Yerli Çekme Karavan Üreticileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,254

Bu başlık hükmünü yitirdi gibi geliyor bana.
Yayınında olmasında bir fayda var mı..?
Ben, başlığın sahibi Dinçer in yerinde olsam bu konuyu irdelerdim..

Haklısın abi, geçerliliğini yitiren bir konu oldu yeni açılan eleştiri ve öneri alt konularla birlikte.

Ancak rehber başlığı olması nedeniyle google'dan ziyaretçi çeken ve insanların bir şekilde işine dolaylı yoldan yarayan bir konu. Firmaları aradığımda ara sıra bu konu çıkıyor google'da karşıma. O nedenle ara sıra sadece ilk mesajdaki içeriği güncellemek forum açısından faydalı olacaktır.

Forum kuralları gereği bu konuları bizler güncelleyemiyoruz ancak moderatör arkadaşları etiketleyerek onların yardımıyla ara sıra listeyi güncelletmenin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Hatta yeri gelmişken son kez güncel listeyi paylaşalım, @Akdeniz45 üstad'ı da etiketleyip ilk mesaja bu içeriği güncellemesini rica edelim.

Son düzenleme:

.....

Hatta yeri gelmişken son kez güncel listeyi paylaşalım, @Akdeniz45 üstad'ı da etiketleyip ilk mesaja bu içeriği güncellemesini rica edelim.

Ilk paylașımdaki listeyi güncellersem, sonraki paylașımlarda söz konusu olan bazı üreticiler hakkında listedeki eksik bilgiler kafa karıștırmayacak mı??

Isterseniz.konuyu sabitleyeyim devamlı göz önünde dursun.

Ilk paylașımdaki listeyi güncellersem, sonraki paylașımlarda söz konusu olan bazı üreticiler hakkında listedeki eksik bilgiler kafa karıștırmayacak mı??

Isterseniz.konuyu sabitleyeyim devamlı göz önünde dursun.

Orası da doğru takip edenler olabilir konuyu. Forumların hep böyle bir açmazı oluyor bilgi paylaşımlarında :smiley: Üzerine koya koya sürekli yenilenmesi en büyük özelliği.

Bence sabitlenecek içerikte dolu dolu ve sürekli güncellenecek bir konu değil üstad ancak tabi ki karar sizin. Maksat arama motorları sonuçlarında çıkan bir konu olduğu için gir çık yapan karavancı adaylarına bir nebze olsun yardımcı olabilmek. Azıcık katkımız olduysa ne ala.

Sa herkese
Uzun zamandır takip edip yakın zamanda üye olup sizlerle bilgi alışverişi yapmaya başlamıştım çok keyifliyim şu sıra çünkü öyle böyle bir karavanım oldu artık :smiley:)))
Swift 2008 model bir İngiliz karavan edindim fakat karavanda ufak tefek aksaklık var ya da ben sistemini çözemedim
Çünkü sahibinden de tam bi tanıtım alma şansım olmadı bunun için bilgi danışabileceğim ( gerekirse kapısına gidip alıp karavanı inceleyip geri evine bırakacağım) bi üstad bir yol gösterici lazım
Çünkü bugün İstanbul’da bulunan 4-5 tanınmış karavan üreticisi ile görüştüm hiçbiri servis veya yardım vermiyor veya yoğunluktan veremiyor 3-4 tanesi hiç açmadı(karavancılık patlamış durumda) bende bilenlere danışayım bari dedim

Karavanda akü var(dahili şarj ünitesi mevcut 220 bağlanınca) ama şarj edemedim
Panel taktırmak istedim firmalar çok yoğun
Akü olmayınca 3 sistem therford dolabı tam anlamı ile test edemedim
12 volt ve gaza geçmek isterken 09 ve 10 hatalarını verdi. Gazda ateşleme oldu yanma var fakat çıt çıt yapan ateşleme soketi çalışmayı kesmedi ve sabit çalışmadı gazda.
Su temini İngilizlerde bilindiği üzere harici depodan su çeken içerde bir pompa var onunla oluyor ama benim karavanda bir de dahili 50 litre depo var ve bu depoya pompa ile dışardan su basıyorum fakat musluklara su çekemiyoruzbu depodan. Sadece dışardan besleme olursa tüm sistemlerde su kullanılabiliyor. Sistemde kesik bir kablo ve açık bir boru var buraya filtre mi takılıydı yoksa bir akışı tek yönlü tutmak için diyaframlı kompresör mü yoksa 2. bir besleme motoru mu bilemedim.
Gündüz gözü ile ayrıntılı resimleri de atarım ama böyle sıkıntılarım oldu daha bismillah derken insan da alır almaz bir yerlere kaçmak istiyor karavan ile şu durumda bunları halletmeden hareket edemiyorum
Büyüklerimden Bilgi sahibi olanlardan yardım bekliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sıkıntılarımı hallettim kendim şükür problem kalmadı sadece İstanbul’da güneş enerji sistemi kurulumu yapan bi firma önerisi yapabilirseniz çok memnun olurum.

Bu başlık altına yazıyorum ama bankalar yeni kredi imkanları sağlayacak mis ikinci el ve sıfır motosiklet dahil binek ve ticari araçlara düşük faizli taşıt kredisi var karavan almak isteyen kişilerde bu imkandan yararlanabilecekmi bu konuda bilgi ve fikri olan deneyimli karavancilar veya bankada çalışan üyemiz varmıdır bilgi edinmek adına merak ediyorum böyle bir imkan herkesin hayallerini öne çeker sanırım

Sıkıntılarımı hallettim kendim şükür problem kalmadı sadece İstanbul’da güneş enerji sistemi kurulumu yapan bi firma önerisi yapabilirseniz çok memnun olurum.

Ben güneş enerji sistemini kendim hallettim. Ne kadar elektriğe ihtiyacın var hesaplamak gerekiyor. Günde 4 adet aydınlatma led, bir adet 12 volt tv, hidrofor yetiyor sitemim ve telefon şarj ediyorum. Buzdolabını gazlı kullanıyorum kamp alanında isem 220 volta bağlanıyorum. 150 wattlık çanta güneş paneli ve 110 amper lik jel akü birde sarj kontrol cihazı aldım. Bağlantıları çok kolay. Çanta güneş paneli avantajlı kablosu 20 metre ister karavanın üstüne eğer gölgede isem güneş olan açık alana taşıyabiliyprum. 7 kg ağırlığında karavanın üstünü delmeye yapıştırmaya gerek kalmıyor.

Ben güneş enerji sistemini kendim hallettim. Ne kadar elektriğe ihtiyacın var hesaplamak gerekiyor. Günde 4 adet aydınlatma led, bir adet 12 volt tv, hidrofor yetiyor sitemim ve telefon şarj ediyorum. Buzdolabını gazlı kullanıyorum kamp alanında isem 220 volta bağlanıyorum. 150 wattlık çanta güneş paneli ve 110 amper lik jel akü birde sarj kontrol cihazı aldım. Bağlantıları çok kolay. Çanta güneş paneli avantajlı kablosu 20 metre ister karavanın üstüne eğer gölgede isem güneş olan açık alana taşıyabiliyprum. 7 kg ağırlığında karavanın üstünü delmeye yapıştırmaya gerek kalmıyor.

Kablo uzadıkҫa direnҫ artar ve elektrik kaybı artar. 20 metrelik bir kablo yerine iki tane 10 metrelik kablo daha faydalı. 10 metreden az mesafelerde 20 metrelik kabloyu kullanmak zorunda kalmazsınız. 10 metreden uzak olan yerde de iki kabloyu birbirine bağlarsınız..

Son düzenleme:

Kablo uzadıkҫa direnҫ artar ve elektrik kaybı artar. 20 metrelik bir kablo yerine iki tane 10 metrelik kablo daha faydalı. 10 metreden az mesafelerde 20 metrelik kabloyu kullanmak zorunda kalmazsınız. 10 metreden uzak olan yerde de iki kabloyu birbirine bağlarsınız..
dediğiniz gibi 10m+10m olması daha mantıklı. En kısa sürede yapacağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.