Arama sonuçlarınız

1. drares

Karantina Günlerinde Dostlardan Haber Almanın Önemi

Size iyi gezmeler diliyorum, kendinize iyi bakın :)

2. drares

Karantina Günlerinde Dostlardan Haber Almanın Önemi

Merhaba Şadan bey, öncelikle teşekkür ediyorum, bizler iyiyiz. Aşı konusunda bir hekim olarak söyleyeceğim şeyler şunlar: öncelikle biz de sizin gibi 2+3=5 doz aşı olduk. Ama hem corona virüsü hem de aşıları hakkında bilgilerimiz sınırlı olduğu için maske,mesafe ve hijyen kurallarına uymak en...
  3. drares

Elektrikli Fırını Lpg'li Fırına Dönüştürme Projesi

Kısa gezilerde çok gerekmese de, uzun gezilerde fayda sağlar. Özellikle yurt dışında birkaç hafta veya ay gezilecekse bence olmalı. Benim karavanımda luxel marka elektrikli fırın var. 220 volt olan yerlerde kullanıyoruz. Ama 2019 Romanya gezimizde 23 günde sadece 1 gece kampinge girdik.

4. drares

Alternatif bir çözüm bu fırını demonte şekilde bagajda taşıyıp, gerektiği zaman küçük tüple kullanmak olabilir. Tabii bagajda bunları sığdıracak yer varsa :)
  5. drares

Biraz karışık bir durum, mesela fırın için 8oo w yeterli olur mu? Araç şarj dinamosu destekler mi? Dinamodan fırına çekilen kablonun özelliği ne olmalı? 12 volt rezistans bulunur mu? Pişirme süresince aracı çalıştırmak mantıklı mı? Bu soruların cevabını bulmak lazım :)

6. drares

Dedantörlü olmasına rağmen gazı kesmemesi büyük bir risk. Karavanda olmaz diyemeyiz. Üretici firma ile bu konuyu görüştünüz mü?

7. drares

Almanya Main Nehri Kıyıları 2020

Çok güzel yerler, manzaralar da ayrı güzel... Yüreğim hadi kalk git oralara diyor, mantığım otur oturduğun yerde... Bir gün gelecek COVİD bitecek. Umarım o zaman hepimizde eski enerji ve sağlık olacak ve biz eskisi gibi yollarda olacağız. Tabii döviz kuru izin verirse... Bu arada küçük bir...
  8. drares

Doğu Karadeniz Gezimiz (Haziran 2006)

Ne kadar güzel günlerdi, bizim için efsane bir geziydi. Aradan tam 14 sene geçmiş. Ben tekrar gitmeye cesaret edemiyorum. Ya gittiğimde eskisi gibi bulamazsam, ya büyü bozulursa...
  9. drares

Karavan Yemekleri

Bu tür yemekler için karavanımızda bir tane piknik tüpü bulunduruyoruz. tüpün rüzgardan etkilenmemesi için de tenekeciye yaptırdığım 3 kanatlı katlanabilir bir rüzgarlığım var. Kampta ateş yakmak mümkün değilse piknik tüpümüzü kullanıyoruz. Ama odun ateşinde kızarmayı başka hiç bir şeye değişmem :)

10. drares

Karavan Yemekleri

Bu güzel tarifler için çok teşekkür ediyoruz. Ekmek tarifinde 1 paket toz maya önermişsiniz. Bu bana biraz fazla gibi geldi. Bu durumda aşırı kabarmıyor mu? Ben bu ölçülerde ekmeği yaparken 2-3 çay kaşığı kadar maya kullanıyorum 🙂

11. drares

Kiralık Karavanla Amsterdam'dan Paris'e

Öncelikle size teşekkür etmek istiyorum. Bu yoruma kadar uzun süredir yorum yapılmamıştı. Kendimi karanlıkta göz kırpıyormuş gibi hissediyordum. şu ana kadar 16 yorum 275 görüntülenme var. Bu 16 yorumdan 13-14 tanesi de bana ait. Siz en azından bana yazımı devam ettirmem için umut oldunuz.
  12. drares

Eyfel'in tepesinden Paris'i bol bol seyredip, fotoğrafladıktan sonra inişe geçiyoruz. Ama bu sefer merdivenleri tercih ediyoruz. Aşağıda Turistlerle seyyar satıcılar köşe kapmaca oynuyor. Fotoğraf çekilirken bize yaklaşan güney Koreli bir anne ve oğlu bizden fotoğraflarını çekmemizi rica ediyor...

13. drares

Artık akşam üstü. Yine Eyfel'e yöneliyoruz. Niyetimiz gün batımında kulenin tepesinde olmak. Oldukça uzun bir giriş kuyruğu bizi bekliyor. Ama olsun. Merdivenle çıkma ücreti ayrı, asansörle ayrı. Üstelik asansör iki ayrı kademeli. Zirveden görüntüler...
  14. drares

Artık yeni bir hedefimiz var. Hemen yakınımızda olan notre dam kilisesine gidip "notre dam kamburu"nun izini sürüyoruz :)
  15. drares

Bahçedeki cam piramid önünde soluklanıp, champs elysee'de biraz yürüyüş ve turistik dükkanlarda alış veriş yaptık. Acıkan karınlarımızı bölgenin cafelerinden birinde özel tatları tadarak doyuruyoruz .

16. drares

Karavan Yemekleri

Spagetti gibi makarnaları boydan ikiye bölerek pişirmek gerekiyor. Tarif: 1 paket makarna (500 gr) 1 lt soğuk suya atılıp, içine 2 çorba kaşığı sıvı yağ ve 1 tatlı kaşığı kadar tuz (arzuya veya kullanıma göre miktar değişebilir) ekleyerek kaynatılıyor. kaynadıktan sonra hafif ateşte suyunun...
  17. drares

Karavan Yemekleri

Uzun zamandır ben de makarnayı çektirme usulü ile pilav gibi pişiriyorum. Suyu süzülmediği için içindeki kıymetli vitamin ve mineraller kaybolmuyor. Ayrıca süzmek için süzgü vb araçlara ihtiyaç yok. Ve atık su depomuz da kirlenmiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
  18. drares

Karavan Yemekleri

Ancak bu kadar isabet olabilir. Daha bu sabah eşim "ileride karavanda pişiririz" diyerek aşağıda pişirme linkini vereceğim tava böreğini yaptı. Biz evde olan malzemeyi kullandık. Peynir ve kaşar yerine kesik (bir çeşit çökelek) ile pişirdik. Biz çok beğendik. tavsiye ederiz :) Video...

19. drares

Mercedes Sprinter 213 Cdi Ambulansın Korsan Karavana Dönüşümü

Merhaba, akünüz gezinizde yeterli geldi mi acaba?
  20. drares

Iveco Daily 40c11 Otobüsten 4+1 Karavana Dönüşüm.

Güzel bir karavan imal ediyorsunuz. Banyoyu bütün yapmakla bence de doğru bir karar almışsınız. Kolay gelsin.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR