Arama sonuçlarınız

1. LWYR17

Başladik! Ambulans’dan Karavana!

Merhabalar. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Karavanımızı bitirip 2021 yazında tatil yapmaya çabaladık. Ancak maalesef orman yangınları nedeniyle tatili iptal edip geri döndük. Uzun süre de işlerden dolayı tatil yapamayacağımız için 2022 başında motokaravanımızı İstanbul'dan bir...

2. LWYR17

Ford Ranger 4x4 2008 Mi L200 Mü Kararsız Kaldım

Hocam epey geçmiş ancak ben de aynı süreçteyim. Seçiminiz be yönde oldu acaba ?
  3. LWYR17

2005 Ford Transit 350 L Karavan Projesi

Mutlaka uğrarım hatta karavanın kışlık lastikleri değiştireceğim bu sıra size geleyim :)

4. LWYR17

Merhabalar. Karavanı satmaya niyetlendim. Yeni bir projeye geçeceğim. Estetik olarak bazı eksikleri var ama yine de resimleri atayım. Duruşmalarım yoğun olduğundan ve pandemiden dolayı tatile de çıkamadım estetik kusurları da tamamlayamadım. Mazur görün artık bizi :) son dosyada tüm resimleri...
  5. LWYR17

Kendi Karavanını Yapanlar Ford Transit Için Fikirler...

Selamlar sevgili dostum. Hayırlı olsun. Umarım yakın zamanda gönlünce tamamlanır. Profil resmimde gördüğün 2005 model 350L transit de benim karavanım olma yolunda. %70 civarında tamamladım. Elektrik ve su tesisatını tamamlamak kaldı. Bir de duş yalıtımını. Ben de henüz pis ve temiz su tankını...

6. LWYR17

Inverter Cihazını Çift Kullanım

Evet bu sabit konuyu uzun zaman evvel detaylı okumuş ve çok beğenmiştim. Altta yorum yapan dostlarımız da haklı (biraz mizaçları sert kaçsa da :)). Sanırım benim şimdilik uygulamam alternatör veya marş akülerini kamp sistemime dahil etmemek olacak. Zaten 200 ve üzeri amperde jel akü ve 200w...

7. LWYR17

Inverter Cihazını Çift Kullanım

Uzun bir süredir konu kalmış ancak torumda bulunmak istedim. Sanırım yapılmak istenen aracın alternatörüne fazla yük bindirmemekte kaynaklı. Ben de hali hazırda 2005 model Ford transit 350L karavanımı tamamlıyorum. Aracımda 2 adet 75A KA akü var. Bunların yerine 2 adet 75A agm akü ve yaşam aküsü...
  8. LWYR17

Maalesef direk uyumlu satılan (ducatolar için vb gibi) tank bulamadım. su deposu üreticilerini ziyaret edip ölçülerine göre kendim uygun olanın montajını yapacağım.
  9. LWYR17

Temiz su deposunu ve pis su deposunu aracın altına monte etmeyi düşünüyorum. Belki temiz su deposunu yatak altı bagaj kısmına koyabilirim.

10. LWYR17

Teşekkürler. Kamp alanına hiç girmeyi düşünmüyoruz. Tüm sistem 12v sadece buzdolabını 220 v kullanacağız. Kararsız kaldığım bir nokta var sadece. Aracın ön ve arkasına offroad çalışma ışığı olarak geçen şerit güçlü ledlerden kullanacağım. Muayenede sorun yaratıyor mu bu ışıklar?

11. LWYR17

Bu gün de açılır tavan camı montajını tamamladık. Eşimle birlikte pek zorlanmadan yapabildik. Beklediğimizden daha kolay oldu. 40x50 cm boyutunda çift yönlü yarım açılır ve yek yönlü tam açılır camı bursa doğuş oto cam’dan 430 TL ye aldık. Maalesef kargo ücreti bilgisini sormadığımdan Bursa’dan...
  12. LWYR17

Merhabalar. Epeydir iş yoğunluğundan ve havalardan pek çalışamadık ve güncelleme de yapamadık. Bu arada söküm işlerini bitirdik. ufak tefek paslı yerler vardı, bunların ıslahı yapıldı. yalıtımın eksik kısımları tamamlandı. (araç evvelce ambulans olduğundan güzel bir yalıtımı mevcuttu.) kalan...

13. LWYR17

Kaz Dağları Hakkında Bilgi Ihtiyacı

Kaz dağları için bilgi sahibi arkadaşlar yanıt verecektir ancak geyikli yolu üzerinde Yeniköy köyünde papaz plajına uğramanızı tavsiye ederim. Uzun uğraşlarımız sonunda milli park oldu ve gayet güzel düzenlendi. Sezon dışında giriş çıkış veya konaklama için ücret alan görevli yok. Hele ki bu...
  14. LWYR17

Söküm işletme hız verdik bu gün de.
  15. LWYR17

Merhaba sevgili doğa dostları. Çanakkalede avukat olarak kendi ofisimizi idame ettiren bir çiftiz. Daha önce 2005 model Toyota Rav4 aracımı campervan olarak kullanıyordum. Eşime ve bana yeterli gelirken hayatımıza giren doberman cinsi köpeğimizle biraz dar gelmeye başladı. Bu nedenle 2005 model...

16. LWYR17

Rav4 Suvcamper Macerası

Paylaşıma da baktım. Gerçekten güzel anılar biriktirmişsiniz. Dediğiniz çok doğru. İhtiyaçlarla paralel donanımların sınırı, sonu yok. Bizi çok boğmadan yavaş yavaş ve ufak eklemelerle sanırım ilk rotamız Nisan ayında belirlenecek gibi. Sonrasında Haziran başında kaş antalya arası bir tur...
  17. LWYR17

Rav4 Suvcamper Macerası

Sanırım bizim hanımın da tek zorlanacağı konu bu olacak. Ancak dediğim gibi öncelikle tesislerden faydalanarak bunu çözmeyi düşünüyoruz. Hayırlısı artık [emoji16] Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  18. LWYR17

Rav4 Suvcamper Macerası

Merhabalar. Öncelikle hem destek hem de tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sanırım en temelde hepimizin ortak noktası doğaya olan sevgi ve özlem. Bu yönde hangi sistem olursa olsun doğada olmak maksimum hazzı veriyordur bizlere. Sizin yazınızı da inceleyeceğim. Mutlaka fayda sağlayacaktır kuşkum...

19. LWYR17

Rav4 Suvcamper Macerası

Siz yapınca resimleri beklerim o zaman, belki el emeğiyle yaparız dediğiniz gibi. Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  20. LWYR17

Rav4 Suvcamper Macerası

Evet aynı konuyu ben de ciddi şekilde araştırıyorum. Önceliği port bagaj ve iç sisteme verdim. Ancak dediğiniz kabini de değerlendireyim Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri