Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 309,088
------------------------------------------------
Bu dolaplı lavabonun görüntüsü çok şık, güle güle kullanın.
Ben de benzer fakat vitrifiye bir lavabo ve altında dolap var, vitfifiye malzeme ağır tabi.

Bu dolabın ağılığı hakkında bir bilginiz var mı..?
Teşekkür ederim. Göze hitap eden hoş bir banyo oldu orijinaline nazaran.

Net olarak bilmiyorum ama şöyle dokununca takım olarak 2-3 kgdan fazla değildir diye düşünüyorum.

Dönüşünüze teşekkür ederim.
Bu kadar hafif ise benim lavabo dolap ile yaklaşık 10 Kg farkeder ki, önemli bir fark..
Alış fiyatını da öğrenebilir miyim.?

Geçtiğimiz hafta çok bilinen bir kamp yerinin otel bölümünde kaldık ailecek. Kendimizi karavansız o kadar kötü ve kafeste hissettik ki tatilin ikinci günü Ender usta'yı arayıp Güney Bombe siparişimizi verdik. 2021 Ocak ayında Güney Bombe karavanımızı teslim alacağız.
------------------------------------
TATİL Karavansız asla olmaz...

Geçtiğimiz hafta çok bilinen bir kamp yerinin otel bölümünde kaldık ailecek. Kendimizi karavansız o kadar kötü ve kafeste hissettik ki tatilin ikinci günü Ender usta'yı arayıp Güney Bombe siparişimizi verdik. 2021 Ocak ayında Güney Bombe karavanımızı teslim alacağız.
Hayırlı uğurlu olsun diyelim şimdiden anı biriktirmeye devam inşallah önümüzdeki yıl nasipse

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun ben de Aralık başını bekliyorum Maxi için

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun şimdiden. Güney bombe ile oldukça ivme kazandı.

Hayırlı olsun ,iyi günlerde kullanın. Bombe şık bir karavan Ender ağbi ağırlıklı olarak bombe imal ediyor bu ara. Bugünkü ziyaretimde atölyedeki 4 karavanın üçü bombeydi.

Hayırlı olsun. Ben çok memnunum, şu an ikinci kampimizdayiz.

Sektör o kadar çok hareketlendi ki bir süre izledim piyasayı. Öncelikle pandemi döneminde fırsatı gören bir sürü yeni marka çıktı. İnşallah ömürleri bol olur. Yeni çıkan yerli üreticilerimiz;

- Başkent Karavan - Başkent Karavan – Seyahatte Eskimeyen Moda
- As Karavan - Ana Sayfa | as karavan
- Çaprak Karavan - https://www.sahibinden.com/arama?userId=aB1hKFjbIj0mt_LPzRLmUwQ
- Doğa Karavan - Arama Sonucu - sahibinden.com
- Taşan Karavan - Arama Sonucu - sahibinden.com

Ürünler hakkında eleştirileriniz için linklerini de paylaştım.

Sektör o kadar çok hareketlendi ki bir süre izledim piyasayı. Öncelikle pandemi döneminde fırsatı gören bir sürü yeni marka çıktı. İnşallah ömürleri bol olur. Yeni çıkan yerli üreticilerimiz;

- Başkent Karavan - Başkent Karavan – Seyahatte Eskimeyen Moda
- As Karavan - Ana Sayfa | as karavan
- Çaprak Karavan - Arama Sonucu - sahibinden.com
- Doğa Karavan - Arama Sonucu - sahibinden.com
- Taşan Karavan - Arama Sonucu - sahibinden.com

Ürünler hakkında eleştirileriniz için linklerini de paylaştım.
@pasolvon Sahibinden linkleri bende çalışmadı müsait olunca kontrol edersiniz size zahmet.

NK, May, Başkent ve yeni paylaştığınız Çaprak hep birbirine benzer karavanlar yeni bir tasarım arıyor gözler. O tasarım As karavanda mevcut. Beğendim ben. Kaliteli gibi de duruyor ama fiyat/performans nasıldır yorum yapamam. Canlı görenler varsa bizi aydınlatsınlar.

Yerli karavan üreticilerine asıl eleştirim internet sitesi konusunda olacak. Ne olursunuz potansiyel müşterilerin size sorması muhtemel bilgileri sitelerinizde paylaşın: ödeme planı nasıldır, teslimat süresi ne zamandır, ek donanımlar nelerdir ve fiyatları nedir, kişiye özel değişiklikler yapılabilir mi vs. Bir firmada vardı şimdi hatırlamıyorum hangisi diye otomobil sitelerindeki gibi konfigüratör koymuş istediğin opsiyon ile kaç lira oluyor görebiliyorsun. Bu kadarını istemiyorum ama en azından düzgün bir fiyat listesi ve bilgi dökümanı olabilir. Bizi sahibinden.com'a mahkum etmeyin lütfen...

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar, bikaç ay önce 32 bine alınmaz dediğim karavan 37 bin olmuş :smiley: adam 2015ini 35e satıyor. Karavan işi kesinlikle f/p olmaktan çok uzaklaşmış. En azından avuç içi kadar olanlar çok daha ulaşılabilir olmalı...

Sahibinden de yer alan ürünler, rezaletin ha berisi..
Ne şekil var, ne teknik ne de finiş işlemi..
Bu işte çok para var zihniyeti ile yapılmış amatör işi üretimler.
Alanın her bakımdan başı ağrır.

Başkent karavanı da pek tutmadım..
Önüne gelen, bu işte çok para var diye bu işe saldırıyor.
Kayserili genç müteşebbis kardeşimiz de,
"Benim neyim eksik, yaparım ben bu işi.." zihniyeti ile,
reklamcılığının yanına bu işi de koymuş.
Benden bu ürün ile puan alamaz..

Bunların içinde tek olumlu puanı AS KARAVANA veriyorum.
Yerleşim ve kullanım hataları olmasına rağmen,
en ciddi ve bilinçli imalat bu.

Bir gece vakti, Seferihisar dönüşü durup inceledim.
Dış işçiliği baya özenli.
Pencereler falso: Minibüs camı ..!

Gece olduğu için, fener ile içini dıştan pencerelerden görebildim.
Pek de cazip olmayan koyu kontralar vardı.
Yalnız kavak kontra yerine, üretici egzotik marin kontra kullanmış ve de önemle belirtmiş..
Benim bildiğim bu kontralar çok rijit değil,
daha ziyade kavisli yüzey dönmede mobilyacılar kullanıyor.
Çekme karavanda bu özelliğin bir gereği ve kıymeti yok.
Bence, daha düzgün işlenmiş ve açık renk verniklenmiş kavak kontra daha iyi durur.

Tek puanım, AS Karavana.
Sahibi ile önceden çok kısa görüşmüştüm, o da eski bir karavan kullanıcısı imiş.
Ona başarılar diliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR