Arama sonuçlarınız

1. hakan_özalkan

Bmc Probus -|termal Cam Film | Parke Döşeme | Teras Karkası |tavan Elektrik Tesisatı.| Su Testi.

Bu çalışmada ısı yalıtım cam filmi, zemin parke döşeme, teras karkası,tavan elektrik tesisatı, arka kapı iptali, ve araç su testi gibi çalışmaları göreceksiniz, iyi seyirler... Video: https://youtu.be/TFOxFEmgjrY

2. hakan_özalkan

Karavan / Isi Yalitimi Son Kat - Araç Mekani̇k Bakim-onarim.

Isı yalıtımı son kat uygulaması. Tavan panel montajı ve elektrik tesisatı. Hava sistemi ve yakıt şamandıra mekanik bakım ve onarım. Video: https://youtu.be/wCGBtRNyQGU
  3. hakan_özalkan

Isi Yalitiminda Taş Yünü | "asbest Lifleri" Ve Sağlık Riskler | Asbest İçeren Malzemeler ?

* Karavanlarda Katil Toz Tehlikesi! *Asbest Lifler Neden Katil Toz Olarak Anılır. *Taş yünü Cam Yünün de Bulunan Asbest lifleri Nedir. *Taş Yünü -Cam Yünü Ve Diğer Tüm Asbest Lifleri İçeren Malzemelerin Sağlık üzerinde olumsuz etkileri. *Asbest Lifleri Solunduğunda Akciğerlere Zararı Olur...

4. hakan_özalkan

Karavan'da | Profesyonel Isi Ve Ses Yalıtımı

→Karavanda Profesyonel ISI ve SES Yalıtımı Uygulaması Nasıl Yapılır.? →Karavanda Kullanılabilecek En Uygun Yalıtım Malzemeleri nelerdir.? →Karavan İçin Ulaşabileceğimiz Fiyat-performans Ürünleri Hangileri? →Yanlış Yapılan Isı Ve Ses yalıtımı Ne Gibi Sonuçlar Doğurur.? →Nem sorunu ile Nasıl Baş...
  5. hakan_özalkan

Karavan Yapimi | Xps - Eps Malzeme Isı İletkenlik Performans Testleri.

Merhabalar sevgili dostlar, önceki çalışmada elastomerik kauçuk süngerini farklı kalınlıklarda bir takım ısı iletkenlik testlerine tabi tutmuştuk. İlk defa bu videoyu izleyenler ve malzemeyi merak edip kullanmayı düşünenler için kanalda elastomerik kauçuk süngerin testlerini yaptığım videoya göz...

6. hakan_özalkan

Karavanda Yalitim \ Elastomerik Kauçuk Isı İletkenlik Testleri.

* 25°C bir ortamda, panel sıcaklıkları +30 ile 55 °C ulaşır. Rüzgar ile oluşan hava akımı en fazla 10-15 derece fark yaratır. Güneş panelleri ile tavan sacının sıcaklığı 40-45°C seyreder. * 45-50°C bir sıcaklıkta paneller 80-90°C ulaşır, hava akımının 10-15°Cfark yaratacağını düşündüğümüzde...
  7. hakan_özalkan

Teşekkürler; Yapılan simülasyonda kontrollü 50-55 ve kontrolsüz 95-100 derece arası sıcaklık değerleri referans alındı. Ülkemizde özellikle Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu gibi bölgelerde 50-55 derecelere varan sıcaklıkları rahatlıkla görmek mümkün, ve bu değerler aşırı uç noktalar değil...
  8. hakan_özalkan

Merhabalar, bu çalışmada özellikle küçük araç karavanlarda sıkça kullanılan Elastomerik kauçuk sünger yalıtım malzemesini çeşitli kalınlık ve farklı sıcaklık derecelerinde bir takım zorlu testlere tabi tuttuk. 30 dakikanın üzerinde bir video oldu. Malzemeyi kullanmayı düşünen bir çok arkadaşa...

9. hakan_özalkan

Karavan Yapimi-cam İzolasyon Uygulaması.organik Hoşaf- Biraz Sitem -biraz Teşekkür. Otobiyografim.

Merhabalar,sevgili arkadaşlar 30 dakikalık, farklı bir çok konuyu ele aldığım ve keyifle izleyeceğinizi düşündüğüm bu güzel çalışmayı beğeninize sunuyorum. Çalışma ve bilgilerin yararlı olduğunu düşünüyorsanız,daha çok kişiye ulaşması ve yarar sağlamasına destek olmak için ABONE olup, beğeni ve...

10. hakan_özalkan

Karavan Yapimi -anti̇ Korozyon Astar Uygulamasi "yalıtım Malzemeleri "teknik Detaylar"

Merhaba dostlar,bir önceki Anti-pas çalışmanın teknik uygulama detaylarını içeren videomuz hazır. Önemli bilgiler içeren videoyu keyifle izlemeniz dileğiyle. Boya antipas öncesi bir takım hazırlıklar yaptım, öncelikle uyguladığımız köpüklerin fazlalık ve taşmış alanları metal yüzeylerden...
  11. hakan_özalkan

Karavan Yapimi "korozyon" Koruması Nasıl Yapılır ? Bölüm Özeti

Merhabalar, karavan sever dostlar, bu hafta olumsuz hava şartlarından dolayı antipas uygulaması için birkaç gün güneşli havayı beklemek zorunda kaldım, çünkü biliyorsunuz yağışlı havalarda özellikle metallerin üzerinde oluşan nemden dolayı boyayı uygulamak sağlıklı olmazdı. Boya antipas öncesi...

12. hakan_özalkan

Karavan Yapimi-detaylı İzolasyon Testleri - Karavan İçin En İyi Yalıtım ? Karavan Akustiği.

Davut bey sanırım mesajlarımın içerisindeki önemli cümleler dikkatinizden kaçıyor. Siz camlara sadece film ile yalıtım sağlayacağımı düşünüyorsunuz ancak, camlara yansıtıcı film ile ısının yönünü değiştirip az da olsa yalıtma sadece “destek” sağlayacağımı belirtmiştim. Ve ardından camlara asıl...
  13. hakan_özalkan

Karavan Yapimi-detaylı İzolasyon Testleri - Karavan İçin En İyi Yalıtım ? Karavan Akustiği.

Video da karavancılık'ta yalıtıma dair yeni bir şey keşfettiğim algısı mı oluşmuş pek anlayamadım. :) Ancak derya - deniz Yalıtım konuları karavancılıktan asırlar önce var olan ve süre gelen yeni teknikler ve ürünler ile denenen, ve her geçen zaman da denenmeye devam edilecektir...
  14. hakan_özalkan

6 mm lik 6 mm lik kapalı hücreli izolasyon malzemesi ile ısı iletimini ve ses titreşim dalgalarını engellemek, bir çok profesyonel mekanlarda yaptığım yalıtım çalışmaları ve edindiğim tecrübelerden , termal kamera, ve hassas akustik ölçümlerin sonucunda bu işlemin son derece yetersiz...

15. hakan_özalkan

Merhaba Sevgili Karavan Sever Dostlar, karavan'da yalıtım konusuna bilimsel veriler ve testler ile tüm soruların cevaplarını bulacağınız çok önemli bilgiler ile eğlenceli, dolu dolu keyifle izleyeceğiniz yepyeni bir çalışmayı sizlerin beğenisine sunuyorum. Çayınızı,kahvenizi almayı unutmayın...
  16. hakan_özalkan

Karavan Yapimi - Detaylı Dezenfeksi̇yon İşlemi ] Araçtan Çıkanlara Şaşıracaksınız! Alt Taban Sökümü.

Merhaba, arkadaşlar keyifler nasıl, benim için keyifli ancak bir o kadar yorucu bir haftaydı , biliyorsunuz önceki hafta sizlerin de önerileri ile tavanı da komple söküp inceleme kararı almıştık ve ki iyi ki de sökmüşüz çünkü tavan da gerek belli su kaçakları olabilecek noktalar gerekse mevcut...

17. hakan_özalkan

Asansörlü Yatak Mekanizması

Hazır satılan bir mekanizma yok onu siz yatak ölçülerine göre yapacaksınız veya yaptıracaksınız.. Teleskopik ray sistemleri diye aratırsanız yatağınıza uygun bir model bulursunuz. sonra ray sistemlerini duvarlara monte edip yatağın iskeletini de teleskopik raylara sabitleyecek siniz. en son...
  18. hakan_özalkan

Otobüs Karavan Yapimi Bmc Otobüsün Kronik Sorunları - İzolasyon Kaçakları -diğer Önemli Gelişmeler.

Merhaba arkadaşlar, Nasılsınız ?, umarım hepiniz iyisinizdir ,bu haftaki çalışmalarda izolasyon öncesi önemli olduğunu düşündüğüm bir takım hazırlıklar yaptım, bir önceki video da tavanı sökme konusunda biraz kararsızdım doğrusu, ancak üzerine biraz düşündükten sonra, kendimce birkaç haklı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri