Yeni Bir Karavan Meraklısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kmltyln Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,696

kmltyln

Yeni Üye
Sayın karavanseverler karavan merakım yeni yeni yeşillenmeye başlamasıyla beraber soru işaretlerimle boğuşmaya başladım.

İki kişilik lüx bir karavan hayalinin peşindeyim.Araçtan çok içinin konforu ilgimi çekiyor.

http://www.milliyet.com.tr/icini-gorenler-sok-oldu--otoguncel-galeri-1886792/

Milliyetin sitesinde gördüğüm güzel bir karavan modeli.Sahibinden ilan sitesindende rahat 30 40 tane karavan inceledim.

Hayalimdeki karavan milliyetin sitesindeki gibi.Ancak şöyle bi durum var.

Acaba ikinci el bir karavan araçmı satın almalıyım yoksa bir ducato sahibi olup herşeyin bizzat içindemi olmalıyım.Kullanılan mobilyalara kadar aslında ben belirlemek istiyorum ama acaba içersinde benim oldugum bir karavan linkteki kadar güzel olurmu ? Pis su deposundan temiz su deposuna kadar güneş enerjisinden uydusuna kadar herşey mevcut milliyetin sitesindeki araçta.İşin teknik detaylarını bilmediğim için acemiliğime verin eğer yapılmış halihazırda varolan bir karavan satın almayıpta bir ducato sahibi olup dönüşüm sürecine başlarsam linkteki gibi bir karavan elde edebilirmiyim ?

Eğer dönüşüm süreci benim planladıgım gibi olursa linkteki araçta bulunan imkanlar arasında kendi aracıma dahil edemeyeceğim bir özellik varmı mesela pis su deposu gibi yada ne biliyim güneş enerjisi gibi.

Çünki linkteki araç için 130 binl liradan başlıyo yazılmış benim bu iş için en fazla 75 bin lira ayırma şansım var.Linkteki aracın 2014 model olmasından dolayı sanırım fiyat yüksek ben kendim işin içine girersem 2011 model bir ducato almayı planlıyorum 40-45 bin lira civarında.

Kalan 30-35 binlirayıda dönüşüm süreci için ayırıyorum acaba bu bütçe ile bişeyler yapılabilirmi ?

Etiketler
Ynt: Yeni Bir Karavan Meraklısı

öngördüğünüz bütçe ile hedeflediğiniz araca ancak tamamını kendi emeğinizle imal ederseniz ulaşabilirsiniz.Yada daha zayıf donanıma sahip bir araç üzerine yoğunlaşmanız gerekir.
Linkte yeralan araç sıfır km bir araçdeğil mevzuat gereği Türkiyede karavan dönüşümünde kullanılacak araçlar 5 yaşını doldurmuş olmalı aksi taktirde %160'ı geçen oranlarda ÖTV ödenmek zorundadır. Bu yüzden öncelikle 5 yaşını doldurmuş bir ikinci el araç bulmanız akabinde dönüşümü gerçekleştirecek firma ile anlaşmanız gerekir. Gelişmeleri paylaşmaya devam ederseniz deneyimlerini sizinle paylaşıp en doğru kararı vermenizi sağlayacak ğek çok paylaşım olacaktır
Hedeflediğiniz araca en kısa zamanda ulaşmanızı temenni ederim

Ynt: Yeni Bir Karavan Meraklısı

Sayın kmltnyln, bana kalırsa sizin iki başvuru noktanız var: Biri atiladi rumuzlu atilla bey, diğeri de karavan imalatçısı bülent usta.

İkinci el karavanlarla zaman harcamayın... Madem ki dizyna ilişkin bir hayaliniz var, onun gereğini yapın. Elinizden geliyor ve vaktiniz varsa, kendiniz; yoksa da bir usta...

İkinci eli imal edenler muhtemelen sizin hayalinizi paylaşmamışlardır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri