Arama sonuçlarınız

1. Akdeniz45

Mobi̇l Evler İlk Kez Hukuki̇ Bi̇r Düzenlemede Yer Aldi

Bilgi için teṣekkürler. Yönetmelik tesislerin düzenli olması bakımından önemli. Ama aṣağıdaki 80 metrekare, ve iki kiṣilik sınırlamaları anlamadım. "b) Kampinglerde; kampçı ünitesi başına hesaplanacak alan seksen metrekaredir. Kampçı ünitesi; çadır, çadır-araba, karavan, motokaravan veya...

2. Akdeniz45

2024'teki Gezilerimiz Ve Yaşam Güncemiz... Güçlü, The Kampervan Geziler Ve Yaşam...

Yücel Bey sizi görünce ben de bir bira açtım. Musakkayı çok özledim ama yaṣadığım çevrede musakka yapan sadece bir Yunan lokantası var. Yunan musakkası bizim musakkaya hiç benzemiyor. Şimdi Çetinkaya Aile lokantasında patlıcanlı musakka iyi olurdu. :smiley: Burada Yunan lokantasında...
  3. Akdeniz45

Karavanların Muayene - Sigorta- Tescil Sorununun Çözümü

Bundan sonra tüv, sigorta ve karavan tescili konularında haksız uygulamaları dile getirenlerin, ben bu haksız uygulamalara karşı ne yaptım diye kendisine sorması lazım. Belediye seçimleri öncesi karavancılara yapılan haksız uygulamaları dile getirerek çözüm istemenin tam zamanı.

4. Akdeniz45

Karavanda Gaz Sistemi Kuran ve Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Bazı Noktalar

AB ülkelerine girişlerde veya yollarda polis kontrollarında aracın ruhsatına bakılıyor. Bazı durumlarda aracın ruhsata uygun olup olmadıǧı da kontrol ediliyor (yolcu sayısı, aǧırlıǧı gibi). Kampinglerde gaz sistemi kontrolüne rastlamadım ve duymadım. Almanya’da gaz tüplerinin sadece dışarıya...
  5. Akdeniz45

Bahsettiǧiniz sorunların büyük ölçüde çözüldüǧü bir ortamda yaşayınca insana çözüm kolay gibi geliyor. Çözüm ama hiç bir ülkede kendiliǧinden gelmiyor. Çözüm getirebilmek için sorumlu bakanlıklara gidecek dilekçe sayısı çok önemli Siz hem sorunları hem de çözüm yollarını detaylı olarak dile...

6. Akdeniz45

Çok emek vererek hazırladığınız dilekçeler için teṣekkürler. Konuya Almanya’da kendi aracımdan baṣlayayım. Karavana dönüṣtürdüğüm Sprinter benden önceki sahibinde ticari iṣlerde çalıṣıyordu ve her yıl tüve gidiyordu. Aracı satın aldıktan sonra hususi iṣlerde kullanmaya baṣlayınca tüv periyodu...

7. Akdeniz45

Çekme Karavanla Yurt Dışı Seyehatinde O1 Ve O2 Farkı

Avrupa’da karavan parklar süratle çoğaldı. Buralarda konaklamak, atık boṣaltmak, su, elektrik almak mümkün. Belediyelere ait yerlerde atık boṣaltmak çoğunlula ücretsiz. Ben gezilerimde karavan parkları ararken aṣağıdaki üç app’i kullanıyorum. Bu app’lerle karavanpark ararken Google hesabında...
  8. Akdeniz45

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

3,5 tona kadar olan motokaravanlar Avrupa Birliğindeki gibi otomobil kadar hız yapabiliyor. Tüv ve sigorta konusunda ise hala yanlıṣlıkta ısrar ediliyor.
  9. Akdeniz45

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

2021 yılında ödenen sıfır fatura bedeli 200 bin liranın biraz üzerinde olsa gerek (google). Ötv yeni fiyata göre hesaplanırsa maliye karlı çıkacak gibi. Kafam karıṣtı.:sweatsmile: Not:Şimdi aklıma geldi. Maliye sıfır fatura bedeline 2021 yılındaki Ötv’yi isteyebilir mi?

10. Akdeniz45

Baba Karavanla Yakında Yollardayız !

Sözler romantik ama karavanın durduǧu yer deǧil. :smiley: Yildızların da görüldüǧü tenha bir sahilde sözler daha etkileyici olurdu… Başarılar…

11. Akdeniz45

Çekme Karavanla Yurt Dışı Seyehatinde O1 Ve O2 Farkı

Karavan, yolda giderken içinde ne varsa beraber tartılıyor. Karavanda fazla aǧırlık olduǧunda çekici aracın bu aǧırlıktaki bir karavanı çekip çekemeyeceǧi de kontrol ediliyor. Ayrıca ehliyete de bakılıyor. Avrupa ülkelerinde aǧırlık kontrollerinde farklı uygulamalar var. Örneǧin Almanya’da...
  12. Akdeniz45

Mercedes Sprinter 212 D

Teṣekkürler Yücel Bey. Araç haziranda 27 yaṣına girecek. Bakımını düzenli olarak yaptırıyorum. 80’li yılların ortalarında kampingte bir gece geçirdiğim Akçakoça’ya selamlar.

13. Akdeniz45

Mercedes Sprinter 212 D

Dün otobanda giderken göstergede 399999 km rakamını görünce önümdeki park yerine girerek bir hatıra resmi çektim. Karoserideki paslanma dıṣında önemli bir sorun yok. Tüv bizi ayırıncaya kadar yola devam. :smiley:
  14. Akdeniz45

2024'teki Gezilerimiz Ve Yaşam Güncemiz... Güçlü, The Kampervan Geziler Ve Yaşam...

Bir kaç dakika sonra ALDI marketteyim. 🙂 23 yıl önce sakin ve küçük bir yerleşim yerinde aldığım bir yerde yaşıyorum. Aylık taksitleri ev kirası gibi ödendi. Maaşlı insanların yapmaları gereken çok faydalı bir yatırım. Kira ödemediğim için emekli maaşımla gezebiliyorum. Kira ödesem şu anda...
  15. Akdeniz45

Çekme Karavan Ile Tepebaşı Sorunları Nelerdir?

Feribotlara giriṣ rampasında karavanın arkası yere değebiliyor. Çözüm olarak rampada doğru olarak değil eğri (salt) gitmekte fayda var. Bazı durumlarda tekerlerin altına takoz koyularak ta sorun çözülebiliyor.

16. Akdeniz45

Karavan Mevzuat Değişikliği Hakkında

Çok önemli bir gelişme. CIVD Almanya’da çok etkili bir konumda. Türkiye’de de benzeri var sanıyorum ama şimdiye kadar pek sesi duyulmadı. Türkiye'de siyasilerin (bütün partiler) karavanı bir lüks deǧil, ülkeye milyarlarca döviz getirebilecek bir fırsat olarak olarak görmeleri lazım.
  17. Akdeniz45

Gezenbilir Üyeleri Karavanist Fuarında Buluşuyor!

Başınız sağ olsun, Allah rahmet eylesin.
  18. Akdeniz45

Yugun 2023, Güçlü Kampervan Ile Uzun Soluklu Maceralar...

Ikinize de üzüm bağlarının arasında veya ṣarap üreticilerine ait bir karavan parkta akṣam yemeğinin yanına o çevreye ait bir ṣarabı seçtikten sonra güzel bir ṣarap sohbeti dilerim. Benim genellikle tercih ettiğim iki ṣarap markası var. Birisi Stuttgart ṣehrinden geçen Neckar nehri...

19. Akdeniz45

Döner Koltuk Sehpası

Tüvtürk’ün nasıl davranacağını kestirmek zor galiba. Almanya Ducato forumda sorunu çoğu takozlarla çözüyor. Bazı marka karavanlarda sorun yok. Herhalde karavanı üreten firma sorunu çözmüṣ. Rampalı yerlerde durduğumda el frenine çok güvenmediğim için (bir defasında el freninin teli koptu)...
  20. Akdeniz45

Döner Koltuk Sehpası

Bir baṣka karavancının çözümü: Fren kolunun vidalandığı yere iki yeni delik açmıṣ. Fren kolunun kaplamasını biraz törpülemiṣ. Aṣağıdaki beṣ resimle çözümünü anlatıyor.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri