Arama sonuçlarınız

1. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Kondansatör eklemedim. Kışlık lastik uyarısı için teşekkür ederim. Bir yaz geçirdik kışlık lastiklerle. Inşallah özelligini kaybetmemiştir.

2. M

Ankara’dan İç Ege Ve Güney Marmara – 18 Gün

Teşekkürler.
  3. M

Birdahaki sefere mutlaka gidin derim. Gördüğüm en güzel yerlerden biriydi.

4. M

12 Volt Dc Akımda Kullanılacak Ampere Göre Olması Gereken Kablo Kalınlık Tablosu

Muhtemelen biliniyordur. Ama isi garantiye alip kesin kesit hesabi yapmak isteyenler icin hesap yontemi su sekildedir. Kesit = (LxI) / (56*V*Kayıp) Kesitler= 1,5 - 2,5 - 4 - 6 - 10... milimetrekare Oto elektrikcilerde farkli kablolar da olabiliyor. L= Kablo uzunlugu. Arti ve eksi her iki...
  5. M

Geçerken uğradığımız kurumuş olan Manisa Marmaragölü Mustafakemalpaşa ilçesinde su aldığımız yer. İlginç geldi. Yaygınlaşsa çok iyi olur. Yine geçerken uğradığımız Lidyalıların yaşadığı yer Sardis

6. M

Eskikaraağaç Köyü Ulubat Gölü kenarında bir köy. Kuş göç güzergahı olduğu için turistik. Biz gittiğimizde bir kalabalık görmedik. Gölün kenarına karavanı çektik kaldık. Fakat gece film sahnelerini aratmayacak bir sivrisinek saldırısına maruz kaldık. Arabanın içindeki ışığı gören milyonlarca...

7. M

Sandras Dağı Devamı İzmir – Ödemiş – Gölcük Gölü Gölcük Gölü Ödemiş Merkezden dağa tırmanarak çıkılabilen bir yer. Göl kenarında karavan kampları mevcut. Ama girmek zorunda değilsiniz. Gölün kenarındaki kilit taşı kaplama yola karavanlar ve piknik araçları diziliyor. Gölün bir kenarında...
  8. M

2021 Mart Ayında yapımını bitirdiğimiz karavanla 2021 yazında acemice yaptığımız ve sadece acemiliğimizi attığımız ilk karavan tatilinden sonra 2022 yazında biraz daha dersimize çalışıp bir rota belirledik. Rotamızı belirlerken kalabalıklardan ve sıcaklardan kaçma isteğimiz bizi deniz kenarı...
  9. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Karavanı 2021 Mart Ayında bitirmiştim. O tarihten bu yana iki yaz geçirdik. Her birinde yaklaşık 20 gün aralıksız tatil yaptık. Bu iki uzun tatilin dışında fırsat bulduğumuz her haftasonu ve tatilde karavanla gezilere çıktık. Yaklaşık 1,5 yıllık kullanımdan sonra deneyimlerimi ve ölçümlerimi...

10. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Evet zaten donanım listesini kendileri istiyor. Ama aceleye geldiği için ben tek tek yazamadım. Ana başlıklar halinde yazabildim. Multimedya sistemi için poliçede bir ifade var. Teminatın geçerli olmasi icin marka ve modelinin net olarak yazilmasi gerekiyor diyor. Bir de ankara sigortanin...

11. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Unutmadan kasko ve trafik sigortası hakkında karşılaştıklarımı aktarayım. Karavanımız 2009 model olduğu için bu konuda biraz zorlandık. Trafik sigortasını herkes gibi biz de Ankara sigortadan yaptırdık. 1.820 TL tuttu. Ama kasko için Ankara sigorta dışında teklif veren firma olmadı. Ankara...
  12. M

Adım Adım Karavan'a Doğru

Hayırlı olsun. Aracın geçmişini biliyorsunuz. Sizi fazla yormayacağını umuyorum. Kilometresinin düşüklüğü, sürekli bir ustanın takibi altında olması avantajları düşünülünce fiyatı da bana çok makul geldi. Artık yorucu ama daha keyifli aşamalara geçebilirsiniz.

13. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Su Tesisatı İki muayene arasında biz karavanımızın (Ruhsatı aldık ya artık karavan diyebiliyoruz :) )su tesisatını çektik. Tesisatı daha önce aldığım marin hortumla çektim. Birbuçuk günde su tesisatını ana hatlarıyla birleştirdik. Ama öncesinde bağlantıları yapacağımız fittings elemanlarını...
  14. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Muayene ve Noterde Ruhsat İşlemleri Aracımız, ilk TÜVTÜRK muayenemizde yan lambalardan dolayı ağır kusurlu bulunmuştu. Aracı iki gün oto elektrikçiye bıraktım ve hemen hemen tüm elektrik tesisatını elden geçirttim. Dolayısıyla yan lambalardaki arıza da bulunup giderilmiş oldu. Geçtiğimiz...
  15. M

Yatak ölçülerini tamıtamına cikartmissiniz. Sadece şunu hatirlatmak istedim. Yatagin bas ve ayak tarafina gelen pencere veya pencere yerlerine gelecek izolasyon malzemesi ve ahşap kaplamalar 2 metreden biraz daha asagi 190dan yukari bir yatak uzunluguna izin veriyor.

16. M

Merhaba, Gezi ve kamp konusunda tecrubelisiniz, iyi bilgi toplamissiniz. Geriye detaylar kalmis. İhtiyaclariniza uygun guzel bir karavan yapacaginiz belli. Simdiden kolay gelsin. Tavan sepeti yapacak olursanız en öne koymayi dusundugunuz ruzgarliktan vazgecmeyin. Ben bu hatayi yaptim ve ciddi...
  17. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Cat kabloyu cok iyi dusunmussunuz. İlerde bircok ise yarayabilir. Kamerali lamba da cok kullanisli gorunuyor. Ama bence eskisini atmayin. TSE'ye giderken kamerayi sokup normal fren lambasini takarsiniz. TSEden sonra kamerali lambanizi takarsiniz.
  18. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Duzeltme

19. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Duzeltme
  20. M

Karavan Yapımı Hikayemiz

Duzeltme

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri