Yeni Jimny 2018-2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AWD4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,485

Etiketler
Arkadaşlar merhaba;
Yeni Jimmny aldım. Henüz daha süremedim. Bu hafta ya da Ocak ayı ilk hafta teslim alacağım.
Öncelikle üzerindeki lastikleri değiştirmek istiyorum.
Üzerinde 195/80/15 HT lastik var.
All-terrrain lastik için hangi boyut ve marka almamı tavsiye edersiniz?
Saygılarımla..
Bu boyutta sınırlı lastik var.
Boyutları değiştirmeliyim? değiştirirsen hangi ölçülerde almam uygun olur?

Evet herkese selamlar,

Bugün itibari ile jimnyden vazgeçmiş bulunuyorum onun yerine countryman all4 aldım. Çok iyi fiyat yaptılar borusanda dayanamayıp aldım. Jimny gerçekten pahalı ve 4 ileri vitesle turbosuz motor asfaltta kriz geçirteceğinden vazgeçtim.

Aşağıda ki aracın gri üstü siyahını aldım 4335149b24b435c9e530777dd29f8084 F2cf3d60dafec3614535def41d173c95

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Jimnyler icin Lastik tavsiyesi lütfen.Araci yukseltmeden ve jantları degıstırmeden takılabılıcek en geniş AT lastik markası ve ölçüleri nedir ?

Selamlar
Yeni jimnyler 2 yıldır yollarda... Kullanıcılar deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba ?
Bir outdoor aracı olsa da
Asvaltta 110-120 km/h keyifli bir hız mıdır? Yoksa daha düşük bir hız mıdır bu aracın makul asvalt sürati ?

Arkadaşlar ekimden beri yeni jimny kullanıyorum sorularınızı yanıtlayabilirim. Lastik olarak 235/75/15 BFgoodrich AT kullanıyorum. 110-120km arası gayet güzel gidiyor. Arazi performansı LSD olmasından dolayı eski kasa jimny den çok daha iyi.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun yol yaptınız mı Şeref Bey? Yaptınızsa yorumlarınızı ve deneyımlerınızı yazarsanız sevınırım.

Geçen sene Mayıs ayı sonunda da ben satın aldım.

Bu sene bır ay kadar once İstanbul Ordu Karadenız gezisi yaptım. Yazdığınız gibi 100 120 iyi gidiyor. Rüzgardan cıddı oranda etkliendıgını fark ettım. Sık sık; ''araçta sallantı tesbıt edıldı'' uyarısı ıle karşılaştım. Aslında fark ettiğim bır sallantı da yok idi. Araçta hıç bir değişiklik yapmadıgıı da ılave edeyım.

Teşekkürler.

Uzun yol yaptınız mı Şeref Bey? Yaptınızsa yorumlarınızı ve deneyımlerınızı yazarsanız sevınırım.

Geçen sene Mayıs ayı sonunda da ben satın aldım.

Bu sene bır ay kadar once İstanbul Ordu Karadenız gezisi yaptım. Yazdığınız gibi 100 120 iyi gidiyor. Rüzgardan cıddı oranda etkliendıgını fark ettım. Sık sık; ''araçta sallantı tesbıt edıldı'' uyarısı ıle karşılaştım. Aslında fark ettiğim bır sallantı da yok idi. Araçta hıç bir değişiklik yapmadıgıı da ılave edeyım.

Teşekkürler.
Bodruma gidip geldim 4 ay içinde. Dediğiniz gibi sallantı tespit edildi uyarısı bende alıyorum ara sıra herhalde yazılımla düzelir. Araç şehir içi ve arazi kullanmına uygun bir araç. Uzun yolda yokuş olduğu zaman vites küçültüyor çok bağırmaya başlıyor en olumsuz yanı o. Onun dışında bir sorun yok. Çok dikkat çekiyor bu arada her gören birşeyler soruyor özellikle benzinliklerde durunca :smiley: Fd87977209fbddcdf9818dd9ef91c889

Bodruma gidip geldim 4 ay içinde. Dediğiniz gibi sallantı tespit edildi uyarısı bende alıyorum ara sıra herhalde yazılımla düzelir. Araç şehir içi ve arazi kullanmına uygun bir araç. Uzun yolda yokuş olduğu zaman vites küçültüyor çok bağırmaya başlıyor en olumsuz yanı o. Onun dışında bir sorun yok. Çok dikkat çekiyor bu arada her gören birşeyler soruyor özellikle benzinliklerde durunca :smiley: Fd87977209fbddcdf9818dd9ef91c889

:yum: Kesinlikle çok soran oluyor haklısınız.

Dediğiniz gibi yokuşlarda da bağırıyor. Şehir içi için mükemmel gerçekten de. Araziye çıkmaya kıyamadım. Çok zor satın aldım zaten borcum 2021 Mayıs da bitiyor:sweatsmile:.

Senelik ilk bakımını yenı yaptırdım, İstanbul da mısınız bılmıyorum Şeref Bey, Koşuyolu Suzuki den satın aldım aracımı ve servise de oraya götürüyorum. Şikayetimi yansıttım ve Test sürüşü de yaptık sorun çıkmadı ama yazılım sorunu olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Servisinden ve servıs müdürü Hüseyın bey çok ilgilendi memnun kaldım sonuçta.

Hayırla kullanın kazasız sorunsuz belasız.
Teşekkurler geri donuşunuz için. Belki karşılaşırız bır gün. Haftada bır ıkı kez Belgrad Ormanı na gidiyorum yürüyüş için 05.30 06.30 sabah saatleri.

erdal

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR