Arama sonuçlarınız

1. Bünyamin

Motosiklet Ile Pamir Ve Moğolistan (rapor Ve Rehber)

Selamlar. Rotanızı ben de yapacağım ama karavanla, Daha önce Avrupa'ya 4-5 kez karavan turum oldu. İran-Azerbaycan-Gürcistan rotasını da iki kez karavanla geçtim. Bu kez, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moğolistan, Dönüşü de Rusya üzerinden yapmak istiyorum. Yeşil pasaportum...

2. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Haklısınız. Yazılar çoğaldıkça, sıralama karıştı. Ama şunu önerebilirim. 40 Günde Avrupa Turu başlıklı dizi için numaralandırma yaptım. 1 numaralı yazıdan başlayarak bugün itibarıyla 17 numaralı bölüme kadar okuyabilirsiniz.
  3. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Haziran-Temmuz 2013'te Antalya'dan yola çıkıp, Norveç'e kadar uzanan gezimize ilişkin notları ve fotoğrafları blogumda yayınlıyorum. Gezi anılarının 16'ıncı bölümüne ilişkin tanıtım yazım aşağıda. Blogumu ziyaret edip, ilgiyle okuyacağınıza inanıyorum. Kuzey Denizi'nde med ceziri yaşamak...

4. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Sevgili karavan dostları, gezi yazılarını yazmaya, yayımlamaya devam ediyorum. Yeni bölümlerle ilgili tanıtım yazısı ekte. *** Antalya'dan karavanla yola çıkıp, Kuzey Denizi'nde med ceziri yaşamak. Almanya'nın kuzey batısındaki, jet sosyetenin tatil merkezi olan Sylt...
  5. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Sevgili karavan dostları ve seyahat tutkunları; KARAVANLA 40 GÜNDE AVRUPA TURU yazı dizisine, yeni fotoğraflar, yeni bölümler eklemeyi sürdürüyorum. GYOR'ün ardından Viyana, daha sonra Prag ve Dresden'deki anılarımızı, fotoğraflarımızı...

6. Bünyamin

Burgaristan , Arnavurtluk Ve Romanya Turu

Ynt: Burgaristan , Arnavurtluk Ve Romanya Turu BuLgaristan'a girerken, yeşil pasaport veya vizenin yanı sıra, Avrupa ülkelerinde kalınacak süreye göre 1 ya da 2 aylık Yeşil Sigorta (Green Card) gerekli. Sigortayı sınırda yaptırabilirsiniz. Elbette araçların ruhsatları. Sürücü belgelerinizi de...

7. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Gezi notlarımı ilgiyle takip edenlere, beğenen ve beğenilerini ifade edenlere teşekkür ediyorum. Bende gezme tutkusu, gezi yazıları okumakla depreşmişti. Gezdiğim, gördüğüm yerleri belki biraz abartıyla (!) ballandıra ballandıra anlatıyorum ki, içinde gezme tutkusu...
  8. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Bu bina kaç katlı? Zemin dahil üç katlı gibi görünüyor değil mi? Değil. Macaristan'da yaşayan Yahudi bir emlaçı, Macaristan'ın Gyor kentinde 3 katlı bina arayan Avusturyalı müşterisine bu binayı fotoğraflayıp, 3 katlı diye satar ama foyası sonradan ortaya çıkar.
  9. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Mustafa Bey; iltifatınıza teşekkür ederim. Gezi notlarını yazmayı sürdürüyorum. Tamamlayınca, buraya da alacağım. Önce blogumda yayınlıyor, eksik gedik olursa, ilaveler, düzeltmeler yapıyorum. Tam olarak bitince karavanturk ve gezenbilir'e de koyacağım. Bu arada ben de...

10. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Sevgili dostlar; gezi notlarının bugünkü bölümünde, Sırbistan'da yaptığımız trafik kuralı ihlali ve Sırp polisine rüşvet vermemizin, (Daha doğrusu Sırp polisinin bizden rüşvet istemesinin) hikayesini yazdım. Sırbistan'da rüşvet limitleri (!) konusunda bilgi içeriyor...

11. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu TÜRKÇE'Yİ FATMAGÜL VE HÜRREM'DEN ÖĞRENMEK Belgrad'ta Türkçe konuştuğumuzu duyan iki genç kız, "Merhaba" dedi ve Türkçe kısa sohbet ettik. Türkçe'yi nereden öğrendiklerini sorduğumuzda Fatmagül'ün Suçu Ne? ve Muhteşem Yüzyıl dizilerini, Sırpça altyazılı Türkçe...
  12. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu Gezi notları blogda yayınlanmaya devam ediyor. Bilginize. http://avrupaseyahati.blogspot.com/

13. Bünyamin

Yola Çıkıyoruz Ama Rotamız/planımız Belli Değil

Ynt: Yola Çıkıyoruz Ama Rotamız/planımız Belli Değil Gittik gezdik ve döndük. Şimdi sıra gezi notlarını yazmaya geldi, Bir ucundan başladım. Okumak isterseniz http://avrupaseyahati.blogspot.com/
  14. Bünyamin

40 Günde Avrupa Turu

40 gün 40 gece süren Avrupa turumuzu tamamladık ve 1 Ağustos 2013 Perşembe günü yurda döndük. Gezimiz 23 Haziran 2013 Pazar günü Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a girişle başladı. Sırasıyla şu ülkeleri geçtik: Bulgaristan Plovdiv ve Sofya) Sırbistan (Belgrad ve Novi Sad'a yakın bir...
  15. Bünyamin

Ynt: Yola Çıkıyoruz Ama Rotamız/planımız Belli Değil İyi dileklerini ileten arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gezi notlarını ve fotoğraflarını blogumda yayınlayacağım. Önceki gezilerime ilişkin notlarımı http://avrupaseyahati.blogspot.com/ sitesinde yayınlamıştım. Yine buraya yazacağım.

16. Bünyamin

Sevgili karavancı dostlarım; 11 ya da 12 Haziran gibi Antalya'dan yola çıkıyoruz. İlk hedef Bursa İmaj Karavan. Bir iki eksiğimi giderdikten sonra, ver elini..... Ver elini.... Ver elini neresi bilmiyorum. Karavanımıza temel ihtiyaçlarımızı yüklüyoruz. Pasaportlarımız da yanımızda...
  17. Bünyamin

Karavanla Avrupa Turu İçin Yol Arkadaşı

Ynt: Karavanla Avrupa Turu İçin Yol Arkadaşı Struga'ya da uğrayın. Ohrid'e 10 km. Orada dostlarımız var. 2009'da otomobilimizle gittiğimizde, Aydarce ailesinin evinin bir odasında pansiyoner olarak kalmıştık.
  18. Bünyamin

13 Avrupa Ülkesi 18 Günde Antalyadan Münihe Gezi Palanımız

Ynt: 13 Avrupa Ülkesi 18 Günde Antalyadan Münihe Gezi Palanımız Güzel bir yolculuk diliyorum... http://avrupaseyahati.blogspot.com/

19. Bünyamin

Motosikletle Balkanlar Ne Dersiniz.

Ynt: Motosikletle Balkanlar Ne Dersiniz. Bu bölgelerdeki prizler Türkiye'dekilerle aynı diye hatırlıyorum. Siz araştırın ben de araştırayım.
  20. Bünyamin

Motosikletle Balkanlar Ne Dersiniz.

Ynt: Motosikletle Balkanlar Ne Dersiniz. Selam. Bu yolların bir bölümünü motosikletle değil ama otomobilimle 2009'da geçtim. 2012 Eylül'de de karavanla 12 günlük Yunanistan turu yaptım. Yunanistan'a Türkiye sınırından girerseniz uluslararası ehliyet soruyorlar ama diğer ülkelerden girişte...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR