Arama sonuçlarınız

1. memuzin

Ihlara Vadisi Ve Güvercinlik Vadisi Yürüyüş&kamp

İkinci yürüyüş rotamız Nevşehir'deki Güvercinlik Vadisi. Oraya giderken yolumuzun üstündeki Gaziemir yeraltı şehrini de gezdik. Güvercinlik Vadisi Uçhisardan başlayıp Göremeye kadar uzanıyor. 2 saatlik bir yürüyüşle bu doğa harikası yeri de gezerek yürüyüşümüzü bitirdik.

2. memuzin

5 saatlik yürüyüşle Belisırma'ya geldik. Burada işletmeler var restoran, kafe... Biriyle anlaşarak kampımızı kurduk. sessiz sakin güzel bi kamp oldu. Sabah kahvaltı yapıp yola çıktık. Yine 4-5 saatlik yürüyüşle Vadinin son noktası olan Selime'ye vardık. Burada harika bir katedral var. Selime...

3. memuzin

Vadi iç anadolu bozkırları içerisinde cennetten bi köşe gibi. Yürüyüş boyunca melendiz çayı bize eşlik etti. Vadinin doğal güzelliğinin yanında tarihi güzellikleri de var. Bizans döneminden kalan kiliseler, bezirhane ve vadi sonundaki selime kasabasında bir de katedral var.
  4. memuzin

Ihlara Vadisi Aksaray'ın Gülağaç ilçesi sınırlarında bulunuyor. Vadi uzunluğu yakşalık 17 km'dir. Vadi başlangıcı Ihlara kasabasında. Aracımızı uygun bi yere park ettikten sonra müze kartlarımızla vadiye giriş yaptık. Görevliler vadi boyunca kamp kurmanın yasak olduğunu söylediler. İşletmelerle...

5. memuzin

Kaçkar Dağlarında Doğa Yürüyüşü

geçen yıl ağustosta 2 kişi olarak 3 günlük zirve ve trans faaliyeti yaptık. bahsettiğiniz hayvanlardan hiçbirine rastlamadık. o aylarda kaçkarlar çok kalabalık zaten. sadece trans yaparken naletleme geçidi biraz tenhaydı. orada bir kişiye rastladık.

6. memuzin

Likya Yolu 2. Bölüm Kaş-demre (19-20 Eylül 2015) (solo)

sorulara gelirsek; yürüdüğüm kısımlarda kalacak yer sorunu yok. köylerde dahi bol miktarda ev pansiyonları var. yemek-kahvaltı-duş imkanları var. çadır kurmak için de uygun alanlar var. sorun yaşanmaz o konuda. telefonun çekmediği alanlar çok nadir yanınmda 1 ya da 1.5 litre su, yedek kıyafet...
  7. memuzin

teşekkür ediyorum yorumlarınız için. sorularınıza tek tek cevap vermeye çalışayım. ben likya yolunu 3 etaba bölmüştüm. birinci etabı 2014 yılında yürüdüm. raporu burada var. (neden bilmiyorum silinmiş bi çok kısmı) ölüdeniz-kaş arası. yaklaşık 5.5 gün sürdü. ikinci etabı geçen eylül ayında...
  8. memuzin

Hazarbaba Dağı Zirve Tırmanışı

Elazığ'ın Sivrice ileçesi sınırlarında yer alıyor. Hazar gölü kıyısında olan Sivrice'den Hazarbaba Kayak tesislerine kadar 6 km' lik yolu araçla çıktık. Buradan zirveye yaklaşık 3.5 km'lik mesafe var. patikalardan 1 saatlik bir süreyle çıkışı tamamladık. Alıç ağaçları eşliğinde ve hazar gölü...

9. memuzin

DOĞANIN EFENDİSİ DEĞİL, PARÇASIYIZ.

DOĞANIN EFENDİSİ DEĞİL, PARÇASIYIZ.

10. memuzin

Likya Yolu Yürüyüşü - Ekim 2015

Geçen yıl Fethiye'den Kaş'a. Bu yıl da Kaş'tan Demre'ye kadar yürüdüm. sizin notlarınız çok yardımcı oldu bana. Teşekkürler...

11. memuzin

demreye ulaştıktan sonra sağnak ve fırtına başladı. adrasan ya da olymposa kadar yürümeyi planlıyordum. diyarbakıra dönüş için 3 günüm kalmıştı. 1 günümü demrede geçirdim. burada andreakei ve myra antik kentlerini ve aziz Nikolas (noel baba) müzesini gezdim. kalan 2 günü de Antalya da geçirdim.
  12. memuzin

üçağız klasik bir balıkçı kasabası. ama zamanla balıkçılık tekne turu işine dönüşmüş. sahilde oturup manzarayı izledikten sonra demeye kadar yetecek suyumu da alarak yola çıktım. yaklaşık 20 km kaldı. çok mantıklı değildi ama kafaya koymuştum bir kere.1-2 km taraktör yolundan devam ederek simena...
  13. memuzin

2. gün boğazcık köyünden saat 8 gibi ayrıldım. hedefim demre. yaklaşık 40 km. çok zor ama bir önceki günkü aksilikten kaynaklandı bu zorluk. planıma göre Aperlai den demreye yürüyecektim.ama şuan daha geri bi noktadayım. çadırım olmadığı için mecburen demreye varmam gerekiyor. köylülerden yol...

14. memuzin

Cilo Dağı Buzullar & Sirk Gölü Yürüyüşü Haziran 2015

geçen haziran ayıydı. evet yayla cehennem vadisi içerisinde bulunuyor. benim planımda da var reşko zirvesi
  15. memuzin

Cilo Dağı Buzullar & Sirk Gölü Yürüyüşü Haziran 2015

Araçla mêrgan yaylasına kadar çıkılıyor. burada Koçerler var. bize kaldığımız 2 gün boyunca yoğurt süt ikram ettiler. çok sıcak ve samimiydiler. ilk gün buzullara yürüyüş yaptık. buzulların yaşının yaklaşık 30 000 yıllık olduğu tespit edilmiş. ikinci gün ise sirk göllerine çıktık. Cilonun...
  16. memuzin

Aranızda Tunceli Munzur Dağlarına Gezi Yapacaklar Var mı?

selamlar...bu aralar pek mümkün görünmüyor ama en kısa zamanda benim planımda da var bu bölgede yürüyüş ve tırmanış

17. memuzin

Buradan sonra yokuş yukarı bir traktör yolu var. Yaklaşık 2 saatlik bir çıkış var. Ara ara keçi barınakları görünüyor. Kimse yok buralarda çok ıssız. Yine işaretlerle 2 saatlik bir yürüyüşle Boğazcık köyüne vardım. Suyum bitmişti. Evinin önünde oturan yaşlı bir amcaya selam vererek su istedim...
  18. memuzin

Buralardaki patikalarda işaret sorunu yok. Patika bazı yerlerde kayalıklardaki dar balkonlarda devam ediyor. yine yaklaşık bir saatlik yürüyüşten sonra çoban plajına ulaştım. Burası sessiz bi yer. kimse yok. Denizdeki çöpler dalgalarla burada birikmiş. Çok kötü bir görüntüsü var. O yüzden burada...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON MESAJLAR