde limandayım...
  14. cygnet

Motokavan/kampervanlar İçin Güncel Hız Sınırı.

VW Transporter arabamın ruhsatını Mayısta "motokaravan"a çevirdikten sonra ilk kez bu ruhsatla Bodrum'a yola çıktık. Akhisar'a yaklaşırken ağaçlar arasına gizlenmiş gri renkli trafik otosunu farkedemedim ve radara yakalandık. 200/250mt ileride ekip bizi...
  15. cygnet

Gezenbilir Sticker I.

GEZENBİLİR STİCKERlarına gerek vardır. Nereden bulabilirim ?. Ayrıca GEZENBİLİR gibi bir web sitesinin sayfalarının herhangi bir yerinde bir logosunun olmaması çok garip , değil mi?.. Web sitesine girince karşıma hiç bir logo çıkmıyor. Yoksa ben mi rastlamadım...

16. cygnet

Güneş Enerji Paneli Üreten Yeni/ Yerli Firma..

Daha önce bu sayfalarda bazı enerji paneli üreten firma bilgilerini gördüm , ancak bu firmanın ürününü daha benimsedim gibi sanki. O nedenle burada göstermek istedim. http://www.n11.com/gunes-isigi-ile-calisan-solar-jenerator-P22091032 Oldukça geniş bir kullanım...
  17. cygnet

Minibüsü Motokaravana (kampervan) Çevirirken Dikkat..

Volkswagen Transporter minibüsümün içine kendi çizip imal ettirdiğim dolapları , kanepe ve çekyatağı yerleştirdikten sonra zamanı geldiği için TÜVTÜRK'e gittim.. Sıram geldi...Kanala girdim...Yetkili eleman arabanın sürgülü kapısını açıp içini gördüğünde " Oooo...Buna...
  18. cygnet

Vw Transporter T5 İn Kampervana Dönüşüm Hikayesi.

2009 dan beri çekme karavanla devam eden karavancılık hayatımı/zı bir türlü yetinememe kötü huyumdan dolayı hep genişleyerek ve en sonunda tanrının bir cezası olarak nitelendirdiğim 2013/Ekiminde yaşadığımız doğal afet sonrasında karavanımızın çatısının delinmesi...

19. cygnet

Motokaravanınızda Mutfak Tadilatında Dikkat Edin..

Arkadaşlar merhaba. Konuyu açayım.. Transporter aracımı kampervana dönüştürmek amacıyla içinde bazı tadilatlara kalkıştım..Sıra mutfak oluşturmağa geldiğinde tek gözlü ocak + musluklu evye edinmeye geldi..İnternette reklam veren web sitelerinde ürün aramağa ve...
  20. cygnet

Dikkat....! Bu Bir Uyarıdır..

Arkadaşlar merhaba. Motokaravan yaptırırken veya motokaravanınızda tadilat yaptırırken / kendiniz yaparken eğer mutfak evye+ocak seti alımı için www.denizdukkani.com web sitesinden alış veriş yapmaya gerek duyarsanız alacağınız ürünü hemen internetten sipariş...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri