Yedigöller 23-24 Ağustos (ankara'dan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cvolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,833

cvolkan

Ana Kamp
Yer
Ankara
Merhabalar ;

1-2 gün önce üye oldum sitenize. Hayatımda ilk defa kamp kurmak istedim. Günlük yaşamın "yeter, kaçmam lazım" dedirten sıkıntılarının doğurduğu bir karar bu. İki gündür sitedede dolanıyorum, yaşanmış deneyimleri okudum. Bu çerçeve dahilinde bir ihtiyaç listesi oluşturdum kendime. Litedekileri temin ettikten sonra 23-24 ağustos arası bir gece iki gün yedigöllere gitmeyi düşünüyorum. 23ü cumartesi sabah Ankara'dan arabamla yola çıkmayı planlıyorum. (4 saat sürüyormuş) pazar akşamüstü pılımı pırtımı toplayıp dönmeyi düşünüyorum. Hafta sonu kalabalık olduğu yazılmış çoğu forum başlıklarında, elimden geldiğince acemi olmama rağmen insanlardan uzak bir yere çadırı kurmayı planlıyorum. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Büyük göl mü? Serin Göl mü? Derin Göl mü?

Yanıma alacaklarım ;

Çadır,
ARPENAZ XL 2 - ÇADIR QUECHUA Decahtlonda 130 TL Mevsim 3 iki kişilik bir çadır.
big_4b3444e145474cfeb3faf835fd6f1ceb.jpg

big_6ca30aacf0d34854866d832374e4dc0c.jpg

big_df2465e287f747108c7c043ad6303c81.jpg

FORCLAZ 2 ÇADIR QUECHUA Decahtlonda 150 TL Mevsim 3 iki kişilik bir çadır.
big_491b5665d25d4d5082671a7c0de364f5.jpg

big_0b900b23717442109299a679362c20d9.jpg

big_bf155b7b5e5a4a52b572782229f3b370.jpg

İlk çadır hem yüksekliği hem yatma alanı geniş olduğundan hemde tek kapılı olduğundan tercih sebebim olabilir. Ama ikincisinin renkleri ve duruşu hoşuma gidiyor kararsızım :smiley: Sizce ?

Uyku Tulumu,
10° UYKU TULUMU QUECHUA Decahtlonda 70 TL
zoom_e61c32b64ed643d0b0422df6578907ca.jpg

Mat
Kafa Lambası (LED)
Pil
Islak mendil / havlu
Çatal, bıçak, bardak
İlk yardım çantası
Çöp torbası
Katlanır sandalye
hot-pack
çekiç
Yedek kıyafet
Yiyecek, içecek, ateş üzerinde yemek yapacak ekipman. (Ateş yakmaya izin varsa metal kova, yoksa mini ocaklardan)
Sinek ilacı
Fotoğraf makinelerim

Son olarak bir şişe şarap ve kitabım.

Etiketler
Ynt: Yedigöller 23-24 Ağustos (ankara'dan)

Tulumunuz +10 derece Yedigöller de yetersiz kalabilir. Yedigöller kamp alani fazla güneş almayan agaclarin altinda bir alan.
Büyük göl ve derin göl çevresi haftasonu günübirlik cilerin cok ziyaret ettigi alanlar.
Yedigöller de yiyecek imkanimiz yok ona göre herseyi yaninizda goturmeniz gerekiyor.

Yorumunuz için teşekkürler ;
Tüm ekipmanı alacağım için masrafı fazla olmasın şimdilik kat kat giyinip öyle yatarım diye düşünüyorum zira tulumların dereceleri düştükçe fiyatlarıda artıyor.

Yemeğimi kendim pişiricem, onun için malzeme götürüyorum.

Bir soru daha, orada tuvalet ihtiyacını karşılayacak yer var mıdır ?

Masraf fazla olmasin diyorsan +10 tulum boşu bosuna alma. +10 tulumun sana verecegi konforu altina 1 battaniye ustune 1 battaniyeyle rahat rahat cozersin.
Yedigöller de su ve wc sıkıntısı yok. Haftasonu gunubirlikciler gelmeden wcler temiz ve konforlu.

bende 15 ağustos da cumayı cumartesi bağlayan gece yola çıkacağım ailemle. eşim ,12 yaşında oğlum ve 2 yaşındaki ikizlerimizle . husky bigless 5 kişilik çadır aldım. decat.. dan şişme yatak aldım 70x190 4 adet. kendimize değil ama ilk etapta çocuklar için ne olur ne olmaz diye +3 uyku tulumu aldım. bakalım bir macera yapacağız. ama tek korkum kene ve akrep durumu çocuklar açısından. gece üşürmüyüz. çadırı kurmadan zemine ne serebiliriz. sersek terleme yaparmı .bilgisi olan açıklama yaparsa sevinirim.

Big e99d5398e3804a9ea45ace555f691b26

Big 1e25292560c74aadba3159ed2d2bebee

Indir 2

Indir 3

Indir 1

Aras Bey benden bir hafta önce gideceksiniz, ne kadar kalacağınızı bilmiyorum ben gitmeden dönmüş olursanız deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Nereye çadır kurduğunuzu, havanın ve ortamın nasıl olduğu konusunda vs vs ..

Yerel gazetedeki bolu yedigöller yolu hangi yol acaba bi haritadan bakmam lazım.

bildiğim kadarı ile Ankara İstanbul otobanından gidip Abant çıkışından gideceğimiz yol.bizimde ailecek ilk deneyimimiz olacak .araştırmalarım neticesinde iyi ve geniş bir çadır aldığımı düşünüyorum.ekipman olarak.da fena bir yatırım yapmadım.. hafta sonu 2 gün için gideceğim.eğer rahat edeceğimiz kanısına varırsak ki kalırız gibime geliyor.bu tür kamping alanlarını tatil günlerinde gezmek istiyorum. yedigöller ile ilgili sonuçları yol durumunu gece hava durumunu ekstra ne ihtiyaçlar olacak(yeni başlayan benim gibiler için)buradan detaylı paylaşırım.şimdiden size de iyi yolculuklar iyi kamplar..

16-17 Ağustosta 5 kişilik ailem ile gittiğim yedigöller maceram gayet keyifli bir o kadarda yorucu geçti.

öncelikle; Ankara' dan gitmeyi düşünenler için diyorum, bolu batı veya bolu doğu çıkışından çıktıktan sonra ortalama 30-40 km hız ile tam tamına 45 km stabilize bir yol giderek 1 saatte varıyorsunuz yedigöllere.. bu yol abartıklıkları yada başka yerlerde okuduklarınız gibi çokkkk kötü değil ve 2.5 saat sürmüyor. zaten yol yapım çalışmaları var sanırım yollar dozerle düzeltilmiş. ufak tefek taşlar var ama kayalar yok yolda. ufak tefek çukurlar var ama tekeri düşürecek kadar değil. ben c4 grand picasso ile tam yük 5 kişi (3 ü cocuk) gittim. arabanın altını hiç vurmadım. ama dönüşte iyi bir oto yıkamacısına gitmek şart. dıştan çok toz oldu araba. yol o kadar korkulacak kadar virajlı değil bozuk vs değil sakin bir hızla her araç gidebilir. şahin doğandan tutun x6 ya kadar vardı. yol yedigöllere girişe 3-4 km kala yol kilit taşlarla yapılmış ve yavaş yavaş yapılıyor.

dönüşte mengen üzerinden gidelim dedim ama çıkıştan 5 km sonra çalışma olduğu için yolu toprakla kapatmışlardı.geçen yapan araçlar vardı ama venim arabanın altı yük fazla olunda sürtünce vazgeçtim geri döndüm geldiğim yönden döndüm. Ankara'ya . zaten Ankara dan gelenler için en yakın güzergah bolu yolundan gelip gitmek. 230 km ankaradan.

gelelim çadırda kalmak isteyenlere;

ben husky bigless 5 kişilik çadırla ailecek çok rahat kaldım. 4 adet 70x190 cm şişme yatak vardı ama şişme yatak tek başına olursa acayip derecede soğuk çekiyor. üstüne mutlaka kalın bir battaniye vs. lazım gece çok soğuk oldu. bir adet uyku tulumu vardı onda yatan büyük oğlum hiç üşümediğini söyledi. 2 yaşındaki ikizlerimizide zaten çok sıkı giydirdik sıkıntı olmadı. uyku tulumunun şart olduğunu anlamış olduk. wc ler çok temiz değil girilmeyecek kadar da pis değil. wc de elektrik yok olabiliyor bazen kafa lambası en güzeli,biz rahat ettik o yönden. ışıldak tutmak birazz zor olabilir sanırım. gölün dibine çadırı kurdum. isyeten isteyen yere kuruyor. görevliyi sacede para alırken gördüm bir daha göremiyorsun zaten. direk toprakta değil ama mangal içinde sabaha kadar ateş yakın duman tütsün dedi.bizde odun toplayıp sabaha kadar kamp ateşimizi yaktık.mangal kömürü götürmenizede gerek yok o açıdan.odun ormanda bol şekilde var. çeşmelerde kaynaktan gelen içme suyu var boşuna yük etmeye gerek yok. sivrisinek istilası görmedik. tek tük vardı bizi ısıran olmadı. kene bit akrep vs de yok. gece sincaplar çıkıyor piyasa o kadar. onlarda masaların üzerinde yiyecek bırakırsanız dolaşıyormuş. iskeleden veya göle etrafından olta atmak serbest. biz 7-8 tane hatırı sayılır büyüklükte kefal ve alabalık balık tuttuk demem o ki öğle yemeklerinde menüde balık olabilir tecrübeye göre. bizden başka tutabileni göremedik çünkü:smiley: girişte para vs vermedik.sonradan görevli gelip çadır başı 15 tl aldı.araba için giriş ücreti almadı. balık tutma ücreti yok. başka ek bir ücret ödemedik. Anlatacaklarım bu kadar. sormak istedikleriniz olursa buradan gördüklerim kadarı ile yardımcı olurum.
kısacası günübirlik gitmek pek akıl işi değil o son 45 km yol çekilmez ama baya bir gelende vardı. bana göre ha yol çalışması biterse olabilir. bu haldeyken bile çok kalabalıktı. ama 3-4 gün hafta içi kamp atmak için çok süper bir yer. avea ve vodafone tık yok,sınıfta kaldı.. sadece arkadaşımda turkcell vardı çekiyordu. Saygılar....

20140816 103428

20140816 145547

Merhaba, Yedigöller'de çadıra çekmek için elektrik imkanı varmı, 50 m uzatma kablom var ve aldığınız şişme yatağı öneriyormusunuz.

Bende suan 70 cm eninde şişme yatak bakıyorum ama çoğu marka da 70 cm eni bulamadım . Sizin aldığınız yatağın markası ne acaba. Birde bazı şişme yatakların havası iniyor gecenin bi yarısı toprak üstünde buyuyorsunuz kendinizi sizinkisi inme yaptımı.

70 cm için Keçiören'de TEKZEN'de İntex 72 cm 29 TL, oradan alabilirsiniz.

Yedigöller yolu hakkında aşağıda linklerini verdiğim 2 ayrı haber var. Hangisine güvenip, hangi yoldan gitmeliyiz?
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bolu Şube Müdürlüğü yol çalışması var diyor, Yığılca Belediye Başkanı ulaşım sıkıntımız yok diyor. Pazar, pazartesi İstanbul tarafından geleceğim, ama hangi yolu tercih edeyim karar veremedim.
http://mekehaber.com/bolu-yedigollere-gidecekler-dikkat-5174.html
http://www.bolugundem.com/habergoster.php?id=72119

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR