Yeni Karavan Alacaklara Tavsiyeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,502
Editoryal yönetimimizin "konu,başlıktan uzaklaştı" uyarısı karşısında hem bu uyarıya uygun, hemde bu işi ticari saiklerle yaptığı alenen ortada iken hala inkar girişimlerinde bulunan ve doğru bir yolda olmadığı tartışma götürmez varandaşa son cevap niteliğinde yazma gereği hissettim.
Samimi eleştirileri dahi,yüzü kızarmadan, "iyiyim ben iyiyim" demagojisi ile öteleyip, ticareten kazancını realize etmeye çalışan ve hedefine ,Yeni Karavan alacak dostları almış benzer simsarlara karşı uyarımdır.

Bu veya benzer tıynetteki vatandaşların önerdiği yada sponsorluk (!) alamadığı için karalamaya,tukaka etmeye çalıştığı marka ve firmalara asla ve kat'a kendi inceleme ve araştırmalarınızı yapmadan olumlu yada olumsuz önyargı ile yaklaşmayınız.

Çağımız oltalama çağı,kendillerini üstad olarak lanse edip peşine safiyane takılan üç beş kişi ile kalabalık gürültüler çıkarıp,sesinin gür çıktığını düşünen zavallıların, "tanıtım" adı altındaki algı operasyonlarına gelmeyiniz.
Size guruplarında 5.,6.,7.....sözüm ona yönetim kurulu üyeliği (sanki A.Ş) teklif etseler dahi, haramizadelerle yan yana gelip poz vermenin mağduriyetini yaşamamak adına; yalnız kalıp,doğru bilginin peşine takılmayı tercih edin.

O aracı alın,bu donanıma sahip olsun tavsiyeleri işin kolay kısmı.
Önce kendinizin ve ailenizin tatil beklentilerinizi ve konfor anlayışınızı doğru tanılayın.Sonra Bütçenizi yanına koyun.
Ardından da başta Gezenbilir Forum olmak üzere,youtube ve sosyal medyada bireysel karavann alım ve dönüşüm hikayelerini okuyunuz,izleyiniz.Ortalama bir haftanızı ayırın bu işe yeterli.
Allah sizleri cebinizdeki paraya gözünü dikmiş,ticari etik yada ahlaktan bi haber satıcı ve simsarlardan korusun.
Dilediğiniz ve size en uygun karavana biran önce sahip olmayı nasip etsin.
Saygılarımla,
Sungur Üstat,
Son paragrafa cevap vermek istiyorum. Kandi Payıma. Karavan bir kişisel eşyadır. İnsan yaşam alanıdır. Cebimde param olsa Amerikada neler var onlardan getirmek istersin. Karavancılık kültürü bir yerde mecburiyet. Çoğu beyaz yaka iş yerinden istediğinde izin alamıyor. Otel tatil planı 6 ay önceden yapsada,iş planları gerçekleştirmeye geldiğinde. İş yeri ile Sorunlar çıkabiliyor. Evimin önünde her an beni tatile götürebilecek bir karavan dursun fikri bile beni mutlu eder, bir sürü stressten kurtarır diye düşünüyorum. Karavanı kullanırken kurarken ve içinde yaşarken ki günlük hayat stresslerinden daha fazla stressler bunlar. Gelelim işin mali boyutuna benim yaptığım tatil türüne çekme karavan pek uymaz aslında, yaz tatilinde bir yerde 3 günden fazla durmam. Ya hızlı kurulum yapmayı öğreneceğim yada haftalık seyahatler planlayacağım.

Geçen sene karavan fuarı oldu. O Fuara katılıp yerli yabancı karavan firmalarının fuar indirimlerinden faydalanmayı düşündüm. Bu sırada araştırma yaparken bu siteyi ve kapatılan sayfa ile tanıştım. Oradaki muhabbetleri az çok biliyorsunuz sayfa yayında. Başlarda ehliyet almak zor ve gereksiz pahalı geldiğinden 750 kg altı düşündüm. Ve gerçekten öyle alacaktım. Hedefimde Niewiadow N126 ET veya yerli markalar vardı. (Her ne kadar yerli markalar kendilerini geliştirselerde avrupa markaların üretim tekniğini kullanamadıklarından 1-0 yenikler)
Türkiyede seri üretim karavan işinin gelişmesi için bir avrupa firmasının Türkiyede fabrika açması gerek.(Teknoloji transferi gerek.)
İstanbulda ciddi ciddi 5 firmayı aradım karavan satışı ve görüşmesi için 1 günde 3 firma ile görüşebildim. Diğer 2 firma kağıt üzerinde var gerçekte yoktu. Karavanları gelmemişti.v.s.

3 ciddi firmanın ürünlerini 1 tanesini eşim çok beğendi. Ben Niewiadow N126ET yi beğendim fakat içine girdim ve ben sığamadım. 1,87 boy 110 kg. benim ebatlarıma göre tek kişilik karavan.
Film bundan sonra koptu. Araba fiyatları fırladı. Arabayı değişmek ve ehliyet (CE) yükseltmek zorunda kaldım. Araç değişimi ve ehliyet v.s. cebimden 60000 tl eksilmesine neden oldu.

Vetabiki hanımın beğendiğini ön sipariş vermiştik. Ön sipariş verdiğim yabancı bir markanın siparişini 2 hafta sonra iptal etmek zorunda kaldım. (Hayatımın hatası) Keşke karavanı alaydım da çekemeseydim. :smiley:)

Sonrası pişmanlık. Avro fırladı. Elimizdeki imkanlarla daha küçük mini boy bir marka ile ön anlaşmayı yaptık bu sefer iptal etsem bile daha büyüğünün siparişini vermek için olur.
Gözümü kararttım. Bende karavancı olacağım özgürlüğün tadına bakmak istiyorum.
Selam ve Saygı ile

Etiketler
Merhaba
Karavan alacaklara tavsiyeler
Bir çok insan kendisine ait yeni bir dünyayı keşfetmek ister,
Bu bir karavan olabilir,tarlada bir konteyner olabilir,deniz kenarında bir balıkçı barakası,ormanda veya dağda bir bağ evi ,bir kayık ya da tekne olabilir,apart bir daire,bir ofis olabilir
Kendine ya da ailene ait bir özel, insana haz verir
Ona kendinden bir şeyler katmak, sahiplenmek, küçük dokunuşlar yapmak,onun içinde vakit geçirmek, tatlı anılar biriktirmek
Çok yıllar önce Eskişehir'in bir ilçesinde soğuk bir kış günü, bacasından dumanlar tüten bir çekme karavana konuk olduktan sonra ilgi duymaya başladım karavanlara
O gün o karavan bence dünyanın en güzel karavanıydı
Orada kalan abimiz o gün dünyanın en mutlu insanıydı..
Bir sürü balık tutmuş,karavanın sobasında onları türlü baharatlarla kuzinede pişirmiş ve bize yedirmişti.
Bugün biz karavan hayatını nasıl daha kolay, nasıl daha modern, nasıl daha konforlu hale getiririz,
Hangi karavanı alsak, hangisi parasını hakeder gibi beyhude tartışmalardan sıyrılıp,bu hobiyi nasıl bir an önce ve keyifle nasıl yaşarız buna bakmak lazım bence
İnsan sonu olmayan seçenekleri görünce ve tanıyınca bunun bir sonu olmadığını görüyor,olgunlaştıkça minimalist hale geliyor
Şöyle bir düşününce şu anda beni en çok mutlu edecek karavan kesinlikle binlerce Euro eden son model bir Hymer karavan değil
Belki de gypsy karavan denilen bir çingene karavanında çok daha mutlu olabilirim
Malesef günümüzde insanlar kapitalist sisteme o kadar entegre olmuş ki, ne şekilde mutlu olacağını düşünmüyor, nasıl kârlı bir alışveriş yaparım onun derdinde..

Merhaba
Karavan alacaklara tavsiyeler
Bir çok insan kendisine ait yeni bir dünyayı keşfetmek ister,
Bu bir karavan olabilir,tarlada bir konteyner olabilir,deniz kenarında bir balıkçı barakası,ormanda veya dağda bir bağ evi ,bir kayık ya da tekne olabilir,apart bir daire,bir ofis olabilir
Kendine ya da ailene ait bir özel, insana haz verir
Ona kendinden bir şeyler katmak, sahiplenmek, küçük dokunuşlar yapmak,onun içinde vakit geçirmek, tatlı anılar biriktirmek
Çok yıllar önce Eskişehir'in bir ilçesinde soğuk bir kış günü, bacasından dumanlar tüten bir çekme karavana konuk olduktan sonra ilgi duymaya başladım karavanlara
O gün o karavan bence dünyanın en güzel karavanıydı
Orada kalan abimiz o gün dünyanın en mutlu insanıydı..
Bir sürü balık tutmuş,karavanın sobasında onları türlü baharatlarla kuzinede pişirmiş ve bize yedirmişti.
Bugün biz karavan hayatını nasıl daha kolay, nasıl daha modern, nasıl daha konforlu hale getiririz,
Hangi karavanı alsak, hangisi parasını hakeder gibi beyhude tartışmalardan sıyrılıp,bu hobiyi nasıl bir an önce ve keyifle nasıl yaşarız buna bakmak lazım bence
İnsan sonu olmayan seçenekleri görünce ve tanıyınca bunun bir sonu olmadığını görüyor,olgunlaştıkça minimalist hale geliyor
Şöyle bir düşününce şu anda beni en çok mutlu edecek karavan kesinlikle binlerce Euro eden son model bir Hymer karavan değil
Belki de gypsy karavan denilen bir çingene karavanında çok daha mutlu olabilirim
Malesef günümüzde insanlar kapitalist sisteme o kadar entegre olmuş ki, ne şekilde mutlu olacağını düşünmüyor, nasıl kârlı bir alışveriş yaparım onun derdinde..
Bunu daha öncede anlatmıştınız,önceki yazılarınızdada var bu anı. İnsanlar sevdiklerinin yanında mutludur. Gerisi teferruat.

Tabiki karavan macera benim gibi insanlar için . Çadır kampı bile yapmadan 3-5 yıldızlı otellerden Karavan a terfi edeceğiz. Önemli olan tabiki mutlu olmak ,hayat bize mutlu olmak için bizi stresse sokacak durumları minimuma indirmemiz gerektiğini öğretti.
Kapitalist sistemi yok etmeye kalksak bile zenginler birilerini satın alır ve tekrar kurarlar tarihte hep böyle olmuş.
Dünyanın derdi neyi nasıl ucuza alırımdan çok nasıl rahat para kazanırım olmalı.
Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri