Yerli Çekme Karavanlarda Havalandırma

selin22

Ana Kamp
Merhaba, Erba 3.75 siparişi bekliyorum ve aynı karavanı kış boyunca kullanan bir kullanıcı 1-2 hafta karavanı havalandırmadığında içeride rutubet oluştuğunu, hatta eşya ve mobilyaların hafif ıslandığını söyledi. Anladığım kadarıyla Avrupa menşeli karavanlarda bir çeşit havalandırma sistemi mevcut ancak yerli yapımlarda böyle bir sistem yok gibi gözüküyor. Yaşadığım yer Bodrum, inanılmaz nemli ve yaz kış sabahları çiğ yağan bir yer. Her yeri menfezli evler bile bir kaç hafta boş kaldığında rutubet sorunuyla karşılaşılıyor. Bu durumda karavanımın sağlıklı bir şekilde havalandırmasını sağlamak, çürümesini engellemek için nasıl bir yöntem kullanabilirim? Aşağıdaki linkte aliexpress sitesinde satılan güneş enerjisiyle çalışan bir fan buldum. Tepeye böyle bir fan taksam yeterli olur mu? Ya da karşılıklı küçük iki menfez mi takmalıyım sizce?

pasolvon

Hayat bir gün, o da bu gün!
Yer
İstanbul
Web
kampingler.com
Nem alıcı, enerji gereksinimi olmayan ürünler var hepsiburada n11 vs. 15-20 liralara satilan. Ben 5.25in kondensasyon problemi icin onlardan 2 tane kullanıyordum. Bir buzdolabi uzerine, bir yatak odasi tarafina. Baya nem emiyordu. E tabi havalandirma şart. Heki her zaman biraz açık durmalı. Camlar amortisörlü ise onlar da bir miktar acik durabilir.

Bazi ustadlar ise kedi kumu oneriyorlar nem alici olarak.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kartalveat

Kamp III
Yer
İSTANBUL
üretim aşamasındaysa ,iki cepheye biri alta diğer cephede ise üstte olaca şekilde açma kapama mekanizmalı havalandırma menfezi açtırın.Menfezlerin iç taraftan engeli olmamalıdr.(mutfak veya eşya dolabi vs ile önü kapanmamalı)
hatta üst tarafta olana 12 V fan olursa zaman saati ile belirli aralıkta dahili sirkülasyonu artırabilirsiniz.

selin22

Ana Kamp
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Açılıp kapanabilir menfez için aşağıdaki hangi tipi önerirsiniz?

Ekli dosyalar

Forum istatistikleri

Konular
100,174
Kullanıcılar
168,079
Son üye
asill_41

SON KONULAR