Arama sonuçlarınız

1. PrometheusTR

DODGE NITRO NASIL BİR ARAÇTIR ?

Bir ara acaba kamp ya da soft arazi için uygun olur mu diye bakmıştım. Ağır çekeri olsaydı olabilirdi, sadece jant-lastik değiştirip takılırdım. Ancak şu haliyle saçma bir yatırım olacak.

2. PrometheusTR

arazi amaçlı satın alınacaksa önemli bir karar :)
  3. PrometheusTR

Liberty KK ile tek farkları bu sanırım. Bu da aslında aynı şanzıman sistemini kullanmadıklarını gösteriyor.

4. PrometheusTR

Grant Vİtara Yakit Bİlgİsİ

keşke zamanında litre üzerinden konuşulsaymış dedirten bir başlık :)
  5. PrometheusTR

Pick-up'ların Otoyoldaki Hız Limiti Problemi Hk.

İbrelerin yüzde 5-10 fazla göstermesi aracınızın hızı ile alakalıdır. Yüzde 10 tolerans yasadan kaynaklıdır. Detaylar şurada: %10 hız toleransı pratikte nasıl uygulanıyor? - Sekiz Silindir

6. PrometheusTR

2007 Model Kia Sorento'm Ve İlk Gezim: Kuzuyayla

Otomatik şanzımanlar için bahsediyorsak doğrudur. Manuel şanzımanlar 5 ileri her ikisinde de.

7. PrometheusTR

Dodge Nİtro Değİşİm

Çok beğeniyorum bu aracı ancak ağır çekeri olmadığı için bir türlü tam ısınamıyorum
  8. PrometheusTR

Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

gezenbilir'de gördüğüm en faydalı başlıklardan biri olmuş, başta @KLL hocam sayesinde :) Uzun zamandır konforlu, görece uygun fiyatlı ancak arazisi de iyi olan bir araç bakıyordum. Nelere bakmadım ki? - Freelander 1: Ucuz ancak hem konforsuz hem de arazi performansından uzak. Low arazi şanzımanı...
  9. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

Bu başlığı takip edecekler için faydalı olması açısından araştırmamın sonucunu söyleyeyim: Birkaç saattir burası dışında birkaç yerde daha aynı soruya yanıt aradım ve şu an 2010-2011 model Nissan Qashqai 2.0 dCI motor hem yakıt tüketimi (özellikle uzun yolda) hem de sahip olduğu çekiş sistemi...

10. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

siz bana cvevap verildiğini düşünüyorsunuz, bense cevap verilmediğini. dolayısıyla daha temelde anlaşamadığımız bir konuyu tartışmamızın anlamı yok. başka yanıt vermek isteyenlerle devam edebilirim ben. hoşça kalın..

11. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

yanıt verilse saygı duyacağım da, yanıt vermek yerine "o öyle sorulmaz, böyle sorulur" diye bilmişlik yapılırsa kusura bakmayın saygı duymam. kimse size zorla yanıt verin demiyor hocam, saçma bulursanız yanıt yazmazsınız. kimseden yanıt gelmezse ben de sorumu değiştiririm ya da başka...
  12. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

hocam özel bir karşılaştırmaya ihtiyacım yok. Yani ağırlık vs. önemsiz. Sadece yakıt kıyaslaması. Mesela 2,5 tonluk Unimog 100 km'de 25 litre mazot tüketir, 1200 kiloluk Jimny 100 km'de 10 litre benzin tüketir. Dolayısıyla Jimny Unimog'dan az yakar. Bu kadar "basit" her şey :smiley:

13. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

yani diyorum ki kalkıp da "Hyundai ix35 için, o da dört çeker mi beee arazi vitesi bile yok onun" demeyin. ya da arka diferansiyel kilidi yok diye Navara'yı dışarıda tutmayın vs. dolayısıyla ben de alakası yok diyorum işte ama tüyü siz dikmişsiniz :smiley:
  14. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

ben hala neden anlaşılamadığımı anlamıyorum :) Arazi vitesi ve diferansiyel kilidi olmasından bağımsız, az yakan dört tekerden çekiş sistemi olan araçlar arasında kıyaslama soruyorum. Unimog da var bunun içinde, Qashqai 2.0dci 4x4 de... Benzinli araç da var bu listede, dizel araç da... Tek...
  15. PrometheusTR

Nissan Qashqai 2.0 Dci Platinium 4x4 Hakkinda

bu araçta arazi şanzımanı var mı? 4x4 Lo seçeneği var ama, sadece düşük devir mi yapıyor?

16. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

Bence soru açıktı ama netleştireyim :) Aracın 4 tekerden çekişe sahip olması (low ya da diferansiyel kilidi şart değil haliyle) Neye göre az yakan: 100 km'de tükettiği yakıtın "diğerlerinden" az olması
  17. PrometheusTR

Az Yakan 4x4 Öneri

2005-2010 arası az yakan 4x4 neler var? Pickup dışında soruyorum ben de aslında.
  18. PrometheusTR

Ben araştırdım hocam. Otoyolda 95 yazan ifade doğru.

19. PrometheusTR

Bu konuda son güncel bilgi nedir? :)
  20. PrometheusTR

Land Rover Freelander Hakkında Yardım İstiyorum

Araştırdıkça kafam karışıyor :) Sanırım bütçeme en uygun ne çıkarsa karşıma onu alacağım.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,116
Kaydolan Son Üyemiz
bahaattin

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri