Arama sonuçlarınız

1. O

Güneş Paneli Seri Mi Paralel Mi

Merhabalar, İki adet problemim var. 1) İki adet 190 watt panelim iki adet 100 ah aküm var. Sistemim ise 12 volt. Bugün panelleri paralel, aküleri paralel bağladım. Mppt den kontrol ettim. Sizce optimum kombinasyon hangisi olmali? 2) Karavanda 12 v ve 220 v sistem mevcut. Inverterdan çıkan...

2. O

Elektrik Şema Yardımı

Çok teşekkür ederim Tahir bey. Emeğinizi ve zamanınızı ayırdınız. Uzman bir arkadaşımla yapacağız. Tekrardan teşekkürler.
  3. O

Elektrik Şema Yardımı

Tahir bey cevabınız oldukça yardımcı oldu. Resimde küçük bir şablon çizmeye çalıştım söyledikleriniz üzer Daireye aldığım S ve K harfleri, ilk resimde nereye bağlayacağımı bilmediğim 3 kırmızı ve 1 siyah olan kablolar. A kırmızı—-> Aküye G kırmızı—->Mpptye İ kırmızı—-> Invertöre(Aküden bir...

4. O

Elektrik Şema Yardımı

Bu sistemde 12 ve 220 sistem döşeli. İçinde muhtemelen bus lar var. Döşemenin altını kaldırdığımda A, G ve İ etiketlerini gördüm. 3 kırmızı 1 siyah kablo bağlantısız şekilde dışarıda mevcut. 1Kırmızı aküye, 1Kırmızı 1Siyah invertöre bağlandığında 1Kırmızı açıkta kalıyor. Onu ne yapmam...
  5. O

Elektrik Şema Yardımı

Link yenilendi

6. O

Elektrik Şema Yardımı

Selamlar akülerimi bağlamak istiyorum. Acaba bana bu resmi yorumlayabilir misiniz?

7. O

Elektrik Şema Bağlantı Yardımı

Selamlar herkese, akü ve invertörümü bağlamak istiyorum. Bu resmi bana yorumlayabilir misiniz acaba? Teşekkürler

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri