Zj İçİn Destek Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YÜKSELZJ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,656

YÜKSELZJ

Yeni Üye
Yer
ankara
ARKADAŞLAR ABİLER KARDEŞLER MERHABA

ÜYELİĞİM GİBİ ZJ KASA İÇİNDE YENİ BİR KULLANICIYIM ARACIM ORJİNAL HALİYLE DURMAKTA VE BEN BUNU İŞİME UYGUN ŞEKİLDE DEĞİŞİM YAPMAK İSTİYORUM ANKARA DA GAYRİMENKUL İŞİ YAPIYORUM ARSA ARAZİ VS GİBİ ŞARTLARA UYGUN AĞIR DURUMLARI KALDIRMASINI GEREKTİRİCEK DURUMLARI OLMUCAK DİYE TAHMİN EDİYORUM ŞİMDİLİK

KONUYA GELİCEK OLURSAM EĞER ARAÇ BENZİNLİ 5.2 97MOD. BU ARACA YÜKSELTME YAPMADAN SÜRTMEYECEK LASTİK VE JANT NE KULLANMAM GEREKİYOR Kİ GÜNLÜK KULLANIM İÇİN DE A/T LASTİK UYGUN SANIRIM YANLIŞIM YOKSA EĞER

LPG DE TAKTIRMAM LAZIM HİÇ TAKILMADI GÜNLÜK KULLANIMDA GEREKEBİLİR ÇÜNKİ EN UYUMLU EN UYGUN VE ANKARA'DA UYGULATABİLİCEĞİM BİR VİCDANLI FİRMA DA ÖNEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM DAHA ÖNCEKİ BAŞLIKLARDA OKUDUM ESKİ TARİHLİLERDE AĞIRLIKLI OLARAK YAKITIN TASARRUFUNDA LGP NİN MONTAJINI YAPAN USTA NIN DAHA MÜHİM OLDUĞUNDAN BAHSETMİŞLER LPG MARKALARINDAN ÇOK

BİRDE ARACA ÖN CAMIN ÜZERİNE IŞIKLI SİYAH RENK ŞAPKA NEREDEN BULABİLİR VE MONTAJINI YAPTIRABİLİRİM BİRDE BİLGİNİZ VARSA FİYAT HAKKINDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM EKLENTİ PARÇALAR HAKKINDA FİYAT BİLGİM YOK BİRDE SON OLARAK KESİP BİÇMEDEN DODİK UYGULAMASI YAPABİLİRMİYİZ GERÇEKTEN BUNLAR HAKKINDA BİLGİYE AÇ IM

YANIT VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN :smiley:

öncelikle aracınız hayırlı olsun..

97 5.2 iyi araçtır.

eğer aracı yeni aldıysanız nacizane tavsiyem soğutma sistemini temizleyin. würth radyatör temizleyiciyi radyatör kapağından içeriye boşaltın, arabayla 20-30km gezip ustanıza gidip suyunu değiştirmesini söyleyin. radyatörünüzde kaçak varsa eğer bu işlemden sonra su damlatır, ki fark edip radyatörü değiştirin, damlatmazsa eğer suyu değiştirirken antifirizi de eklemeyi unutmayın.

a/t (all terrain) tip lastikler sizin işinizi çözecektir.
bilindik, kendini kanıtlamış, biraz tuzlu modeller: general grabber at3, bf goodrich at ko2, cooper discoverer at3
bilindik, işinizi görecek, biraz uygun modeller: goodyear wrangler at/sa+, lassa competus at2
ebat konusunda aracı yükseltmeden, 15 janta düşürüp biraz daha geniş yanak lastik kullanabilirsiniz. ben orjinal ölçülerde wj kullanıyorum, belki forumda kullanan arkadaş çıkar, lakin kapısında jeep gördüğünüz bir lastikciye girerseniz size yardımcı olurlar, işleri bu sonuçta..

lpg işine gelirsek, evet işcilik çok önemlidir. çünkü kullanılan hortumların kalınlığına kadar aracın gidişine/yakışına etki eder. lpg ayarı, vs..
prins kullananlar genellikle memnundur, fiyatı da biraz tuzludur.. ben olsam atikerin yeni sistemini taktırırdım, atiker grand sistemi, enjektörler ayrı olduğu için. biraz araştırırsanız iyi bir sistem olduğunu görebilirsiniz. ikinci tercihim de landirenzo olurdu. ama ankarada yaşamadığım için usta öneremeyeceğim ne yazık ki..

moonvisor olarak geçer. off-road aksesuar sitelerinden bulabilirsiniz.

kesip biçmeden dodik takma işi ne yazık ki bildiğim kadarıyla olmaz, ve aracı yükseltmeden dodik taktırırsanız bence sırıtabilir..

tekrardan hayırlı olsun, hoşgeldiniz!

öncelikle aracınız hayırlı olsun..

97 5.2 iyi araçtır.

eğer aracı yeni aldıysanız nacizane tavsiyem soğutma sistemini temizleyin. würth radyatör temizleyiciyi radyatör kapağından içeriye boşaltın, arabayla 20-30km gezip ustanıza gidip suyunu değiştirmesini söyleyin. radyatörünüzde kaçak varsa eğer bu işlemden sonra su damlatır, ki fark edip radyatörü değiştirin, damlatmazsa eğer suyu değiştirirken antifirizi de eklemeyi unutmayın.

a/t (all terrain) tip lastikler sizin işinizi çözecektir.
bilindik, kendini kanıtlamış, biraz tuzlu modeller: general grabber at3, bf goodrich at ko2, cooper discoverer at3
bilindik, işinizi görecek, biraz uygun modeller: goodyear wrangler at/sa+, lassa competus at2
ebat konusunda aracı yükseltmeden, 15 janta düşürüp biraz daha geniş yanak lastik kullanabilirsiniz. ben orjinal ölçülerde wj kullanıyorum, belki forumda kullanan arkadaş çıkar, lakin kapısında jeep gördüğünüz bir lastikciye girerseniz size yardımcı olurlar, işleri bu sonuçta..

lpg işine gelirsek, evet işcilik çok önemlidir. çünkü kullanılan hortumların kalınlığına kadar aracın gidişine/yakışına etki eder. lpg ayarı, vs..
prins kullananlar genellikle memnundur, fiyatı da biraz tuzludur.. ben olsam atikerin yeni sistemini taktırırdım, atiker grand sistemi, enjektörler ayrı olduğu için. biraz araştırırsanız iyi bir sistem olduğunu görebilirsiniz. ikinci tercihim de landirenzo olurdu. ama ankarada yaşamadığım için usta öneremeyeceğim ne yazık ki..

moonvisor olarak geçer. off-road aksesuar sitelerinden bulabilirsiniz.

kesip biçmeden dodik takma işi ne yazık ki bildiğim kadarıyla olmaz, ve aracı yükseltmeden dodik taktırırsanız bence sırıtabilir..

tekrardan hayırlı olsun, hoşgeldiniz!
Bilgilendirme için teşekkürler hoşbuldum :smiley:

356A2198 59CC 4487 9667 5AC6C78B014C

Kafamda ki hemen hemen bu yükseltmeyi saymazsak

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız inş. bende bu aracı almanın ucundan döndüm ama içimde ukde kalacak belki ilerki zamanlarda nasip... hiç ölçüm yaptınız mı benzinde standart haliyle ne yakıyor kaç kuruş ? ben bunu çok merak ediyorum bu araçlarda objektif olarak kimse bişey yazmıyor 50 55 kuruş benzinde yakıyorum diyen bile oldu

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız inş. bende bu aracı almanın ucundan döndüm ama içimde ukde kalacak belki ilerki zamanlarda nasip... hiç ölçüm yaptınız mı benzinde standart haliyle ne yakıyor kaç kuruş ? ben bunu çok merak ediyorum bu araçlarda objektif olarak kimse bişey yazmıyor 50 55 kuruş benzinde yakıyorum diyen bile oldu
Araç daha elime geçmedi 2haftası var gelmesine fakat şunu söyleyebilirim o dediğiniz rakamlar şahsi düşüncem olarak imkansız en iyi yaktıran şehir içinde 19lt yaktırsın 1 llira civarına geliyor tam hesaplamadım ama makul olan ve lpg arayışına girmemin sebebide zaten yakıt konusu inşallah lpgde 40-50 kuruşları görürüm ama gelince tabiki 1 hafta benzinde kullanma şansım olucak o süre zarfında belirleyebilirsem tabiki paylaşıcam çünki forum da ki çoğu yorum ve konu eski kaldığı için güncel zamlar ve fiyatları paylaşmak daha sağlıklı olucaktır

ama yanlış hatırlamıyorsam bundan 4 yıl önce 5.9 u kullanırken benzinde 80 kuruş civarında yakıyordu çok tasarruflu yada çok fazla sıkıştırmalı bir sürüşten bahsetmiyorum tabii

ama yanlış hatırlamıyorsam bundan 4 yıl önce 5.9 u kullanırken benzinde 80 kuruş civarında yakıyordu çok tasarruflu yada çok fazla sıkıştırmalı bir sürüşten bahsetmiyorum tabii
evet haklısınız güncel olarak paylaştığınız bilgiler forum adına çok katkılı olacaktır konular çok eski ve çoğu kullanıcı takip etmiyor artık

ARKADAŞLAR ABİLER KARDEŞLER MERHABA

ÜYELİĞİM GİBİ ZJ KASA İÇİNDE YENİ BİR KULLANICIYIM ARACIM ORJİNAL HALİYLE DURMAKTA VE BEN BUNU İŞİME UYGUN ŞEKİLDE DEĞİŞİM YAPMAK İSTİYORUM ANKARA DA GAYRİMENKUL İŞİ YAPIYORUM ARSA ARAZİ VS GİBİ ŞARTLARA UYGUN AĞIR DURUMLARI KALDIRMASINI GEREKTİRİCEK DURUMLARI OLMUCAK DİYE TAHMİN EDİYORUM ŞİMDİLİK

KONUYA GELİCEK OLURSAM EĞER ARAÇ BENZİNLİ 5.2 97MOD. BU ARACA YÜKSELTME YAPMADAN SÜRTMEYECEK LASTİK VE JANT NE KULLANMAM GEREKİYOR Kİ GÜNLÜK KULLANIM İÇİN DE A/T LASTİK UYGUN SANIRIM YANLIŞIM YOKSA EĞER

LPG DE TAKTIRMAM LAZIM HİÇ TAKILMADI GÜNLÜK KULLANIMDA GEREKEBİLİR ÇÜNKİ EN UYUMLU EN UYGUN VE ANKARA'DA UYGULATABİLİCEĞİM BİR VİCDANLI FİRMA DA ÖNEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM DAHA ÖNCEKİ BAŞLIKLARDA OKUDUM ESKİ TARİHLİLERDE AĞIRLIKLI OLARAK YAKITIN TASARRUFUNDA LGP NİN MONTAJINI YAPAN USTA NIN DAHA MÜHİM OLDUĞUNDAN BAHSETMİŞLER LPG MARKALARINDAN ÇOK

BİRDE ARACA ÖN CAMIN ÜZERİNE IŞIKLI SİYAH RENK ŞAPKA NEREDEN BULABİLİR VE MONTAJINI YAPTIRABİLİRİM BİRDE BİLGİNİZ VARSA FİYAT HAKKINDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM EKLENTİ PARÇALAR HAKKINDA FİYAT BİLGİM YOK BİRDE SON OLARAK KESİP BİÇMEDEN DODİK UYGULAMASI YAPABİLİRMİYİZ GERÇEKTEN BUNLAR HAKKINDA BİLGİYE AÇ IM

YANIT VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN :smiley:

öncelikle hayırlı olsun lpg ye yaz 5 bin tl cap e yaz 500 tl dodik yan sanayti takarsan 1000 tl amerikan tkarsan 4 bin tl dodik takınca o lastiklerin içerde kalıcak saçma bi görüntü oalcak geniş yanak lastik alman lazım en az 32 felan o olmazsa flanş atman lazım lastik alırsan 3500 tl flanş alırsan 1000 tl usta parasını hesaba katmıyorum lastiği alınca sürtmemesini istiyorsan takoz koyman gerek yada kit takoz koyarsan asağlıksız olur kit yapayım dersen 4 bin de minimal ona yaz yani senin şuan bu işlemleri usulune uygun yapayım dersen en az 15 bin tl giderin var yükseltirsen direksiyon amorsitörüde lazım 1000 tl de ona yazkesip biçmeden dodik yaparlar ama cap için dodik için delmeleri lazım sökmemek üzere takılıyor onlar aklında bulunsun şimdiden kolay gelsin sanayide 1 ayını yer bu işlemler hemen yapalım derlerse trink para çalışırsan :smiley: o da minimal en iyi durumda hatta45 gün

öncelikle hayırlı olsun lpg ye yaz 5 bin tl cap e yaz 500 tl dodik yan sanayti takarsan 1000 tl amerikan tkarsan 4 bin tl dodik takınca o lastiklerin içerde kalıcak saçma bi görüntü oalcak geniş yanak lastik alman lazım en az 32 felan o olmazsa flanş atman lazım lastik alırsan 3500 tl flanş alırsan 1000 tl usta parasını hesaba katmıyorum lastiği alınca sürtmemesini istiyorsan takoz koyman gerek yada kit takoz koyarsan asağlıksız olur kit yapayım dersen 4 bin de minimal ona yaz yani senin şuan bu işlemleri usulune uygun yapayım dersen en az 15 bin tl giderin var yükseltirsen direksiyon amorsitörüde lazım 1000 tl de ona yazkesip biçmeden dodik yaparlar ama cap için dodik için delmeleri lazım sökmemek üzere takılıyor onlar aklında bulunsun şimdiden kolay gelsin sanayide 1 ayını yer bu işlemler hemen yapalım derlerse trink para çalışırsan :smiley: o da minimal en iyi durumda hatta45 gün

:D öncelikle cevabınız için teşekkür ederim yükseltme takoz vs gerekmeden lastik jant takıp hangi ebatları takmam gerek sürtmeden ve sert gösteren birşey takmak istiyorum birde normalden yükselme olurmu söyliyeceğiniz ebatta jant lastik kullanılırsa ,lpg fiyatı bayağı iyiymiş :D ama yapıcak bişey yok günlük kullanım olucağı için kısa vadede amorti edicektir zaten dodik o kadar önemli değil ama kep kesin olmalı görüntüde problem olmazsa onun içinde yan sanayii orjinal farketmez

Bir durum daha gelişti bu gün haber geldi bir adette wj gelicekmiş sanırım 2004 model o da sanırım 4.7 felanmış sizce hangisini yapmakta fayda var dıştan sert görünücek kullanımı damakta bırakıcak arazide de üzmiyecek standart modifikasyonlarla ben zj yi seviyorum fakat aynı tadı hatta daha iyisini wj verirmi kullananız arada ki + ve - leri aşşa yukarı aktarabilicek bilginiz varsa paylaşırsanız da sevinirim oylar zj den yana gelirse bir adet satılık wj miz var haberiniz olsun :D

31 lastik takarsın en fazla yoksa sürtme yapar :smiley: dönerkende direksiyon kutusunu baya zorlarsın test edilmitşir :D bi 5.2 kullanıcısı oalrak wj de kullandım wj daha modelli olduğu için wj yi tercih ederim ama görüntü oalrak tabi 5.2 gibi olmaz o daha narin yani ama yinede offroad yapmayacaksanz wj tercihinz olsun muökunse yapılı araba alın uğraşmayın hiç şunu yaptırcam bunu yaptrcam diye seni çok yorar isyan edersin normalden yukseltme içinde 5 cm takoz koyarsın obur sorunuda öyle çözersin lastik sürtmez daha iyi olur

şimdi yazdığınızdan şunu mu anlamalıyım ; 31 lastik takarsam dönüşte yada herhangi bir durumda sürtmeyecek değilmi peki takozu koyunca bir zarar görürmü yada negatif tarafları ne olur ve takozun aşşa yukarı maliyeti ne olur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR